359512

♦Nepārēdieties! 2500 Kkal vietā uzņemiet 1500. Šādi jūs atslogosiet savas šūnas un uzturēsiet to aktivitāti. Šūnas ātrāk atjaunojas un organisms kļūst mazāk uzņēmīgs pret slimībām.

♦Ēdienkartei ir jāatbilst jūsu vecumam. 30-gadīgām sievietēm pirmās grumbiņas parādīsies vēlāk, ja viņas regulāri ēdīs aknas un riekstus. Cilvēkiem pēc 40 gadiem ir noderīgs beta karotīns. Pēc 50 gadiem kalcijs uzturēs formā kaulus, bet magnijs – sirdi. Vīriešiem pēc 40 gadiem ir nepieciešams selēns, ko satur siers un nieres. Selēns aizsargā pret stresu. Uzņemot zivis, pēc 50 mēs aizsargāsim sirdi un asinsvadus.

♦Darbs ir svarīgs veselīga dzīvesveida elements. Mēģiniet atrast sev atbilstošu nodarbošanos. Dažas profesijas, pēc sociologu domām, palīdz saglabāt jaunību. Piemēram, diriģents, filozofs, mākslinieks un mācītājs.

♦Atrodiet sev otru pusīti. Mīlestība un maigums ir labākais līdzeklis pret novecošanos. Kad cilvēks ir iemīlējies, viņa organisms izstrādā hormonu endorfīnu, ko sauc arī par laimes hormonu. Tas stiprina organisma imunitāti.

♦Palieciet pie saviem uzskatiem. Apzināti dzīvojošs cilvēks ievērojami retāk krīt depresijā un jūtās nomākts, nekā tas, kurš pasīvi peld pa straumi.
♦Kustieties. Pat 8 minūtes sporta aktivitāšu dienā paildzina dzīvi. Kustību procesā atbrīvojas augšanas hormoni, kuru izstrāde mazinās pēc 30 gadu vecuma.
♦Guliet vēsā istabā. Ir pierādīts tas, ka gulēšana 17-18 grādu temperatūrā palīdz ilgāk saglabāt jaunību. Iemesls ir faktā, ka organisma vielmaiņa un novecošanās procesi ir atkarīgi arī no apkārtējās vides temperatūras.
♦Laiku pa laikam lutiniet sevi. Dažreiz pretstatā veselīga dzīves veida rekomendācijām atļaujiet sev apēst gardu kumosiņu.
♦Nevajadzētu vienmēr paturēt dusmas sevī. Tas, kurš vienmēr pārmet sev, nedalās ar savām bēdām, nestrīdas, ir vairāk pakļauts dažādām slimībām, tai skaitā arī ļaundabīgiem audzējiem.
♦Trenējiet galvas smadzenes. Miniet krustvārdu mīklas, spēlējiet prāta spēles, mācieties svešvalodas. Centieties retāk izmantot kalkulatoru, rēķiniet galvā
 
Rakstu iesaka – Capture

 

 
Ko Tu par to saki?

Komentē

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2018

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?