4 C
Rīga
otrdien, novembris 24, 2020

Dīvainākie skaistuma rituāli

 

siev

Cauri gadsimtiem sievietes ir sekojušas līdzi savam izskatam un tiekušās līdzināties modes standartiem un skaistuma etaloniem. Sievietēm, laiku pa laikam, patīk pakļaut sevi dažādām skaistuma procedūrām, lai ko arī tas maksātu! Apskati dažus no dīvainākajiem skaistuma rituāliem. Uz ko būtu gatava Tu skaistuma vārdā?

Krokodilu mēslu vanna

Daudz dažādu dzīvnieku izcelsmes produkti un blakusprodukti tiek uzskatīti par vērtīgiem skaistumkopšanā ar brīnumainu iedarbību uz ādu. Senos laikos grieķi un romieši, lai tonizētu savu ādu,  vannām pievienoja īpašu sastāvdaļu- krokodilu izkārnījumus. Vannas tika piepildītas ar zemi un svaigi salasītām krokodilu fekālijām. Šāda procedūra ne tikai tonizē ādu, bet arī aizkavē novecošanās procesus. Vēl no krokodilu izkārnījumiem pagatavoja smēri ādas balināšanai un sejas maskas grumbiņu izlīdzināšanai.

Vaigu bedrīšu ierīce

Joprojām tiek izgudrotas dažādas ierīces, kas uzlabo izskatu, taču viena no dīvainākajām ir Izabelles Žilbēres vaigu bedrīšu veidojošā ierīce, kas tika izgudrota 19376. gadā. Sievietes, kuras alka pēc vaigu bedrītēm, varēja nēsāt šādu ierīci. Taču, šai ierīcei nebija ilgs mūžs, jo sievietes to atzina par nepraktisku un neērtu lietošanā.

Lenteņu diēta

Anglijā ap 1800.gadu izteiktam slaidumam bija liela nozīme, tika uzskatīts, ka skaistums sākas no iekšpuses uz ārpusi, tāpēc sievietes sāka ieturēt īpaši specifisku lenteņu diētu. Viss, kas bija jādara- jānorij lenteņu kāpuru kapsula, kurai nonākot kuņģī, kāpuri var uzsākt savu dzīvi. Visu, kas nonāk kuņģī, tārpi pāradresēja kalorijas  uz savu ķermeni, ātri attīstījās un auga lielāki. Savukārt, diētas praktizētājai kilogrami ripoja prom viens pēc otra. Par laimi, šī diēta ātri izgāja no modes.

Pianelle kurpes

Ap 1950. gadu Ķīnā izveidojās tradīcija, kur mazām meitenēm, sasniedzot 4 gadu vecumu, bija jāsāk nēsāt speciāli izgatavotas mazas kurpītes, lai kājai neļautu augt lielākai. Šo sadistisko metodi piekopa, lai varētu pacelties augstākās aprindās. Meitene, kurai nebija deformētas pēdas, labākajā gadījumā, varēja nonākt kalpones statusā. Šo metodi aizliedza.

Balti pūderēta seja

Apgaismības laikmetā modē bija aristokrātiskais bālums. Ādas krāsa norādīja statusu- jo vairāk saulē iedegusi sejas āda, jo zemāks strādnieku slānis. Kam bija gaiša, bāla āda, nāca no augstajām aristokrātiskajām aprindām. Tā kā cilvēkiem no dzimšanas ir atšķirīgas ādas krāsas, visi, kas gribēja pacelt savu statusu, pūderēja sejas ar baltiem pūderiem. Tomēr šim pūderim bija daudz blaknes- nopietni ādas iekaisumi.

Melni, iekrāsoti zobi

Šobrīd visi tiecas pēc žilbinoši baltiem zobiem, taču bija laiks, kad japāņu sievietēm balti zobi simbolizēja vientuļas sievietes statusu. Tās, kuras bija precējušās, iekrāsoja savus zobus ar melnu laku. Process visai ķēpīgs, jo laku bija nepieciešams atjaunot aptuveni ik pēc 3 stundām.

 

 

Dieviete.lv redakcija, Laura

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!