college_love

 1. Māka klausīties

Runāt māk un mīl visi, bet klausīties – tikai daži. Ja jūs kaut reizi esat ar tādu cilvēku runājuši, jūs sapratīsiet, par ko es runāju. Kad cilvēks negaida savu kārtu, lai runātu, bet gan nemitīgi jūs pārtrauc, nepiedomājot, vai teiktā tēma ir īsti laikā. Sarunu var uzturēt pat neklausoties, tas nav grūti – tikai mājiet ar galvu, sakiet “mhm” un neskatieties viedtālrunī.

Bet klausīties – tā ir īsta māksla, bet to vienmēr sajūt un augstu vērtē. Ar tādiem cilvēkiem patiešām gribas sarunāties.

Kā attīstīt spēju klausīties? 

Centieties koncentrēties uz to, ko saka jūsu sarunu biedrs, un nenovērsieties uz savām domām. Ieinteresējieties par to, ko viņš stāsta, bet, ja nekā nesanāk – kāpēc tad vispār sarunāties?

 1. Māka būt spontānam

Vieni mīl pilnīgu spontanitāti savā rīcībā, citi cilvēki priekšroku dod pastāvīgumam un drošībai. Bet jebkurā gadījumā bez pilītes spontanitātes, fantāzijas un negaidītām darbībām “plūsmā” var palikt garlaicīgi. Vienkārši tāpat, bez iemesla, ikdienā piedāvāt aiziet uz restorānu ( it īpaši ja tas nav ziedu-konfekšu periodā, bet gan vairāk vai mazāk stabilā ģimenes dzīvē), vienkārši tāpat padziedāt, kad ir labs noskaņojums, piedāvāt iemācīties kaut kādu deju vai brīvdienās izbraukt dabā, lai atrastu neticami skaistu vietu.

Spontanitāte neļauj attiecībām kļūt par pelēkās ikdienas daļu, padara tās interesantas un krāsainas, nodrošina ar daudzām patīkamām atmiņām.

Kā sevī attīstīt spontanitāti? 

Biežāk ieklausieties sevī, saprotiet, ko vēlaties tieši jūs. Pagaidām nav svarīgi, vai jūsu izraušanās tiks novērtēta vai nē, galvenais, lai parādītos vismaz kaut kādas vēlmes.

 1. Darīt kaut ko labi

Nav svarīgi, ko tieši skar jūsu prasme – superīgi braukt ar automašīnu, virtuozi spēlēt uz ģitāras vai arī raiti runāt trīs valodās. Cilvēkus vienmēr sajūsmina tāda meistarība, lai kas tas arī nebūtu.

Kā iemācīties? 

Vienkārši atrodiet sev iemīļotu  nodarbošanos un noslīpējiet to līdz pilnībai. Starp citu, ja jums dotajā brīdī nav attiecību, tas palīdzēs tās izveidot – tiko kā jūs aizraujieties ar mīļoto nodarbi, tā aizmirstiet par vēlmi izveidot attiecības, un tās brīnumainā kārtā parādās jūsu dzīvē.

 1. Būt pašpietiekamam un ar visu apmierinātam

Cilvēki, kuri ir apmierināti ar to, kas viņiem ir, ir daudz pievilcīgāki par tiem, kuri pastāvīgi žēlojas un mocās no tā, kas viņiem trūkst. Ja jūs esat apmierināti ar savu ārieni, jūs izskatāties daudz pievilcīgāk, nekā, ja uzskatāt sevi par resnu neglīteni. Ja esat apmierināti ar savu darbu, tad neviens jūs nenosauks par neveiksminieku. Jā, un blēži, starp citu, ir nevis tie, kuriem ir maza alga, bet gan cilvēki, kuri uzskata, ka viņiem visu laiku ir par maz naudas.

Kā iemācīties būt apmierinātam ar to, kas ir? 

Jā, tas nav nemaz tik vienkārši, bet tas ir iespējams. Iesākumam vajag pārtraukt sevi salīdzināt ar citiem, pēc tam atrast, kas jūsu dzīvē ir labs un izjust pateicību par to.

 1. Neveselīgu “ieciklēšanos” neesamība

Ja jūs sekojat līdzi savai figūrai un centieties ēst vairāk dārzeņu, tas ir lieliski, bet, ja jūs cenšaties izvest no pacietības visu picērijas personālu, pieprasot uztaisīt picu bez mīklas – tas ir pavisam kaut kas cits. Tas attiecas uz visiem jūsu principiem un aizraušanām – visā ir jāzin savs mērs, bet slimīga pieķeršanās kaut kādai uzvedībai nevienu nepriecē.

Kā tikt vaļā no pārāk stipras pieķeršanās? 

No sākuma vispār ir jāsaprot, vai tā jums ir. Bet, lai to izdarītu, pajautājiet saviem labākajiem draugiem un radiniekiem – lai godīgi pasaka, ko par to visu domā. Visdrīzāk, viņi jau iepriekš jums par to ir teikuši, bet jūs neesat tam pievērsuši savu uzmanību.

 1. Būt īstam

Var līdz begalībai izdomāt sev kaut kādus viltus tēlus, slēpties ar tiem un pat iemiesoties tajos, bet cilvēki vienmēr sajūt neīstumu un tāpēc augstu vērtē patiesas personības. Tas nenozīmē, ka jūs būsiet tik prasts kā divas kapeikas. Tas nozīmē, ka neslēpsiet savas jūtas un “neviltosties tās”. Jūs atklāti smaidiet un smejieties, nekaunieties no saviem izrāvieniem, vēlmēm un aizraušanām.  

Kā kļūt īstam? 

Apzināties, ka jūsu tēls ir maska (dažreiz tas nemaz nav tik viegli), saprast, kāpēc esat to uzlicis un pārvērtēt attieksmi pret sevi.

 1. Spēja iziet uz kompromisu

Spēja iziet uz kompromisu, bet galvenais – vēlme to meklēt, ir pazīme tam, ka cilvēks ir gatavs ilgām un laimīgām attiecībām. Ja jūs nemeklējat kompromisus, bet liekat partnerim it visā pakļauties jums, tas nozīmē, ka jūs viņu necienāt, un agri vai vēlu viņam tas apniks. Ja ir otrādi, jūs vienmēr pakļaujaties un piekāpieties, tad apniks jums – ilgais klusēšanas periods beigsies ar sprādzienu un jūs pati izbeigsiet attiecības.

Ko darīt? 

Vienmēr iedomājieties sevi otra cilvēka vietā. Piemēram, jūs strādājiet mājās un pēc darba gribas izstaigāties, lai izlocītu kājas, paslidot vai nodarboties ar kādu citu aktīvu sporta veidu. Bet jūsu otrā pusīte visu dienu ir uz kājām vai arī viņai vispār negribas nekādi aktivitāti, pie tam tik vēlā stundā. Tā vietā, lai taisītu skandālu un piespiestu, pamēģiniet iedomāties sevi jūsu mīļotā cilvēka vietā – jums gribētos kaut kur iet, kad visa diena bijusi pilna ar aktivitātēm?

 1. Rūpes

Gandrīz visiem cilvēkiem patīk, kad par viņiem rūpējas (protams, bez fanātisma). Tā ir iespēja bez vārdiem pateikt “es tevi mīlu”, tu neesi man vienaldzīgs vai vienaldzīga”. Novērst domas, kad redzi, ka cilvēks skumst vai pajautāt, kas noticis un uzklausīt visas problēmas. Ja cilvēks ir saslimis, rūpēties par viņu tā, kā to darītu vecāki. Pat vienkārši nopirkt mīļāko kārumu, vienkārši tāpat, kad tev neviens to nav lūdzis.

Kā iemācīties rūpēties par citiem? 

Ja jūs esat pieraduši domāt tikai par sevi, nebūs viegli sākt rūpēties arī par citiem. Bet, ja jūs ar maigumu attiecieties pret otru cilvēku, nebūs tik grūti izdomāt, kā viņam palīdzēt, vai arī kādu pārsteigumu uztaisīt.

 1. Humora sajūta

Jautrus cilvēkus mīl visi, un viņi aplipina ar savu pozitīvismu, viņiem tā vien gribas būt blakus. Vispār jau humora sajūta ir gandrīz visiem, tikai tā ne vienmēr sakrīt ar pārējiem – smieklīgas liekas dažādas lietas. Bet tas jau ir atkarīgs no audzināšanas, apkārtnes un citiem faktoriem. Jebkurā gadījumā, ar cilvēku, kurš biežāk smaida nekā ir noskumis, nav nekādu problēmu šad un tad arī pasmieties, un ir daudz patīkamāk sarunāties.

Kā attīstīt humora sajūtu? 

Nekā. Tā jau jums ir, varbūt jūs vienkārši kautrējieties jokot nepietiekoši pazīstamu cilvēku lokā vai arī uzskatāt savu humora izjūtu par dīvainu. Tas jau nav vairs tik svarīgi – ja jūs nekautrējieties būt tāds, kāds esat, tad cilvēki jūs uzņem tādu, kāds jūs esat.

 1. Būt stipram

Tas tiek augstu vērtēts ne tikai vīriešos, bet arī sievietēs. Neviens negrib būt blakus vārgulim, kura nevar tikt galā ar savām problēmām, nemaz nerunājot par palīdzību un atbalstu grūtā brīdī. Iekšējais spēks, iespēja atrisināt savas problēmas, neaizkaitinot citus cilvēkus, spēja atbalstīt un palīdzēt – tas ir daudz vērtīgāk nekā patīkama āriene.

Kā sevī attīstīt iekšējo spēku? 

Tas ir garš sevis pilnveidošanās ceļš, kad jūs nolemjat turpmāk nežēloties par neveiksmēm un uztveriet savas problēmas kā aizraujošas mīklas, kuras jāatrisina.

avots:  liwli.ru

 

Komentē
1 komentārs
 1. Frants 12 mēneši ago

  Nauda un labs metamais !
  Pārējais ir tukša muldēšana, Sievietes,netēlojiet te baigo romantiku…!

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, info@dieviete.lv 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X