1 C
Rīga
svētdien, novembris 29, 2020

Padomi, kā interesanti un veselīgi pavadīt vakarus vasaras mēnešos

 

Sauļošanās, atspirdzinošu dzērienu baudīšana un atvaļinājumu sezona nav vienīgie plusi vasaras startam. Siltais laiks sniedz iespēju baudīt dažādas aktivitātes ārā, turklāt ne tikai dienas pirmajā pusē, bet arī patīkamajos, saulrieta izgaismotajos vakaros. Par to, kā interesanti un veselīgi pavadīt vakarus vasaras mēnešos, stāsta “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.

“Nav nejaušība, ka vasarā vēlamies pavadīt pēc iespējas vairāk laikadabā – uz to mūs mudina organisms.Tas ir svarīgi ne tikai tādēļ, ka vasarā ir pieejami vairāki brīvā laika pavadīšanas veidi, bet arī tāpēc, ka mūsu ādas skaistumam un veselībai ir nepieciešams skābeklis –organisma dzīvības funkciju nodrošinātājs. Telpās skābekļa ir mazāk, tādēļ ir svarīgi katru dienu kārtīgi izkustēties un uzņemt mūsu organisma šūnām tik svarīgo skābekli. Vasaras vakari ir paredzēti ne tikai atpūtai un atsvaidzinošu dzērienu lietošanai, bet tie kalpo kā iespēja kvalitatīvi un veselīgi pavadīt laiku ārā,” stāsta “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.

Īstais laiks ietaupīt un sportot ārā

Ķermenim patīk kustība – tā ir gan iespēja uzlabot asinsriti, ganuzlādēt sevi ar laimes hormoniem. Arī neliela izstaipīšanās un daži vingrinājumi palīdzēs atjaunot enerģiju. Spiedoša saule vai sutīgs, karsts laiks bieži vien sportiskās aktivitātes liek atlikt vai doties uz treniņu zāli. Lai arī sportošanai iekštelpās ir savi plusi, sportiskās aktivitātes svaigā gaisāvasaras vakaros ir pavisam cita pieredze. Turklāt tas var kļūt par radošu izaicinājumu, meklējot un izmantojot dažādus pilsētas vides objektus sava treniņa izpildei. Tāpat vasara ir laiks, lai baudītu dažādus sporta veidus, kas ir piemēroti tikai vasaras sezonai – piemēram, orientēšanās mežā, sporta spēles vai dažādi ūdens sporta veidi, sākot ar vindsērfingu un beidzot ar veikbordu. Vasara ir laiks, kad uzlabot savu veselību, nomainot personīgo auto vai sabiedrisko transportu pret velosipēdu.Pat piecu minūšu treniņš ir labāks par nekādu treniņu.

Dārza ballītes ģimenes vai draugu lokā

Vasara ir laiks, kad visapkārt dabā ir manāmas dažādas krāsu gammas. Arī piemājas dārziņā viss zied un smaržo, un tas ir lielisks veids, kā pavadīt vakaru ar draugiem vai ģimeni ārā, nevis sēžot pie televizora ekrāna. “Svaigs gaiss, vakara gaisma, piemājas augļu dārzs ar pašiem tuvākajiem blakus ir sirsnīgs vakara noslēgums jebkurai dienai. Turklāt laiks, kas pavadīts ārā, pozitīvi ietekmē ne tikai prātu, bet arī ķermeni – uzņemot cilvēkiem tik svarīgo skābekli, tiek stimulēta vielmaiņa, mikrocirkulācija un stiprināta imunitāte,” norāda Ieva Zvagule.

Atgriezies pie dabas

Vakara pastaigas piemājas mežā, gar jūru vai pat pilsētvidē būs labs risinājums tiem, kas savu darba dienu pavada birojos. Pēc lielpilsētas saspringtās darba ikdienas vēlamies baudīt svaigu gaisu un mierīgas pastaigas mežā vai pļavā. Tās gan uzlabos asins cirkulāciju un papildinās šūnas ar skābekli, gan veicinās laimes hormonu izdalīšanos. “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule iesaka: ”Dodoties pastaigās dabā, pamēģiniet elpot ar vēderu. Tas labi ietekmēs spiediena maiņas vēderā, tādējādi izmasējot iekšējos orgānus. Veicot lēnas, dziļas ieelpas un ilgas izelpas, izvēdinām gan savu fizisko, gan garīgo pasauli. Šādā veidā tiek uzlabotaiekšējo orgānu apgāde ar asinīm, skābekli un veicināta atkritumu izvade no organisma.”

 

Autors: Euroaptieka 13.07.2018

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!