foliage-houseplants-1024x768

Banānu mēslojums

Smalki sagriež banānu mizas un izžāvē. Augu pārstādīšanas laikā izveido mēslojuma slāni vai vienkārši sajauc to ar augsni.
Izžāvētas mizas var samalt kafijas dzirnaviņās. Sanāk tumši brūns pulveris, kuru var pievienot augu podos pirms laistīšanas, vai izšķīdināt ūdenī un izmantot kā šķidru mēslojumu.
Banānu mēslojums der ziedošiem augiem, patīk rozēm. Augu krāšņu ziedēšanu provocē kālijs, kas ietilpst banānu sastāvā.

Cukura mēslojums

1 tējkaroti cukura vienmērīgi izber uz zemes pirms laistīšanas vai izšķīdina 2 tējkarotes cukura glāzē ūdens. Šo mēslojumu veic vienreiz nedēļā.
Cukurs sadalās glikozē un fruktozē. Glikoze, savukārt, augos pilda 2 funkcijas:
♦Kalpo par auga veidošanās materiālu, tas ir no glikozes veidojas sarežģītas organiskās molekulas (ciete, celuloze, lipīdi, olbaltumvielas, nukleīnskābes).
♦Ir visu augu dzīvības procesu enerģijas avots: audu veidošanās, barības vielu uzsūkšanās no augsnes, elpošana.

Zobu pulveris

Pusglāzē ūdens sajauciet 2 ēdamkarotes zobu pulvera, 1 ēdamkaroti vara sulfāta, 2 ēdamkarotes koksnes pelnu (tie baro sakņu sistēmu). Tad atbīdiet zemi pie saknēm un samitriniet lakstu ar šo šķīdumu. Pēc tam nelaistiet augu vienu nedēļu un novietojiet to sausā vietā. Šī metode palīdzēs cīņā pret sakņu puvi, kas nereti gadās no auga laistīšanas ar aukstu ūdeni, no caurvēja.
Istabas augiem nepatīk skāba augsne. Būtu labi laiku pa laikam tos piebarot ar siltu (22 C gr.) zobu pastas šķīdumu (1 l ūdens + 1/3 pastas tūbiņas). Augsnē nonāk kalcijs un baro saknes.

Kartupeļu novārījums

Augiem patīk ciete. Pēc kartupeļu vārīšanas šķīdumu nolejiet un atdzesējiet, tad ar to var apliet istabas augus. Ciete uzkrājas kā enerģijas rezerve nelabvēlīgiem apstākļiem. Augi uzvedās kā cilvēki – visu bērniem. Ciete krājās bumbuļos, sēklās, sīpolos, negatavos augļos – orgānos, kas nes atbildību par auga vairošanos.

Kafija

Mēslojiet istabas augus ar izlietotiem kafijas biezumiem. Tajos ir daudz slāpekļa, kas augiem ļoti patīk. Pēc tam augu labāk stipri nelaistīt, lai slāpeklis varētu izplatīties vienmērīgi. Turklāt kafija padara augsni irdenāku. Kafijas biezumus īpaši mīl tomāti, tāpēc tos vēlams pievienot pie tomātu iestādīšanas.

Atstāt komentāru

Esi pirmais, kas komentē!

avatar

Dieviete.lv,  noteikumi, [email protected] 2018

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?