Pēc Latvijas cukura diabēta reģistra datiem 2016.gadā uzskaitē ir 88 945 pacienti ar cukura diabētu, no kuriem 51 088 (57,4%) ir sievietes. 

Novembris pasaulē tiek atzīmēts kā Diabēta mēnesis, tāpēc 11.novembrī no plkst. 12.00 līdz 14.00 Kalnciema Kvartāla tirdziņā, Latvijas Diabēta federācija sadarbībā ar veselības centru “MFD Veselības grupa” dalīs bezmaksas kuponus, ar kuriem ikviens interesents varēs MFD Veselības punktā (Dzirnavu ielā 70, Rīgā) bez maksas pārbaudīt cukura līmeni asinīs.

Līdzās kuponiem varēs nobaudīt īpašu tēju un veselīgas uzkodas no restorāna “The Beginnings”, kā arī uzklausīt speciālista konsultācijas.

Diabēts sievietēm ir devītais nāves cēlonis pasaulē, tāpēc šī gada Pasaules Diabēta dienas tēma ir “Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību”. Pēc Starptautiskās Diabēta Federācijas aplēsēm, pašlaik pasaulē ir vairāk nekā 199 miljoni sieviešu ar cukura diabētu. Četras no desmit sievietēm ar cukura diabētu ir reproduktīvā vecumā – vairāk nekā 60 miljoni pasaulē. 

“Svarīgi ir apzināties, ka ar cukura diabētu nepiedzimst, bet gan saslimst dzīves laikā. Tāpat maldīgs ir uzskats, ka cukurslimību nevar aizkavēt un novērst – līdz pat 80% diabēta gadījumu iespējams novērst ar diētas maiņu, fiziskajām aktivitātēm un dzīves kvalitātes uzlabošanu. Sievietēm ar cukura diabētu 10 reizes biežāk konstatē sirds un asinsvadu slimības, salīdzinot sievietēm bez diabēta. Cukura diabēts ir pasaulē devītais biežākais nāves iemesls sievietēm ar diabētu,” uzsver Latvijas Diabēta federācijas prezidente, medicīnas doktore Indra Štelmane.

Uzziņai:

– Cukura diabēts ir hroniska slimība, kuras pamatpazīme ir paaugstināts cukura (glikozes) daudzums asinīs. Glikoze ir organisma enerģijas avots – šūnas to izmanto enerģijas iegūšanai.

– Pirmās pazīmes: bieža urinācija, svara zudums, enerģijas trūkums, nepārvaramas slāpes.

– Diabētam ir divas galvenās formas – 1. un 2. tipa diabēti. Ar 1. tipa diabētu saslimst galvenokārt bērni un pieaugušie vecumā līdz 40 gadiem. Vienīgā izdzīvošanas iespēja ir regulāras insulīna injekcijas. Ar 2. tipa diabētu saslimst pēc 40 gadu vecuma. To ārstē ar veselīgu uzturu, tabletēm un/vai insulīnu.

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?