-9 C
Rīga
trešdien, janvāris 20, 2021

5 padomi, kā cīnīties ar depresiju pēc brīvdienām

 

darbi

E-pasta pastkastīte darbā ir pārpildīta, uz biroja galda valda pamatīgs haoss, bet darbu izpildes termiņi, par nožēlu, reizē ar jums nebija devušies brīvdienās.

Pirmā darba diena pēc atvaļinājuma spēj būt tik nomācoša, ka, šķiet, ātri vien ieslīgsiet depresijā. Lūk, daži padomi, kā pēc neaizmirstamām brīvdienām maksimāli ātri atgriezties ierastajā darba režīmā.

1. Izkravājiet somas

Vajadzētu darīt visu iespējamo, lai jūsu acu priekšā nerēgotos vēl neizkravātas ceļasomas – tās ik brīdi kaitinoši atgādinās par brīvdienās lieliski pavadīto laiku. Izkravājiet somas un izmazgājiet drēbes, tiklīdz pārrodaties mājās, bet pēc tam – ar jaunu sparu metieties ierastajā ikdienas dzīvē.

2. Sazinieties ar draugiem

Nav noslēpums, ka tieši tuvākie draugi daudzos gadījumos ir tie, kas palīdz pārvarēt depresiju vai citas morālas grūtības. Turklāt pastāv liela iespēja, ka pēc brīvdienās pieredzētā jūs sevī saskatāt nedaudz citu cilvēku, tādēļ radi, draugi un paziņas, paslavējot jūsu jauno ampluā, lieliski palīdzēs tikt galā arī ar šo itin dīvaino sajūtu.

3. Ienesiet brīvdienu garu ikdienā

Pamēģiniet ikdienā darīt ko tādu, kas jums asociējas ar burvīgi pavadīto atvaļinājuma laiku. Piemēram, rudens un ziemas sezonā pa retam apmeklējiet solāriju vai sāciet nodarboties ar kādu neierastu sporta veidu, kas cieši saistīts ar aktīvo tūrismu. Pievērsiet uzmanību arī tam, ko dara citi tūristi, kad viņi ierodas jūsu dzimtajā pusē. Arī biežāka maltītes ieturēšana ārpus mājas vai bezrūpīgi pavadīts vakars draugu lokā ļaus bieži vien pelēko ikdienu maksimāli pietuvināt atvaļinājumā valdošajai atmosfērai.

4. Sāciet plānot nākamās brīvdienas

Mēdz teikt, ka laime iedalāma četrās stadijās: gaidīšana, baudīšana, izjustā izpaušana un pārdomas par pieredzēto. Ja pēc brīvdienām visā saskatāt tikai pelēkos toņus, atcerieties, ka nepastāv nekādu šķēršļu, lai ieplānotu jau nākamo priecīgo, pacilājošo notikumu.

5. Vēlreiz izdzīvojiet pieredzēto

Citiem vārdiem, pārskatiet savu ceļojumu fotoalbumus vai izveidojiet jaunu galeriju iecienītākajā sociālajā portālā, kurā apkopotas bildes no visiem jūsu ceļojumiem. Tā būs lieliska atkāpe no ierastās ikdienas, kas ļaus atsaukt atmiņā laimes pilnos mirkļus, kuri, iespējams, jau sen aizmirsušies pavisam.

 

tn

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!