smiltsērkšķis

Svaigas smiltsērkšķu ogas.
Tvaicējiet ogas kamēr izveidojas biezeņveidīga masa, uzklājiet karsto masu uz tīras drāniņas un pielieciet pie sāpīgās vietas.

Smiltsērkšķu lapu novārījums.
Nelielu daudzumu smiltsērkšķu lapu ielieciet katliņā, aplejiet ar ūdeni tā, lai lapas ir mazliet nosegtas un uzlieciet uz uguns. Kad ūdens būs uzvārījies, nogrieziet mazāku uguni un pēc 10 min izslēdziet. Izkāsiet, atdzesējiet līdz istabas temperatūrai. Ierīvēt locītavas vakarā pirms gulētiešanas.

Eļļa.
1 ēdamkaroti smiltsērkšķu eļļas uz lēnas uguns uzsildiet, pievienojiet saldūdens sūkli (badjaga) 1/2 ēdamkaroti (var nopirkt aptiekās) un rūpīgi sajauciet. Ierīvējiet pirms gulētiešanas, apsedziet ar vilnas audumu un nosaitējiet. Ja dienas laikā paliekat mājās, varat ārstēties no rīta.

Ziede.
Izkausējiet 350 gr sviesta, kad tas ir kļuvis šķidrs, pievienojiet 350 gr smiltsērkšķu eļļas, rūpīgi samaisiet. Tad atdzesējiet masu, ielejiet tajā 10 gr kampara un nolieciet trauku ar ziedi uz diennakti siltā vietā. Ierīvējiet sāpīgās vietas katru dienu pirms gulētiešanas.

Maisījums.
Izšķīdiniet 60 gr kampara 10 ml 95% spirta, pievienojiet 50 gr smiltsērkšķu sakņu pulvera, 3 jēlus olu baltumus un 1 ēdamkaroti smiltsērkšķu eļļas. Ar miksera palīdzību visu saputojiet. Jāsanāk biezeņveidīgai masai. Ierīvējiet pirms gulētiešanas.

Kokteilis.
Vajadzēs: burkānu sulu – 2,5 glāzes, smiltsērkšķu sulu – 1 glāzi. Ar miksera palīdzību sajauciet sulas un dzeriet šo ārstniecisko kokteili katru dienu pa 1 ēdamkarotei pirms ēšanas.

Komentē
Nav komentāru

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, [email protected] 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X