Ja tievēt, tad tikai šādam ēšanas plānam! Olu diēta nekaitēs tavai veselībai: olbaltumvielas un mikroelementi, kas atrodas olās, aizsargās organismu no nespēka. Bet visi liekie kilogrami pazudīs uz neatgriešanos!

1

takprosto.cc

Ar šādu diētu nevajadzēs badoties: olas patiešām ir ļoti sātīgs produkts. Iepazīsties ar šo ēdienkarti, tev droši vien sagribēsies notievēt ar šo produktu palīdzību…Atsakoties no ogļhidrātiem, tu ātri vien varēsi pieregulēt savu svaru. Turklāt, pateicoties šādām ēdienreizēm, uzlabosies ādas un matu stāvoklis!

Olu diēta nedēļai

 1. Pirmdiena
  Brokastis: 2 apelsīni, 2 mīksti vārītas olas, 1 glāze piena ar zemu tauku saturu
  Pusdienas: glāze jogurta, 300 grami vārīta vistas krūtiņa
  Vakariņas: 200 grami vārīta vistas krūtiņa, 1 vārīta ola, 1 apelsīns
 2. Otrdiena
  Brokastis: 2 mīksti vārītas olas un glāze ar citronūdeni
  Pusdienas: 200 grami sautēta zivs un 1 greifrūts
  Vakariņas: 3 cieti vārītas olas
 3. Trešdiena
  Brokastis: 2 mīksti vārītas olas, 1 glāze apelsīna sulas
  Vakariņas: 200 grami vārīta vai sautēta liellopu gaļa ar dārzeņiem, 1 apelsīns
  Vakariņas: 3 cieti vārītas olas
 4. Ceturtdiena
  Brokastis: omlete no 3 olām un zaļumiem, kafija ar pienu
  Pusdienas: 200 grami vārīta liellopu gaļa, 1 apelsīns
  Vakariņas: 1 cieti vārīta ola, 2 apelsīni
 5. Piektdiena
  Brokastis: 2 cieti vārītas olas, burkānu salāti ar krējumu
  Pusdienas: 2 svaigi burkāni un 1 apelsīns
  Vakariņas: 1 cieti vārīta ola un 200 grami sautēta zivs
 6. Sestdiena
  Brokastis: 1 glāze jogurta, 1 apelsīns
  Pusdienas: 2 cieti vārītas olas, 2 apelsīni
  Vakariņas: glāze ūdens
 7. Svētdiena
  Brokastis: 2 mīksti vārītas olas, puse apelsīna
  Pusdienas: 200 grami vārīta liellopu gaļa, puse apelsīna, 1 ābols
  Vakariņas: 1 glāze kefīra

Diētas laikā dzer pēc iespējas vairāk ūdens, zaļo tēju bez cukura, kafiju. Neaizmirsti ēdieniem pievienot dažādas garšvielas: tas arī ir ļoti svarīgi. Garšvielas ne tikai uzlabo ēdiena garšu, bet arī palīdz aktivizēt vielmaiņu organismā!

Šī ēdienkarte nedēļai garantē veselīgu notievēšanu! Ja tu stingri ievērosi noteikumus, tavi liekie kilogrami ļoti ātri pazudīs. Pēc diētas beigšanas sarīko sev atslodes dienas, sekojot sestdienas ēdienkartei. Pastāsti par saviem rezultātiem, arī mēs pavasarī aktīvi tievējam!

avots: takprosto.cc
Komentē
40 komentāru
 1. Imka75 1 gads ago

  Muļķības. Kā ir ar cilvēkiem kuru vielmaiņa nav spējīga pārstrādāt dzīvnieku proteīnus. Vēl jo vairāk, ja informācija par šādu vielmaiņas deficītu nav zināma.

 2. IJa 1 gads ago

  Pie taadas dieetas tresdien nav vairs vakarinas, bet uzin jeb uzas

 3. Anonīms 1 gads ago

  Kautka neizskatas ka nav ogļhidrātu , apelsīnu sulā vien 21g

  • Edgars 1 gads ago

   Un cik no tiem ir cukuri? Vajadzīgi arī lēnie-pilnvērtīgie OH!

 4. Edgars 1 gads ago

  Kur lēnie ogļhidrāti,kur šķiedrvielas? Pārāk maz pilnvērtīgo olbaltumvielu,pārāk daudz skābju,kas traucēs kuņģa sulas darbību ilglaicīgi turoties pie šīs diētas. Pārāk daudz slikto holesterīnu.
  Pirms ķeraties ātri nomest liekos kg un čakaret organisma darbību,izlasiet kaut šo tālāk ielikto rakstu un padomājiet,vai vajag spīdzināt savu organismu! Jo organisms nespēs tik atri pielāgoties jūsu iegribai!

  1. Veselīgam ķermenim un izskatam ir nepieciešams pastāvīgs pilnvērtīgs uzturs un regulāras fiziskās slodzes (sports, fizisks darbs, aktīvas izklaides u.c.). Lai samazinātu ķermeņa tauku daudzumu (un attiecīgi nomest svaru, kā arī izcelt muskuļu izskatu, ja tas ir svarīgi) ir nopietni jādomā par to, ko ēd, cik daudz ēd un kad ēd, kā arī jānodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm (ja svarīga ir muskuļu masa/tās noturēšana uz fat loss, tad treniņi svaru zālē ir obligāti).
  Pirmkārt, ievadīšu rakstu ar pilnvērtīga uztura un uzturvielu īsu skaidrojumu, kas palīdzēs saprast ieteikumus par svara samazināšanu.
  Ja kādam ir interese, tad es par maksu sastādu arī individuālos uztura plānus, kas precīzi pielāgoti konkrētā cilvēka mērķiem (fat loss vai muscle mass), darba un treniņu režīmam/laikiem, dienas gaitām, vielmaiņas tipam un produktu izvēlei atbilstoši personiskai gaumei, kā arī uztura plānā tiks precīzi norādīts cik daudz gr konkrēts pārtikas produkts katrā ēdienreizē un cikos ir ēdams, lai sasniegtu savu mērķi.
  2. Pilnvērtīgs uzturs nozīmē, ka organismam tiek sniegts pilnīgi viss tam nepieciešamais – visas tam vajadzīgās uzturvielas – olbaltumvielas, tauki, ogļhidrāti, ūdens, šķiedrvielas, vitamīni un minerālvielas.

  Par ūdeni mums visiem vairāk vai mazāk jau ir skaidrs, ka tas ir obligāts, jo mūsu ķermenis galvenokārt sastāv tieši no ūdens (70% ķermeņa svara ir ūdens). Ūdens jādzer visas dienas garumā, vidēji kādi 3-4l dienā (diezgan individuāls lielums, atkarīgs no daudz faktoriem, sievietēm ap 2.5 litri. Ja lieto kreatīnu tad 4 litri obligāti). Galvenokārt, jau organisms mums pats saka priekšā, kad vajag padzerties, lai gan nevajag arī aizlaist tik tālu, ka sāk slāpt – tas jau nozīmē, ka ilgāku laiku ir pietrūcis ūdens.
  3. Olbaltumvielas (turpmāk – OBV) ir materiāls, no kura sastāv cilvēka šūnas un tām ir arī daudz citas organismā svarīgas funkcijas. OBV sastāv no aminoskābēm (aminoskābes ir savienotas ar peptīdu saitēm tādejādi veidojot OBV), kuras iedala aizstājamajās un neaizstājamajās (pirmās organisms spēj ražot pats, bet otrās obligāti jāuzņem ar uzturu). OBV iedala pilnvērtīgajās (kuras satur visas neaizstājamās aminoskābes) un nepilnvērtīgajās (nesatur visas neaizstājamās aminoskābes vai satur tās mazākā apmērā) un tieši tāpat arī iedala produktus, kur satur pilnvērtīgās un nepilnvērtīgās OBV.
  Pilnvērtīgās OBV satur dzīvnieku izcelsmes produkti – gaļa, zivis (u.c. jūras iemītnieki), piena produkti, olas, auzas un soja. Svarīgi lielāko daļu (vismaz 60 % no visām OBV uzņemt tieši no šiem produktiem. Tāpat OBV ir arī dārzeņu, graudu u.c. produktos, bet tās ir nepilnvērtīgās. Tomēr tās kombinējot, var iegūt visas neaizstājamās aminoskābes, jo dažādos produktos iztrūkst atšķirīgas aminoskābes (tas svarīgāk ir veģetāriešiem un vegāniem). Vēl OBV var iedalīt pēc to uzsūkšanās ātruma un tas ir svarīgi priekš OBV lietošanas laika – ātrās OBV (whey proteīns, Piena Spēks bez garšas, olu baltumi) brokastīs un pēc fiziskās slodzes. Lēnās OBV (vājpiena biezpiens, kazeīna proteīns) pirms miega. Vidējās OBV (gaļa, veselas olas, zivis, jūras veltes) pārējos laikos.
  4. Ogļhidrāti (sagremojamie) (turpmāk – OH) galvenokārt ir enerģijas avots un nesagremojamie ir šķiedrvielu (veicina gremošanu, uzlabo zarnu darbību u.c.) avots. Sagremojamie OH organismā tiek pārvērsti glikozē, kura nonāk asinīs un dod šūnām enerģiju. Dažādiem OH šī procesa ātrums ir atšķirīgs un to raksturo glikēmiskais indekss (GI). Svarīgs tas ir, jo produktam pārāk ātri uzsūcoties asinīs glikozes līmenis paceļas pārāk daudz un neizmantotā enerģija aiziet taukos. Tādēļ labāk izvēlamies produktus ar zemu GI, no kuriem enerģija organismam tiks dota pakāpeniski, attiecīgi arī tiks patērēta. Šādi produkti ir griķi, brūnie rīsi, pilngraudu makaroni, pilngraudu auzu pārslas, grūbas etc. Vēl uzmanīgiem jābūt ar augļiem, jo, lai gan tiem ir zems GI, tas parasti ir fruktozes dēļ, fruktoze atšķirībā no citiem OH uzsūcas nevis caur tievo zarnu, bet caur 12 pirkstu zarnu un nonāk aknās nevis asinīs, kur tiek konvertēta glikogēnā (kuru kā enerģiju var izmantot pašas aknas) un/vai taukos, kādā formā no fruktozes iegūtā enerģija nonāk asinīs un tiek dota pārējam organismam, attiecīgi fruktoze nav labs enerģijas avots un to nevar salīdzināt ar citiem OH, kuri nonāk asinīs, kā glikoze. Tomēr ir jāņem vērā ka kopējais pareizs dienas OH daudzums ir svarīgāks par OH avotu izvēli. Var ēst OH tikai no lēnajiem OH avotiem nepareizā daudzumā un resnēt, un var ēst pareizu OH daudzumu gan no lēnajiem, gan dažreiz ātrajiem OH avotiem un mest nost taukus liekos !
  5. Tauki (turpmāk – FAT) ir nozīmīgi uzturā, jo tajos šķīst vitamīni un no tiem veidojas dažādi hormoni.FAT iedala piesātinātajos taukos, kuri pamatā atrodami dzīvnieku izcelsmes produktos (izņemot zivis un daļēji olas), un mononepiesātinātajos un polinepiesātinātajos FAT. No tiem Omega3 un Omega6 ir neaizstājamās taukskābes. Tās ir daļēji olās, zivīs, gaļā, graudos un vispār pamatā augu valsts izcelsmes produktos (it sevišķi zivju eļļā, citās eļļās, riekstos, avokado). Omega 6 ir pietiekami pārtikā, bet Omega 3 gan var bieži pietrūkt uzturā, tāpēc ir jāskatās vai nevajag Omega 3 uzņemt kā uztura bagātināju. No piesātinātajiem FAT būt pēc iespējas jāatturas, bet saprāta robežās var uzņemt (ja ir pareiza dienas FAT norma, tad līdz 30 % piesātinātajiem FAT var būt uzturā) . Vēl ir trešais mākslīgais FAT veids – trans fat. Tie ir hidrolizētas augu eļļas – margarīns, visādi pusfabrikāti – no tiem ir obligāti jāatturas, jo tie nekam neder – tikai audzē taukus un sabeidz asinsvadu sistēmu.
  6. Vitamīni un minerālvielas arī ir obligāti nepieciešami organismam, bet sīki nerakstīšu, jo tas būtu garš informācijas apjoms par katru vitamīnu vai elementu. Uzņemam mēs to visu no pārtikas – gandrīz jebkurš produkts kaut ko no tā visa satur. Vēl daļu vitamīnu organisms sintezē pats. Ja uzturā tiek lietoti daudz dārzeņi un lēnie OH avoti kā auzas, griķi, grūbas brūnie rīsi, kā arī piena produkti un gaļa, tad pamata devas vitamīniem un minerālvielām būs savāktas. Protams, ja ir aizdomas par vitamīnu vai minerālvielu trūkumu organismā, tad var tos uzņemt papildus ar uztura bagātinātājiem. Tāpat pie lielām fiziskās slodzēm un svaru treniņiem svaru zālē noderīgi būtu lietot sporta multivitamīnus, jo pie fiziskās slodzēm pieaug organisma prasības pēc vitamīniem vai minerālvielām.

  7. Lai samazinātu ķermeņa tauku procentu jāievēro diēta, kuras galvenie principi ir sekojoši:
  -Uzturam jābūt pilnvērtīgam (nekādas badošanās vai vienveidīgas pārtikas diētas un tamlīdzīgi).
  -Kcal deficīts uzturā. Kcal deficīts pamatā ir 500 Kcal liels, bet var mazliet atšķirties atkarībā no vielmaiņas ātruma un ķermeņa tipa.
  -Ēdienreižu skaits dienā ir sekundārs (var būt gan 7, gan 4 – kā ērtāk pašam). Galvenais ir pareizs Kcal daudzums un tā pareizs sadalījums starp OBV, OH un FAT.
  -Uzturā izvēlamies pamatā tikai lēnos (ar zemu GI) OH (pēc fiziskas slodzes var būt arī ātrāki OH avoti, jo tie atjaunos glikogēna rezerves muskulatūrā vispirms un tikai, kad tās būs pilnas un glikozes līmenis asinīs būs par augstu, ies uz taukiem. Tāpat brokastīs var būt samērīgs daudzums ātro OH avotu, jo pēc nakts miega aknas glikogēns ir patukšots).
  -lielāko OH daļu vēlams vairāk uzņemt dienas daļā, kad ir fiziskās aktivitātes, un brokastīs (klasiski dienas pirmā puse, arī vakars, ja tad ir treniņš). Attiecīgi lielākās OH ēdienreizes būs brokastos, pirms un pēc fiziskās slodzes. Šajās 3 ēdienreizēs būtu jāieliek ap 70-80 % dienas OH daudzuma. Var pat darīt tā, ka OH tiek ēsti tikai šajās 3 ēdienreizēs (un protams OBV arī klāt šajās 3 ēdienreizēs), bet pārējās ēdienreizēs tikai OBV un FAT.
  -OBV jāuzņem katrā ēdienreizē, sadalot nepieciešamo dienas normu vienmērīgi visas dienas garumā.
  -Obligāti uzturā jābūt labajiem FAT. FAT labāk nelikt ēdienreizē, kas ir uzreiz pēc fiziskās slodzes.
  -Nelietot nekādas saldās limonādes, čipsus, saldās brokastu pārslas, coca colas (zero colu var lietot), burgeres un citu fast food, veikalu sulas, saldumus. Un arī ar augļiem jābūt uzmanīgiem. Lai gan 1X nedēļā var vienā ēdienreizē atļauties ēst ko vēlies (tas ir tā saucamais cheat meal), bet tad obligāti ir jārēķina šī cheat meal OBV, OH un FAT dienas uztura plānā un attiecīgi jākoriģē pārējās ēdienreizes, lai dienas OBV, OH un FAT ir tāds, kādam tam ir jābūt pēc uztura plāna !
  -Dārzeņus (izņemot kartupeļus) var ēst daudz, jo to sastāvā parasti ir maz FAT un OH, kur varētu aiziet uz tauku rezervēm. Toties ir daudz vitamīnu, minerālvielu un dod labu sāta sajūtu.
  Protams, lai samazinātu svaru, patērētajām Kcal ir jāpārsniedz uzņemtās Kcal. Tas ir pamatlikums. Nevar uzņemt vairāk Kcal kā patērē un cerēt uz fat loss ! Alkohola Kcal arī ir jāņem vērā un jāskaita !
  8. Nepieciešamais OBV, OH un FAT daudzums (attiecīgi arī uztura kaloritāte (1 g OBV un OH ir 4 Kcal, 1 g FAT – 9 Kcal, 1 g tīrā alkohola – 7 Kcal) ir individuāls, atkarīgs no indivīda mērķiem, metabolisma (vielmaiņas ātruma), fiziskās aktivitātes, svara, u.c. faktoriem. Pat samazinot svaru, šie daudzumi katram var būt diezgan atšķirīgi, tomēr varētu runāt par diapozoniem, kuros vajadzētu iekļauties un faktoriem, no kuriem būtu atkarīgs, cik daudz uzturvielu nepieciešams:
  8.1. Taukiem tas ir 0,5-0,8 g/kg (grami uz ķermeņa kilogramiem). Lielāks šis skaitlis būs fiziski aktīvākām personām (tauki ir arī enerģijas avots), mazāks neaktīvākām personām un personām ar lielāku lieko svaru (ja ir vairāki desmiti lieko kg, tad nav nekādas nepieciešamības uz katru lieko kg uzņemt papildus, piemēram, 0,8 g tauku (tas attiecas arī uz citām uzturvielām). Ja ir liels liekais svars, tad uzturvielas ir jārēķina uz liesās masas svara (tas ir svars cik svērtu attiecīgais cilvēks, ja visus liekos taukos noņemtu nost). Daļēji uz FAT daudzuma arī tiek radīts Kcal deficīts uzturā, lai galvenais Kcal deficīta radītājs ir OH daudzuma samazināšana.
  8.2. Olbaltumvielas– 1,5-2 g/kg. Aptuveni 1 g/kg un pat nedaudz zemāk ir nepieciešamais minimums fiziski neaktīvām personām (kas attiecas gan uz ikdienu, darbu, gan sportiskajām aktivitātēm), kādiem nevajadzētu būt cilvēkiem, kuri cenšas samazināt svaru, jo fiziskās aktivitātes palīdz nomest lieko svaru.
  Fiziski mēreni aktīvām personām (ikdienā, sportā – viegli kardio treniņi, pavingrošana) 1,5 g/kg
  Fiziski daudz aktīvām (ikdienā iekļauti arī spēka treniņi svaru zālē) 1,5-2 g/kg, bet kurām nav svarīgi saglabāt muskuļu masu
  2-2.5 g/kg tiem, kuriem ir režīms ar smagiem spēka treniņiem, kardio treniņiem un kuriem attiecīgi ir svarīgi saglabāt esošo muskuļu masu
  Virs 2.5 g/kg jau profesionāliem atlētiem, kas lieto steroīdus.
  8.3.Ogļhidrāti – 1-5 g/kg. OH ir galvenais Kcal deficīta radīšanas elements. Ja tā var teikt – fat loss cīņa pamatā notiek OH frontē, jo OBV un FAT daudzums pamatā ir vienāds gan uz fat loss, gan uz masas audzēšanas laiki ! Savukārt OH daudzums ir tas, kurš nosaka, kas notiek – fat loss vai masas augšana.
  OH nepieciešamais daudzums praktiski ir atkarīgs no personas vielmaiņas ātruma, vecuma un fiziskās aktivitātes, jo OH galvenais uzdevums organismā ir sniegt enerģiju visiem iekšējiem procesiem un kustībām ikdienā. Attiecīgi tieši uz OH arī tiek veikts galvenais samazinājums, lai radītu Kcal deficītu, jo mērķis ir radīt organismam enerģijas deficītu ikdienā, lai organismam vajadzētu sākt to kompensēt ar enerģijas ņemšanu no savām tauku rezervēm (attiecīgi uz tā rēķina notiek svara samazināšanās).
  Veicot samazinājumu uz OH rēķina, organismam tiek samazināta tieši enerģijas uzņemšana ar pārtiku, bet netiek samazināts uzturvielu daudzums, kuras ir svarīgākas, lai nodrošinātu veselīgu organisma funkcionēšanu – OBV un FAT. Tomēr arī OH pavisam no uztura izslēgt nevajag, jo tas izraisīs nogurumu, pasliktinās mentālās darba spējas (smadzenēm glikoze ir nepieciešama enerģijai, lai domātu), ievērojami paaugstinās arī muskuļu katabolisma (sabrukšanas) risku. Parasti, samazinot svaru, aptuvenais OH daudzums uzturā ir 1-2.5 g/kg diapozonā, atkarībā no indivīda aktivitātes un vielmaiņas (fiziski aktīvākām personām vairāk, neaktīvākām – mazāk). Ektomorfiem būs vairāk OH uz fat loss nekā mezomorfiem. Savukārt endomorfiem būs vismazāk OH uz fat loss.
  OH apmēru var rēķināt arī kā 50-60% no tā OH apmēra, kas bija vajadzīgs lai audzētu muskuļu masu (tas ir tiem, kuriem bija bulkinga fāze iepriekš). Piemēram, ja masa auga uz 500 gr OH, tad uz fat loss var likt 250-300 gr OH, OBV tikai mazliet paaugstinot, bet FAT mazliet pazeminot.
  9.Kcal aprēķins/proporcijas. Tā kā precīzu organisma patērēto Kcal daudzumu aprēķināt nav iespējams (formulas, lai to izdarītu aptuveni, protams, pastāv), tad arī uzreiz zināt, cik tieši Kcal un uzturvielas būtu jāuzņem precīzi ir grūti, bet aptuveni to var izdomāt (izmantojot augstākminētos punktus par to, cik daudz uzturvielas nepieciešamas, vai aprēķinot aptuveno Kcal patēriņu, izmantojot kādu formulu, un, tajā iekļaujoties, sadalīt, cik daudz, kuras uzturvielas tiks uzņemtas, ko atkal var darīt, vadoties pēc augstākminētajiem punktiem.
  Nereti tiek izmantotas arī klasiskas uzturvielu proporcijas, pēc kurām vadīties (piemēram, 20% uztura Kcal no taukiem un pa 40% no olbaltumvielām un ogļhidrātiem), tomēr tās jau atkal ir tikai aptuvenas vadlīnijas). Kā redzams, tad to aptuveno nepieciešamos uzturvielu un Kcal daudzumu teorētiski var izdomāt, „pieejot” šim jautājumam no dažādām pusēm, bet jebkurā gadījumā teorija ir tikai teorija, bet tieši uztura efektivitāte praksē ir mērķis, kādēļ tieši, vadoties pēc organisma uzvedības praksē, tiek veikta uztura gala koriģēšana un pielāgošana, lai tas būtu maksimāli efektīvs.
  Praksē tas notiek tā, ka, ja teorētiski tiek uzņemts pareizais nepieciešamo uzturvielu daudzums, bet svars nemainās, tad +/- tiek uzņemts tik pat Kcal, cik tiek patērēts, ja aug, tad tiek uzņemts vairāk un ja samazinās, tad mazāk. Attiecīgi, ja, piemēram, svars stāv uz vietas, bet ir vēlme to samazināt – jāsamazina ogļhidrātu un, ja vajag, arī tauku daudzumu. Tas jādara pakāpeniski un paralēli jāvēro, kā reaģē organisms. Kad svars sāk zust, tad vairāk samazināt nav nepieciešamība. Kad tiek iegūts vēlamais svars, tad atkal uzturvielu daudzumu var palielināt līdz tādam, ka svars stāv uz vietas. Praksē pat Kcal un uzturvielu skaitīšana nav obligāta, jo, kad tas viss jau tiek uzņemts aptuveni pareizajos daudzumos un ar pareizajiem produktiem, tad pietiek korekcijas veikt, piemēram, samazinot vai palielinot auzu pārslu porciju vai tamlīdzīgi.
  Pārāk strauja uzņemto Kcal samazināšana var palēnināt vielmaiņu, tādēļ nav vēlama. Tas pats attiecas uz pārāk lielu starpību starp patērētajām un uzņemtajām Kcal – tas nav pareizi, jo palēnina vielmaiņu un ja ir pārāk straujš svara zudums, tam var būt arī citas nevēlamas sekas – strijas, nokarājusies āda utt. Veselīgs svara zudums ir 2-3 kg, maksimums 4kg mēnesī. Ja liekā svara ir ļoti daudz, tad mēdz/var būt lielāks.
  Necentieties vienā dienā nomainīt nepareizu ēšanu uz superpareizu ! Iesākumā sadaliet apēsto pārtikas daudzumu pa plānotajām ēdienreizēm un izslēdziet ārā nevajadzīgos produktus (limonādes, čipsi, saldumi). Pēc tam pakāpeniski pārējo uzturu koriģējiet, pārejot uz pareizākiem produktiem, parēķinot, cik daudz un kādas uzturvielas tiek uzņemtas, pielāgojiet to vajadzīgajam (starpcitu, pirkto produktu etiķešu (tieši produktā esošo uzturvielu saraksta) aplūkošana ir labs veids, kā prātā „sasaistīt” produktus un uzturvielas)). Tā būs vieglāk visu iesākt, paralēli mācīties un nebūs arī apjukums par to, cik uzreiz jaunā veida pārtiku varētu ēst.
  10.Sports ir efektīvākā metode skaista auguma iegūšanai. Vielmaiņas paātrināšana, Kcal patērēšana un muskulatūras nostiprināšana.
  10.1. Muskuļu vingrinājumi, tādi kā prese, hanteļu cilāšana utt. nostiprina muskulatūru, bet apgalvojums, ka ar šādiem vingrinājumiem vien var efektīvi sadedzināt taukus un tikai trenētajā ķermeņa daļā, ir mīts. Tomēr kā jebkura cita aktivitāte spēka treniņi tomēr patērē Kcal, uzlabojot dienas uzņemtās/patērētās enerģijas attiecību, kā arī pēc nopietna spēka treniņa vielmaiņa darbojas paātrinātā režīmā. Spēka treniņiem arī būs vislielākā nozīme muskulatūras nostiprināšanā, kas ir svarīgi, lai augums būtu tvirts, tāpat arī lielāka muskuļu masa nozīmē to, ka organisms pat miera stāvoklī patērēs vairāk enerģijas. Ja vēlaties iegūt augumu kā vīriešiem un sievietēm no fitnesa žurnāliem, tad spēka treniņi ir absolūti nepieciešami.
  10.2. Ja mērķis ir muskuļots augums, tad treniņi svaru zālē ir obligāti. Treniņiem ir jābūt smagiem, pamatā izmantojot bāzes vingrojumus un pamatā strādājot 6-10 atkārtojumos setā (kājām vairā). Tas, ka uz fat loss jātaisa uz 15X un vairāk reizēm setā ar mazām pauzēm ir mīts. Ja uz fat loss gribat saglabāt muskuļu masu, tad jātrenējas pēc tādiem principiem/programmām, kas audzē muskuļu masu. Pēc svaru zāles treniņa vajag ēst uzreiz vai drīz (neēšana pēc slodzes ir mīts). Jāuzņem ogļhidrāti un olbaltumvielas. Pirms un pēc svaru zāles treniņiem ir jābūt dienas lielākajām ēdienreizēm OH ziņā. Piemēram, ja dienas OH deva ir 200 gr OH, tad pirms un pēc treniņa katrā reizē var likt 70 gr OH un atlikušos 60 gr OH ielikt brokastīs un kādā dienas pirmās puses ēdienreizē.
  10.3. Efektīva slodze (klasiski), lai samazinātu tauku daudzumu ir ilgstoša, bet viegla, lai gan arī HIIT cardio ir labi. Skriešana, braukšana ar velosipēdu, velotrenažieris, skrejceliņš, steperis, eliptiskais trenažieris, utt. Tāpat arī dejošana, riņķa griešana un tml. nodarbes var derēt, ja tās ir gana intensīvas. Galvenais slodzei būt diezgan ilgstošai (30-60min) un pulsam tās laikā jābūt apmēram 60-70% robežās no maksimālās. Maksimālo visvienkāršāk( bet ne precīzāk) rēķinām šādi: Max=220-vecums. Piemēram, 20 gadus vecam cilvēkam max=220-20=200 un vēlamais pulsa intervāls ir 120-140 sitieni minūtē. Visvienkāršāk tam var sekot izmantojot pulsometru. Šādu slodzi, piemēram, skrienot varētu raksturot, kā ne pārāk vieglu, bet tādu, lai skrējiena laikā var brīvi sarunāties ar partneri. Šāda slodze būs ļoti laba arī sirdij.
  10.4. Klasiski, kā labāko kardio, ja mērķis ir samazināt tauku %, iesaka taisīt no rīta, 30-60 minūtes (iesākumā, protams, var mazāk, pakāpeniski pagarinot laiku). Pirms tam var ēst tikai tīras olbaltumvielas vai aminoskābes – uzņemt vai nu no uztura bagātinātājiem vai, piemēram, ieēst olu baltumus (ļoti ērts un garšīgs variants ir piena sūkalu olbaltumvielu kokteilis jeb whey protein angliski). Citām olbaltumvielām lielu jēgu tajā momentā neredzu, jo tās uzsūksies ilgāk vai arī produktos ir kopā ar citām uzturvielām. Ūdeni arī, protams, var dzert pirms tam.
  Pēc kardio vajag ēst uzreiz vai drīz (neēšana pēc slodzes ir mīts). Jāuzņem ogļhidrāti un olbaltumvielas.
  Kardio var taisīt arī jebkurā citā laikā, tas tāpat būs enerģijas patēriņš, otrs klasiskais variants ir pēc spēka treniņa (tad gan kardio parasti neizvēlas garāku par 30-40 min.), bet var arī laikos, kad pašam ir ērti un, kad organisms jūtas vislabāk gatavs attiecīgai fiziskai slodzei.
  Ja izvēlas klasisko variantu, kad kardio ir no rīta (kas arī ir dienas fiziski aktīvākā daļa), kam seko brokastis, tad nākošajās ēdienreizēs jau jāiekļauj arī labie tauki. Vēlāk izslēdzam ogļhidrātus un uz nakti vairs uzņemam tikai dārzeņus, olbaltumvielas un taukus (ja vajag). Piemēram, vakariņām ideāls ir maztauku biezpiens (starp citu, lai gan tas ir liess olbaltumvielu produkts, citās ēdienreizēs (un īpaši ēdienreizē pēc spēka treniņa) nav tik labs, ja ir režīms ar daudz mazām ēdienreizēm, jo biezpiena olbaltumvielas (kazeīns) uzsūcas krietni ilgāk par citām.

 5. Zirgs 1 gads ago

  Pie šitās diētas izskatās, ka jādzīvo pa māju un visu laiku olas jāvāra…….

 6. Raitis 1 gads ago

  Kur tik maz ēdienreizes badā var nomirt…

 7. dolārs 1 gads ago

  kā tad,apelsīnu sula,tad vel liellopu gaļa un vel ķīmiskās garšvielas?…kurš idiņš šõ herņu izdomājis?…kas tā par diētu?…slimi pa visam?!!!!

  • Martinja 1 gads ago

   Kur teikts, ka jaalieto kjiimiskaas garshvielas? Kaa ar siipoliem, kjiplokem, pipariem, baziliku, rozmariinu, timiaanu un simtiem citaam dabiskajaam garshvielaam???

 8. tofiks 1 gads ago

  tiem kad neredz tā ir nedēļas diēta. Izmēğināju un ir riktīgi ok. 10kg nezaudēju bet 6-7 būs gan. Un neteikšu, ka badā būtu bijis izņemot sastdienas vakarpusi.

 9. Zirnis 1 gads ago

  Man rit otra diena, esmu stava sajusma… par savu svaru vel neko nevaru spriest, bet… neesmu izsalkusi, un neizsakama laba passajuta ….

  • Leila 1 gads ago

   Kādi rezultăti?

 10. ita 1 gads ago

  Es vienu nedēļu ēdu tikai olas gan ceptas gan vārītas un citu neko ..biju notām paēdusi ..un svars par 7 kg nost. Būtu turpinājusi ja nesāktos alerģija..bet pamēģināt es iesaku.

 11. izmēģināju 1 gads ago

  Ēdamā pilnīgi pietiek un pāri paliek.es ar šito diētu vasaras laikā 25 kg nometu..un atpakaļ ar nenāk.protams jāskatās ko ēd.bet savu reizi pat kūkas gabalu atļaujos

 12. sindija 1 gads ago

  jums patīk pārāk negatīvus komentus iemest! pamēģiniet un tad komentējiet! es nometu 8kg un atpakaļ nekas nenāk. nekāda badošanās tā nebija! vienmēr jutos paēdusi. lielisks garstāvoklis. tīra sajūta. kuņģis samazinājies un pēc diētas vari ēst visu, tikai jadomā līdzi ko un cikos!

 13. Zi 1 gads ago

  Kā ar tām trešdienas vakariņām, kad jāēd trīs olas? nav kuņģim un smadzenēm nesaprašana?

 14. Ilze 1 gads ago

  Šodien pirmā diena, no olām jau pēc brokastīm mazliet šķebina, bet mēģināšu noturēties, ziņošu par rezultātiem.

  • Marika 1 gads ago

   Gaidīsim ar nepacietību!

 15. Es 1 gads ago

  Un ko darīt ja es gribu izmēģināt šo diētu, bet nedrīkstu ēst apelsīnus?? 🙂

 16. Kikī 1 gads ago

  Uhh šodien sāku un tiešām badā nemirstu. Nākam 2dien būs rezultāti 🙂

 17. sindija 1 gads ago

  ēd greipfrūtus

 18. Ilze 1 gads ago

  Trešā diena, badu vispār neizjūtu un jūtos lieliski, par svaru vēl neko nevaru pateikt , tikai ietiektu tām kas sāk morāli sagatovoties tam CIK daudz olu jāēd šajā nedēļā, pēc šī diētas skaidri zinu, – olas neēdīšu vēl kādu gadu. )) Ziņošu par efektivitāti uz beigām.

 19. Zane 1 gads ago

  Otra diena un jau -2 kg , taka darbojas 🙂 turpinam
  Rezultatus zinosu beigas

 20. Lote 1 gads ago

  Pēc atsauksmēm liekās laba diēta, būs noteikti jāpamēģina.
  vienīgi man parasti nav laika paēst pustdienas, tad tās man labāk vispār izlaist vai sadalīt pusi uz brokastīm un pusi vakariņām?

  • Marika 1 gads ago

   Lote, ja esi nobriedusi diētai, tad tev noteikti ir jāsaplāno savs laiks tā, lai tu varētu ieturēt visas ēdienreizes. Atceries par ēdienu konteineriem un mājās sagatavotu ēdienu. Tas, ka nav laika pusdienām – tās ir tikai atrunas.

 21. Liene 1 gads ago

  Kas tas par jogurtu? Un kā ar rīta kafiju? Varu to dzert papildus apelsīnu sulai?

 22. zuze 1 gads ago

  Pilnīgas muļķības par 10 kg…Visu ievēroju un izpildīju kā nākas, maksimālais man 2 kg,ar visām fiziskām aktivitātēm

 23. ilze 1 gads ago

  Tikko beidzu so dietu ,varu sniegt tikai labus komentarus..izdevas…

 24. ilze 1 gads ago

  paldies par dietu man izdevas -7 kg nost-isteniba viegli izturama dieta

 25. GITA 1 gads ago

  DIĒTA IZMĒĢINĀTA.PIRMĀS DIVAS DIENAS LIKĀS BAIGI FEINI,JO BIJA NOST JAU 2 KG.BET…….PĀRĒJĀS DIENĀS GĀJA NOST PA DAŽIEM 100 GRAMIEM.NEDĒĻAS LAIKĀ MĪNUS 3.5 KG. NO 10 KG NE VĒSTS.IEVĒROJU PILNĪGI VISU. IZSALKUMS NEBIJA,TĀ KĀ-IZTURĒT VAR.
  Pieļauju domu,ka 10 kg varētu noiet nost tiem,kas jau sver apm.100 kg.Man bija 75,5 kg,nu ir 72 kg.

 26. Ilze 1 gads ago

  Piekrītu GITAi, arī visu ievēroju arī ap 3.5 kg mīnusā ( sākotnējais svars bija 68), tagad trīs nedēļas pēc diētas laikam 1 kg no tiem 3.5 ir atpkaļ.

  Bet varu pateikt to- ka diētai nav ne vainas- forša nedēļas atslodzīte, jūties labi, man ļoti uzlabojās ādas stāvoklis pēc šīs diētas.

  Tiem kas tiešām vēlas nomest ap 7+ kg iesaku iegūglēt “Japāņu diēta’- 13 dienas. ļoti laba esmu izmēģinājusi!

 27. Ketcija 1 gads ago

  Nezinu gan, man sakas 3 diena un es gan jutos bada… un ljoti gribas est:( bet ir maija vidus un man ir riepina un 52kg:( jalabo situacija fast, un man ieteica so dietu un teica ka nedela dabusu nost vismaz 4 kg ta ka nu redzes, pec nedelas zinosu ka bija

 28. Anonīms 1 gads ago

  Vakar sāku, šorīt svari rāda -0,8kg, bada sajūtas nav.Pagaidām forši.

 29. Gita 1 gads ago

  Vakar sāku,,,,,,šorīt uz svariem -0,8kg, bada sajūtas nav, Pagaidām forši.

 30. anda 1 gads ago

  Paldies,ieveroju so dietu,jutos parsteidzosi labi,paedusi esmu ceturta diena,tikai 4,kg pazuda,bet saku papildus skriet rita krosinus,bet feini……

 31. Vija 1 gads ago

  Sodien sāku.cerams ka izdosies☺

 32. Agnese 1 gads ago

  Man ceturtā diena. Rīt gribas nežēlīgi. Esmu badā. Kad sāku bij 65.8, šorīt 63.6, bet esmu pa vidam dzērusi kefīru, ēdusi ābolus…

 33. marta 1 gads ago

  Iesaku noskatīties video par olu diētu – olu diēta – vai tiešām laba?
  https://youtu.be/CWy4y5-VpI4

 34. Ksenija 8 mēneši ago

  Man šodien rit pirmā diena. Sāta sajūta 100% – Ēdiena gana!
  -jāskatās kā noritēs atlikušās sešas 🙂

 35. Ksenija 8 mēneši ago

  Pirms diētas svars 80kg
  Trešās dienas vakarā jau -2kg
  ceru ka vēl no 78kg kādus piecus zaudēt uz septīto dienu izdosies 🙂

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, info@dieviete.lv 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X