6 C
Rīga
otrdien, novembris 24, 2020

20 veidi, kā tu ikdienā lieki tērē naudu tur, kur to nevajadzētu

 

Ikdienā mēs pat nemanām, kā daudzviet iztērējam vairāk, nekā vajadzētu. Ja tu esi viens no cilvēkiem, kuram patiktu vismaz nedaudz ietaupīt, tad tev ir jāizvairās no zemāk uzstādītajiem veidiem, kā tu iztērē vairāk.

Ūdens pudelēs. Jā, ikdienā ir jādzer daudz ūdens. Jā, vieglāk ir ieskriet veikalā un nopirkt kārtējo 0,5 l pudelīti. Labāk būtu, ja ūdeni ņemtu līdzi no mājām pudelē, kas domāta vairākkārtējai lietošanai.

Kino pirmizrāde. Skriet uz kinoteātri uz pirmajiem jaunas filmas seansiem ir vērtīgi tikai tad, ja tu esi patiesi liels fans un filmu eksperts. Labāk pacieties pāris dienas un ej skatīties darba dienā, kad viss tracis būs jau norimies.

3D seansi. Tā ir ekstra, bez kuras filmu var baudīt un saprast tikpat labi.

Pārāk daudz ēdiena. Vai tu tiešām apēd visu, ko nopērc veikalā? Cik pārtikas tu ikdienā izmet? Labāk ikdienā kārtīgi izplāno, cik un ko tu pērc, lai nauda nebūtu jāizmet miskastē.

Plastmasas maisiņi. Nākamreiz, kad pārdevēja veikalā tev piedāvās maisiņu pa pieciem centiem, saki „nē”. It kā tie ir tikai pieci centi, bet, ja parēķināsim, cik ikdienā tādus piecus centus tu „izmet vējā”, būs skaidrs, ka labāk maisiņu ņemt līdzi no mājām.

Mazāka izmēra apģērbs. Tu veikalā ieraudzīji ideālu kleitu, bet tava izmēra nav. „Nekas, līdz vasarai notievēšu. Vai līdz Ziemassvētkiem. Nu, vismaz mēģināšu” – domā tu, dodoties pie kases. Realitāte ir skarba – tu vai nu nenotievēsi, vai nu aizmirsīsi par nopirkto apģērba gabalu.

Neērti apavi. Jā, tie varbūt ir skaisti, taču visbiežāk vienkārši krāj putekļus plauktā.

Suvenīri. Pildspalvas un krūzīšu paliktnīši ar kādas valsts simboliku var prasīt no tevis daudz naudas, bet pielietojums šiem priekšmetiem ir minimāls, jo ir žēl nolietot…

Tievēšanas līdzekļi. Tievēšana ir sarežģīts un laikietilpīgs process, tāpēc vēlme nopirkt „brīnumlīdzekli” ir liela. Labākajā gadījumā no šādiem līdzekļiem gūsi tikai robu maciņā, bet sliktākajā – problēmas ar veselību.

Sasvērti produkti. Vienā plauktā stāv sveramie āboli pa 60 centiem kilogramā, bet blakus jau maisiņā sasvērti pa 90 centiem kilogramā. Pašai ņemt un svērt ābolus? Pārāk laikietilpīgs un ķēpīgs process… Jā, bet tādējādi arī no maciņa pazūd vairāk naudiņas.

Plašais TV kanālu piedāvājums. Cik kanālus no tūkstoš pieejamajiem tu ikdienā skaties? Vienu? Divus? Un tikai brīvdienās? Varbūt būtu vērts apskatīt piedāvājumu vēlreiz un pārdomāt, kas patiesi ir nepieciešams?

Zīmoli. Kāpēc pirkt rokas pulksteni, pēc kura iegādes visai ģimenei ir jāsavelk ciešāk josta? Labāk izvēlies kaut ko līdzīgu, bet lētāku. Nepārmaksā par vārdu!

Labākais inventārs jaunam hobijam. Piemēram, tu iegādājies abonementu baseina apmeklējumam… uz gadu. Tu vispār esi pārliecināta, ka visu gadu iesi? Nevajag pārspīlēt un labāk iesākumam iegādājies ne ilgāk kā uz mēnesi.

Našķi pie kases. Šokolādītes, košļenes, konfektes, sērkociņi… Kamēr gaidi, tikmēr roka pati stiepjas kaut kam pakaļ.

Kafija līdzņemšanai. Ja tu esi radusi katru dienu sākt ar līdzņemamās kafijas tasi, tu gada laikā iztērē ļoti daudz naudas. Padomā par to, parēķini, un visa vēlme tērēties zudīs pati no sevis.

 

Autors: Dieviete.lv

 

2 KOMENTĀRI

  1. Našķi pie kases – sērkociņi !!!
    Tieši sērkociņi ir tie, kurus vispār aizmirstu nopirkt 😀

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!