Neatkarīgi no tā, vai tikai nesen esi sācis sportot, vai to sauc par savu dzīvesveidu jau gadiem, mūzika ir viens no labākajiem veidiem sevis motivēšanai. Par to pārliecināti ir arī fitnesa treneri Viesturs Saldavs, Ramona Simona Mežgaile un Kaspars Ozoliņš, kuri kopā ar Samsung sagatavojuši savu iecienītāko dziesmu sarakstu lietotnē Spotify, ko ikviens sporta entuziasts aicināts klausīties arī savos treniņos.

Foto: Publicitātes

SPORTO KĀ VIESTURS SALDAVS
Tiešā saite: http://spoti.fi/2r3F4dn

Alternatīvā fitnesa treneris Viesturs Saldavs ir pārliecināts, ka mūzika spēj cilvēku uzmundrināt, motivēt un dot enerģiju. “Man ļoti svarīgi ir dziesmas vārdi. Neatkarīgi no tā, par ko ir dziesma – mīlestību, dejošanu vai vasaru – pietiek ar dažiem motivējošiem atslēgas vārdiem, kas spēj uzkurināt un dot spēkus brīžos, kad esmu sprīža attālumā no salūšanas,” saka Viesturs un ir pārliecināts, ka tas attiecas kā uz sportu, tā uz jebkuru dzīves situāciju. Viņaprāt, mūzika spēj radīt atmosfēru, un tā kā katrs treniņš ir maza cīņa ir sevi, svarīgi, lai šim duelim būtu arī savs maršs.Viestura iecienīto dziesmu sarakstā atrodama Dzelzs Vilka “Uijā, uijā nikni vilki”, Ozola “Bokss” un grupas The Script “Hall of Fame”.

Trenējoties pats, Viesturs izmanto Samsung GearIconX bezvadu austiņas. Būt brīvam no vadiem un neierobežotam kustībās ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem tieši augstas intensitātes treniņos.

Viesturs arī atzīst, ka, cienot mūziķus un viņu darbu, vienmēr cenšasizmantot legāli iegūtus skaņdarbus, jo “tā ir tikai cilvēciski godīga attieksme pret tiem, kas palīdz treniņā, darbā, dzīvē, svētkos un jebkur citur, kur savu mīļāko dziesmu ir iespējams ieslēgt.”

Foto: Publicitātes

SPORTO KĀ KASPARS OZOLIŅŠ
Tiešā saite: http://spoti.fi/2quTTXr

“Mūzika man vienmēr ir bijusi svarīga sastāvdaļa gan vadītajās grupu nodarbības DCH Studijā, gan pašam savos treniņos. Tā iedvesmo, dod enerģiju un paceļ spārnos,” saka fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš. Lai atrastu jaunu, nedzirdētu vai labi aizmirstu mūziku, viņam talkā visbiežāk nāk Spotify lietotne. Kad iemīļotais mūzikas saraksts ir tapis, to ir ērti klausīties bezvadu austiņās IconX. Un, pateicoties Bluetooth savienojumam, telefonu var novietot kādā drošākā vietā, kur tā ekrāns nevar netīšām atsisties pret sporta inventāru vai pati ierīce vienkārši izkrist no kabatas.

“Ja grupu treniņos svarīga ir dažādība mūzikas stilu izvelē, lai tā patiktu vairumam vingrotāju, tad savos treniņos es klausos to, kas atbilst tā brīža garastāvoklim. Dažreiz cilāju svarus klausoties Verdi rekviēmu un arī tas iedvesmo izdarīt vairāk,” stāsta Kaspars, kura dziesmu sarakstā atrodamas arī Manic Street Preachers roķīgajā stilā iedziedātā Riannas “Umbrella”, Led Zeppelin “Immigrant song”, tituldziesma no filmas “Suicide Squad” un citas.

Savukārt skriešanas laikā Kaspara labākā mūzika ir apkārtējās dabas un pilsētvides skaņas.

Foto: Publicitātes

SPORTO KĀ RAMONA SIMONA MEŽGAILE
Tiešā saite: http://spoti.fi/2qr8d53

Viena no kustības “MommyFit” veidotājām un trenerēm, trīs bērnu māmiņa Ramona Simona Mežgaile gan savos vadītājos treniņos, gan sportojot dabā pati vadās pēc tā, lai mūzika būtu pēc iespējas dažādāka. Tomēr kā primārais kritērijs dziesmu atlasē kalpo ritms, kas pielāgots treniņa intensitātei un veidam.

“Katrai dziesmai ir jābūt kā pārsteigumam tās klausītājiem. Turklāt ne vienmēr tam jābūt svaigākajam singlam, arī labi aizmirstie un skanīgie gabali lēcienu, skrējienu vai pietupienu var padarīt sparīgāku,” saka Ramona. Arī viņas sagatavotajā top mūzikas sarakstā atlasītas tieši dziesmas ar stāžu kā, piemēram, Eminema “Not afraid”, Demijas Lovato “Confident”, Fifth Harmony “Worth It” un citas.

 
1 komentārs
  1. Sisele 1 gads ago

    Nu tur vajag kārtīgu tuci tuci, nekādi stumkaktā nederēs.?

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?