1 C
Rīga
pirmdien, janvāris 25, 2021

Mierīgiem vakariem: 5 grāmatas, kuras būtu jāizlasa katram introvertam (un ne tikai)

 

Ja tu esi introverts cilvēks un mīli lasīt grāmatas, tad tev noteikti ir jāizlasa kāda no šīm grāmatām.

“Daily Rituals: How Artists Work”, Mason Currey

Šajā grāmatā autors apraksta pasaulē pazīstamu mākslinieku, rakstnieku, zinātnieku un citu radošu personību neparastos ieradumus un palīdz saprast, ka visiem ir savas dīvainības un ka no tā nav jākaunās. Lai kaut kas izdotos un rastos motivācija daudzi cilvēki dodas garās pastaigās, iet vannā, stāv uz galvas vai meditē ar virtuļu palīdzību. Atpazīsti sevi?

Grāmata angļu valodā: https://www.amazon.com/Daily-Rituals-How-Artists-Work/dp/0307273601

“Quiet: The Power of Introverts in a World That Can’t Stop Talking”, Susan Cain

Šajā grāmatā autore ir apkopojusi daudz zinātnisku pētījumu un dzivesstāstu, kas palīdz paraudzīties uz introvertiem cilvēkiem no cita skatpunkta. Viņa arī palīdz saprast, kā realizēt sevi un savas ambīcijas pasaulē, kurā augstu tiek vērtēti ekstraverti cilvēki. Grāmata kļuva par starptautisku bestselleru!

Grāmata latviešu valodā: https://www.janisroze.lv/lv/jana-rozes-apgads/jra/praktiska-psihologija/klusie-udeni-introverto-speks-ekstravertaja-pasaule.html

“Adrift: 76 Days Lost At Sea”, Steven Callahan

Grāmatas autors cieta kuģa katastrofā un 76 dienas pavadīja viens pats atklātā jūrā, cīnoties par izdzīvošanu. National Geographic šo grāmatu nosauca par vienu no 100 visu laiku labākajām piedzīvojumu grāmatām.

Grāmata angļu valodā: https://www.amazon.com/Adrift-Seventy-six-Days-Lost-Sea/dp/0618257322

“The Happiness Project”, Gretchen Rubin

Reiz grāmatas autore brauca autobusā un saprata, ka tērē laiku ne tam, kas ir patiesi svarīgs. Pēc tā viņa nolēma tikt skaidrībā ar to, kas ir laime un kā to iegūt. Savā grāmatā viņa dalās ar gudriem padomiem un zinātnisku pētījumu rezultātiem, kuri palīdzēs iemācīties kontrolēt savu dzīvi un kļūt laimīgākam.

Grāmata latviešu valodā: http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/69746-laimes_projekts.html

“The Introvert Advantage: How to Thrive in an Extrovert World”, Marti Laney

Autors izkliedē izplatītos mītus par introvertiem cilvēkiem un apraksta viņu stiprās puses. Tāpat grāmatā ir atrodami praktiski padomi, kuri palīdzēs introvertiem saprast pašiem sevi un labāk orientēties ekstravertu pasaulē.

Grāmata angļu valodā: https://www.amazon.com/Introvert-Advantage-People-Thrive-Extrovert/dp/0761123695

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!