6 C
Rīga
otrdien, novembris 24, 2020

Lai tēriņi nesabojā atpūtas prieku – padomi naudas ietaupīšanai brīvdienu ceļojumos

 

Vasara rit pilnā sparā, un daudzi no mums plāno doties ceļojumos. Lai tuvāki un tālāki izbraucieni neradītu papildu slodzi budžetam, Ferratum Bank aicina iepazīties ar četriem padomiem, kā nepieļaut, ka pārāk lieli tēriņi sabojā prieku.

#Noteikt budžeta griestus

Ietekmīgā finanšu žurnāla Forbes veiktā aptauja liecina, ka 74% ASV iedzīvotāju ir nācies pārtērēt ceļojumam plānoto budžetu. Lai tā nenotiktu, jau brauciena plānošanas posmā ir vērts noteikt tā griestus. Vadoties pēc šīs summas, tad arī var saplānot gan maršrutu, naktsmītnes un citas aktivitātes. Ja gribas aizbraukt tālākā ceļojumā un netaupīt, ir nepieciešami papildu finanšu līdzekļi. Tos var iegūt no kaut kā atsakoties. Forbes pētījumā aptaujātie cilvēki kā biežākos veidus minēja restorānu apmeklējumu biežuma samazināšanu (50%), retāku iepirkšanos (48%),kā arī ietaupīšanu uz dažādām izklaidēm (41%).

Ietaupīt noteikti palīdzēs arī mūsdienu moderno tehnoloģiju piedāvātās iespējas, piemēram, AirBnB.

#Nedzīvot viesnīcā

Šī gada Ferratum Bank Vasaras barometra pētījums atklāj, ka, ceļojot uz ārzemēm, arvien lielāku popularitāti gūst dzīvesvietas dalīšanās platforma AirBnB. Ja vēl pērn tikai 0,65% no Latvijas tūristiem ceļojuma laikā izvēlējās nakšņot dzīvokļos vai privātmājās, tad šogad šādu izdevību plāno izmantot jau 24% ceļotāju.AirBnB izmēģināšana noteikti mainīs arī stereotipus, ka tos izmanto tikai garmataini mugursomnieki. Šo iespēju arvien vairāk lietoarī ģimenes un pat visprasīgākie ceļotāji, jo piedāvātās mājvietas ir solīdas un izīrētāji – laipni.

#Lidmašīnas biļetes jāpērk nedēļas nogalē

Pieredzējuši ceļotāji zina stāstīt, ka vislabāk lidmašīnas biļetes iegādāties ir nedēļas nogalē, jo tā var ieekonomēt līdz pat 19% no biļešu cenas. Cēlonis tam nav zināms, bet, iespējams, tas ir tāpēc, ka ceļojuma aģenti strādā darbdienās. Tāpat noteikti ir jāsalīdzina vairāki tirgotāji, kas piedāvā uz vienu un to pašu reisu. Ir vērts pievērst uzmanību tam, kas katram tirgotājam ir iekļauts lidojuma paketē. Var gadīties, ka lētākajām biļetēm ir pārāk daudz ierobežojumu sēdvietas rezervācijai, bagāžas, atcelšanas un citos aspektos, ka tev lētāk sanāk nopirkt nedaudz dārgāku biļeti pamatsummā, bet tur viss, kas tev nepieciešams, būs iekļauts.

#Apdrošināt visu

Ne velti latviešiem ir teiciens, ka nelaime nenāk brēkdama. Jā, izdot naudu par apdrošināšanu pirmajā mirklī var nešķist padoms, kā ietaupīt, tomēr galu galā tas var izrādīties ļoti noderīgs. Apdrošināšanas iemaksas ir salīdzinoši zemas, pretstatā ieguvumam, ko tās var sniegt, ja kaut kas atgadās. Nemaz nerunājot par veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kas ir teju obligāta. Apdrošinātāji piedāvā apdrošināt arī visu ceļojumu– gan viesnīcu rezervācijas, gan transportus. Sazinies ar apdrošināšanas kompāniju un palūdz tev sastādīt optimālu piedāvājumu. Dari to laicīgi, jo dažas apdrošināšanas strādā tikai tad, ja tās ir noslēgtas mēnesi pirms ceļojuma.

Šogad vasaras sezonā Latvijas iedzīvotāji plānojuši izdot 65% no savā rīcībā esošajiem līdzekļiem, liecina Ferratum Bank Vasaras barometra 2017 rezultāti – rīkojies gudri ceļojumu laikā un tev atliks vairāk ko tērēt dažādiem iepriecinājumiem!

 

Autors: Ferratum Bank 19.07.2018

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!