Tā kā suņi paši neko mums nevar pateikt, saimnieka pienākums ir varēt nolasīt viņa garastāvokli un sajūtas no pozām un uzvedības. Izrādās, ka arī suņa gulēšanas poza daudz ko atklāj par suņa veselības stāvokli un viņa personību.

Apskati attēlā redzamās pozas un uzzini, ko tās stāsta!

Suns guļ ar ekstremitātēm uz visām pusēm

Lai gan šī poza varētu šķist īpatnēja, nav, par ko satraukties. Suns vienkārši jūtas ļoti ērti un droši. Šī sunim ir pati ievainojamākā poza – jūs nekad neredzēsiet vilku brīvā dabā guļam uz muguras.

Suņi, kuri guļ šādi, ļoti uzticas savam saimniekam, ir neatkarīgi un viegli uztver dzīvi.

Suns guļ “supermena” pozā

Vairāki suņi guļ uz vēdera, tomēr supermena poza ir pati piemīlīgākā. Šī poza ļauj sunim jebkurā laikā ērti piecelties, uzrausties kājās, līdzko viņš tiek pasaukts.

Suņi, kuri guļ šādā pozā, ir super-enerģiski un ļoti viegli motivējami.

Suns guļ, saritinājies “kamoliņā”

Šāda gulēšanas poza ir pati izplatītākā. Suņa ķepiņas ir cieši pieglaustas viņa ķermanim un aste aptīta ap to. Šādā veidā suns pats silda savu ķermeni un aizsargā kaklu un izdzīvošanai nepieciešamos orgānus.

Suņi, kuri guļ šādā pozā, ir maigi, piesardzīgi un jautras dabas.

Suns guļ uz sāna

Ja suns guļ uz sāna, tas nozīmē, ka viņš konkrētajā vietā jūtas ļoti komfortabli un droši, kā arī viņš pats nav pārāk prasīgs.

Šādi guļ suņi, kuri ļoti uzticas savam saimniekam un ir pateicīgi par to, kas viņiem tiek dots.

Suns guļ uz vēdera

Ja suns guļ šādi, tas nozīmē, ka viņš nav pilnībā relaksējies, jo muskuļi nav pilnībā atbrīvojušies, lai suns varētu ieslīgt dziļajā miegā. Tomēr neuztraucies, tas nenozīmē, ka suns nav atbrīvojies dzīvē, visticamāk, ka viņš pat ir ļoti enerģisks piedzīvojumu meklētājs.

Suņi, kur guļ šādi, parasti ir maigi un kautrīgi.

Suns ir „atslēdzies”

Daudzi suņi guļ uz muguras/ ar kājām gaisā, lai atvēsinātu sevi pēc iespējas ātrāk un efektīvāk. Visbiežāk tā dara tie suņi, kuri dienas laikā ir patērējuši daudz enerģijas vai arī pārkarsuši. Dažreiz viņi pat izstiepj kājas gaisā!

Suņi, kas guļ šādā pozā ir ļoti pašpārliecināti, kā arī viegli pielāgojas dažādām un jaunām situācijām.

 

Autors: Dieviete.lv

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?