Ik gadu visā pasaulē maijs tiek pasludināts par Melanomas modrības mēnesi, kad arī Latvijā norisinās informatīva kampaņa, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par agresīvāko no ādas vēža veidiem – melanomu. Melanomas modrības dienu ietvaros cilvēki tiek aicināti pievērst uzmanību savām dzimumzīmēm un citiem ādas veidojumiem, un tās pārbaudīt, jo melanomas ārstēšanā liela nozīme ir tieši tās agrīnai diagnostikai.

Melanomas modrības dienu organizatori – Latvijas Jūras medicīnas centrs, T/C Galerija Centrs un Starptautiskais Viroterapijas Centrs aicina iedzīvotājus uz bezmaksas dzimumzīmju pārbaudi. Bezmaksas dzimumzīmju pārbaudes norisināsies š.g. 21.maijā no plkst. 11:00 – 20:00, T/C Galerija Centrs, Rīgā, Audēju ielā 16, kur, izmantojot jaunākās paaudzes tehnoloģiju dermatoskopijas iekārtu, bezmaksas ādas skrīningu veiks un konsultēs sertificēts onkologs Dr. Mārīte Andersone un dermatologs Dr. Elīna Ozola.

Melanoma ir visagresīvākā ādas vēža forma, kura ātri progresē. Saskaņā ar Pasaules veselības organizācijas datiem, pasaulē ik gadu tiek atklāti 132 000 melanomas gadījumu un tās dēļ dzīvību zaudē tūkstošiem cilvēku. Tāpēc ir būtiski diagnosticēt melanomu iespējami agrīnākā attīstības stadijā, jo tikai agrīni atklātu melanomu iespējams efektīvi ārstēt.

Melanomas modrības dienu skrīnings norisinās ikgadējo Eiromelanomas dienu ietvaros. Latvijā Eiromelanomas dienas notiek kopš 2008. gada un ik gadu šī informatīvā kampaņa ļauj laikus atklāt un diagnosticēt melanomas gadījumus, tādējādi glābojot dzīvības.

Plašāka informācija par bezmaksas pārbaudēm pieejama Melanomas modrības dienu vietnē: www.melanoma.lv sadaļā ”Melanomas dienas”.

Plašāka informācija par Eiromelanomas dienām pieejama Euromelanoma mājas lapā: http://www.euromelanoma.lv

 

Autors: Nozare.lv 17.05.2018

 
3 Comments
 1. Linda 2 gadi ago

  Būtu jauki, ja šādas akcijas būtu arī ārpus Rīgas. Piemēram, Valmiera u.c lielākās pilsētas.
  Arī citur cilvēkiem jādod iespēja bezmaksas pārbaudes.

 2. UUUUU 2 gadi ago

  Laikam Latvijā ir tikai viena pilsēta,Rīga. Citās pilsētās tādas iespējas nav?

 3. Arnita 2 gadi ago

  Jā, žēl ka Rīgā vairs nedzīvoju. Gribētu pārbaudīties.. Bet Latvijā jau pārējās pilsētas neeksistē…

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?