0 C
Rīga
ceturtdien, janvāris 21, 2021

Trīs minūšu likums, kurš būtu jāievēro visiem vecākiem

 

Cik daudz laika pēc darba tu pavadi kopā ar saviem bērniem? Būtībā, mums vajag vien 30 minūtes, lai pagatavotu viņiem vakariņas, aptuveni 15 minūtes, lai palasītu priekšā grāmatu, un tikai mirkli, lai iedotu bušu un novēlētu labu nakti. Tomēr, starp visiem šiem posmiem, ir trīs minūtes, kuras var kļūt par svarīgākajām visā dienā.

Psiholoģe Natālija Sirotiča portālam „Brightside” izskaidroja šo trīs minūšu un, ja tu sekosi šim noteikumam, tavi bērni tev uzticēsies pat tad, kad būs pusaudži.

Šis noteikums paredz to, ka tev ir jāsatiek savs bērns katru dienu tā, it kā jūs ilgi nebūtu tikušies. Pat, ja jūs netikāties vien 30 minūtes, kamēr tu aizgāji līdz veikalam.

Pie tam, ir ļoti svarīgi būt ar bērnu vienā acu līmenī un pavadīt 3 minūtes apskaujoties un jautājot, kas notika, kamēr tu biji projām. Īpaši svarīgi ir sekot šim noteikumam tad, kad tu ej bērnam pakaļ uz bērnudārzu, skolu vai arī, kad tu atgriezies no darba.

Kāpēc tas ir nepieciešams?

Psiholoģe skaidro, ka pirmajās dažās minūtēs, kopš bērns tevi ir saticis, viņš tev pastāsta informāciju, ko spēj atcerēties.

Ja šis trīs minūšu likums tiek ignorēts, kādam bērnam nav iespējas vecākiem pastāstīt kaut ko svarīgu, un ar laiku daži fakti vairs nemaz nešķitīs svarīgi, lai par tiem vispār runātu. Tādējādi vecāki var palaist garām daudz svarīgu lietu. Citi bērni, pretēji, runās visu vakaru, atceroties arvien jaunus faktus. Tādu bērnu vecāki arī riskē daudz ko nedzirdēt, jo ar laiku runājošs bērns viņiem būs tikai fona troksnis.

Papildus ieteikumi

Ir svarīgi saprast arī to, ka trīs minūšu likums nenozīmē, ka tev ir jāvelta bērnam tikai trīs minūtes dienā. Tas nozīmē tikai to, ka tev ir jāpavada vismaz trīs minūtes kopā ar bērnu uzreiz, kad tu viņu satiec, lai būtu droša, ka dzirdi visu svarīgāko, kas viņam ir sakāms.

Ir jāļauj bērnam saprast, ka vecāki viņu dzird.

Kā tu pavadi laiku ar savu bērnu? Varbūt tu seko šim 3 minūšu likumam intuitīvi? Pastāsti komentāros!

 

Autors: Dieviete.lv

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!