Kafejnīcas apmeklētāji veic priekšapmaksu… uzzini kāpēc?

coffee

Itāļu dramaturga un dzejnieka Tonija Guerra stāsts:

”Reiz mani draugs uzaicināja uz kafiju. Vasara, karsti… mēs izvēlējāmies vienu no kafejnīcām, netālu no dzelzceļa stacijas. Pirms mums ienāk divi cilvēki un saka:

”5 kafijas, 2 mēs izdzersim uzreiz, bet 3 pakariet gaisā.” – samaksā par 5 kafijām un izdzer savas 2.

Es vaicāju draugam, kas tā par kafiju, kas karājas gaisā? Draugs atbildēja: ”Uzgaidi!”

Pēc ienāk cilvēki, meitenes dzer savas kafijas un maksā normāli: trīs advokāti pasūta 7 kafijas:

”3 mēs izdzersim, bet 4 jūs pakariet.” – samaksā par 7, 3 izdzer un iet prom. Pēc viņiem viens jaunietis samaksāja par divām kafijām, bet izdzēra tikai vienu.

Tā mēs ar draugu sēdējām, pļāpājām un vērojām notiekošu gandrīz pus dienu. Durvis bija atvērtas, es vēroju ar sauli pielieto laukumu, pēkšņi pamanīju ēnu, kas virzījās uz atvērto durvju pusi. Pa tām ienāca trūcīgs vīrietis, ielūkojās kafejnīcā un jautāja:

”Ir kafija, kas karājas gaisā?”

Viss izrādījās pavisam vienkārši: cilvēki veica priekšapmaksu par kafiju, kuru viņi atstāja tiem cilvēkiem, kuri nevar sev atļauties nopirkt šo karsto dzērienu. Šī situācija aizkustināja mani līdz asarām un piepildīja manu sirdi ar neaprakstāmu maigumu…

Šī, gaisā pakārtās kafijas, tradīcija aizsākās Itālijā un ir izplatījusies visā pasaulē. Ir vietas, kur jūs variet dabūt gaisā karājošās kafijas, bet dažviet sviestmaizi, vai pat pusdienas. Pat visniecīgākais labais darbs, tāds kā šī kafijas tasītes pakāršana gaisā, spēj sasildīt cilvēku sirdis un padarīt mūsu pasauli labāku.

Komentē
Nav komentāru

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, info@dieviete.lv 2017

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account

X