1 C
Rīga
pirmdien, janvāris 25, 2021

Lieldienās ne tikai ripina olas, bet arī iet rotaļās – 6 idejas

 

Lieldienas ir laiks, kad ne tikai krāso olas un pēc iespējas augstāk šūpojas šūpolēs, bet arī dzied dziesmas un iet rotaļās. Piedāvājam dažas idejas aktīvākai svētku svinēšanai. Bērniem patiks!

Olu ripināšana

Vajadzīgs plats dēlis vai silīte, ko nolikt slīpi (brīvdabā tas var būt gluds, nolaidens uzkalniņš). Pirmais spēlētājs ripina savu olu pēc iespējas tālāk. Otrs savu cenšas uzripināt tai virsū. Ja ola pieskaras jau lejā esošajai, tad otrs ripinātājs savāc abas olas, ja nē – atstāj arī savējo, ko tad mēģina iegūt citi nākošie spēlētāji. Uzvar tas, kurš ieguvis visvairāk olu.

Lunkošanās

Uz grīdas izber linsēklas (tās ir visslīdīgākās), apliek apkārt jostu, lai iznāktu aplis. Aplī liek katrs pa vienai olai. Tad ar otru olu sit pa olu, kas ir aplī tā, lai tā ripotu un pieskartos kādai citai olai, kuru tad drīkst paņemt sev. Ja nepieskaras, tad jāatstāj otrā ola aplī iekšā. Uzvar tas, kurš ieguvis visvairāk olu.

Vistiņas ķeršana

Vienam aizsien acis, un tas nu prasa: “Kur tu mani vedīsi?”- “Uz cūkkūtiņu putru ēst”- “Vai karote ir?”- “Meklē pats!” Tad visi sāk bēgt, bet ķērājs lūko kādu sagūstīt. Kuru noķer, tas stājas ķērāja vietā.

Ripas sišana

Spēlētāji sadalās divos pulkos. Katram rokās nūja. Ripa gatavota no sīksta koka vai metāla. Ripas sišanai vajadzīga līdzena vieta, vislabāk paplats ceļš ap kilometru garš. Uz tā atzīmē viduslīniju un gala līnijas. Katrs pulks pārmaiņus sviež ripu uz pretinieka pusi. Tie savukārt ripu ar nūjām atsit. Ripu drīkst sist, kamēr tā ripo. Atsitēji met ripu atpakaļ pretiniekam no tās vietas, kur ripa apstājas. Ja atsitiens bijis veiksmīgs, atsitēju pulks dodas uz priekšu, tik tālu, cik ripa ir aizsista. Otrs pulks, protams, par tādu pašu gabalu atkāpjas. Kurš pulks aizdzen otru pāri gala līnijai, tas ir uzvarētājs.

Cūciņas dzīšana

Sētas vidū izkašā mazu bedrīti, kurā jāieripina koka klucītis, saukts par cūciņu. Viens nostājas pie bedrītes ar koka nūju, tas ir cūciņas sargātājs, bet pārējie sastājas apkārt aplī ar nūjām pie savām bedrītēm un mēģina cūciņu iedzīt sargātāja bedrītē. Ja kādam spēlētājam tas izdodas, viņš stājas sargātāja vietā.

 

Sagatavots pēc interneta resursiem.

Autors: Dieviete.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!