kids28

Darīt kopā
Izplatītā mammas frāze: „Ej, paspēlējies, es esmu aizņemta”- ir nopietna kļūda īstu palīgu audzināšanā. Labāk apsēdiniet mazuli sev blakus, dodiet viņam piedalīties pelmeņu lipināšanā, salātlapu smalcināšanā, galda slaucīšanā vai griķu putraimu šķirošanā. Noliekat spēļu gludināmo dēli blakus īstajam dēlim un gludiniet veļu kopā. Dzīvokļa uzkopšanas laikā var vienlaicīgi stāstīt pasaku par lietām, kas meklēja savu vietu un beidzot, pateicoties mazajam burvim, to ir atradušas.

Atzīmēt panākumus
Burvju vārdi, kas iedarbojas gan uz bērniem, gan pieaugušajiem: „Tikai tu vari izdarīt to tiešām labi!” Apzinoties savu īpašo nozīmi un neatkārtojamību konfekšu papīru lasīšanā no grīdas vai putekļu slaucīšanā, mazulis ar prieku veiks darbu, kurā ir atzīmēts kā labākais no labākajiem.

Ņemt vērā rakstura īpatnības
Centieties ievērot, uz kāda veida darbošanos bērnam ir nosliece, un uzticiet viņam darbiņus, kuri patīk. Vieniem patīk grīdas mazgāšana, citiem – rūpīga grāmatu kārtošana. Katram savs.

Spēlēties
Garlaicīgus ikdienas darbus var pārvērst jautrās spēlēs. Putekļsūcēja savaldīšana, burvju tasīšu mazgāšana, dārgumu meklēšana iepirkumu maisiņos u.t.t..

Iesaistiet bērnu mājas darbos tieši tur, kur viņa palīdzība tiešām ir nepieciešama, nevis tikai tādēļ, lai nodarbinātu un novērstu uzmanību no nedarbiem.

Atstāj vietu pārsteigumam
Bērniem patīk pārsteigt vecākus. Dodiet viņiem šādu iespēju. Lai nomazgāts šķīvis, pabarots kaķis un saklāta gulta jums kļūst par šādu pārsteigumu. Neslēpiet prieku un uzslavējiet.

Nerēķinieties ar ideālu izpildījumu
Nevar gaidīt, ka bērns pildīs mājas darbus uzreiz ideāli. Nerājiet viņu, pat ja pēc uzkopšanas ir parādījušies papildus netīrumi, kurus jums būs jāvāc. Protams, sākumā pēc mazā palīga daudz ko nāksies pārtaisīt, bet tas ir obligātais etaps ceļā uz progresu.

Dodiet tikt galā pašam
Ja bērnam mājas darba paveikšana neiet ātri, neiejaucieties, nesteidziniet, nerājiet. Esiet pacietīgi un dodiet novest procesu līdz finišam. Savādāk nākamreiz nobijies bērns atteiksies jums palīdzēt un negūs mācību, ka jebkura iesākta lieta ir jānoved līdz galam.

Darbs nav sods
Mājas darbi nedrīkst būt kā soda veids par sliktu uzvedību.

Nešķirojiet darbus pēc dzimumpiederības.
Gan zēniem, gan meitenēm ir jāmāk mazgāt traukus, kārtot savu istabu, piešūt pogas.

Komentē
1 komentārs

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, [email protected] 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X