mom_kids

1. Tu man esi ļoti svarīgs.
Lai viņi zin, ka netīro trauku kaudze un nelasītie e-pasti var pagaidīt. Viņiem ir jāzin, ka viņi jums ir svarīgi.

2. Es pēc Tevis ilgojos.
Pat,ja jūs esiet šķirti tikai uz 20 minūtēm, satieciet viņus ar apskāvieniem. Lai viņi saprot, cik ļoti jūs tiecaties būt viņiem tuvāk.

3. Tas nebija pareizi.
Pasakiet viņiem,kad viņi ir kļūdījušies. Palīdzi viņiem izdarīt to pareizi, norādiet virzienu. Un atgādiniet, ka jūs viņus mīliet, neskatoties uz pieļautajām kļūdām.

4. Tu visu izdarīji pareizi.
Ja viņi ir izdarījuši pareizi, Tev noteikti ir jāparāda,ka lepojies. Ja jūs vienmēr paslavēsiet un uzteiksiet labos darbus, tad bērni centīsies izdarīt vēl labāk un tas viņiempadosies daudz vieglāk.

5. Tu esi īpašs.
Parādiet cik atšķirīgs un unikāls ir jūsu bērns. Izceliet viņu unikālās rakstura īpašības, iemāciet noteikt citu rakstura īpašības. Tās ir ļoti vērtīgas iemaņas, par kurām viņi noteikti kādreiz jums pateiks paldies.

6. Raudāt- tas ir normāli.
Iedrošiniet savus bērnus neslēpt emocijas. Cilvēki mēdz raudāt, kad viņiem ir slikti, sāpīgi, vientuļiun reizēm, kad tie ir laimīgi. Ļaujiet viņiem dalīties ar savām emocijām.

7. Noslauki asaras.
Viņiem ir jāzina, ka reizēm ir jānoslauka asaras un jāturpina dzīvot tālāk.
”Ja jūs raudiet tāpēc,ka saule norietēja, tad noslaukiet asaras, lai variet redzēt zvaigžņotās debesis!”
Izskaidrojiet viņiem šo vienkāršo patiesību.

8. Vai Tu vari man palīdzēt?
Ir svarīgi, lai jūsu bērni jūs redzētu kā cilvēku, kuram ir daudz raižu un rūpju par tuviniekiem. Lai viņi redz jūsu aizņemtību. Lai viņi iemācās palīdzēt un savu palīdzību piedāvāt.

9. Tev palīdzēt?
Vienmēr pajautājiet pirms palīdziet! Pastāvība rodas tad, kad tiek meklēti problēmu risinājumi. Ja bērns ar kaut ko netiek galā- uzmundrini viņu un parādi kā ir pareizi.

10. Jā.
Vismaz reizi dienāuz kādu no bērna lūgumiem atbildi ar ”Jā!” bez domāšanas.

11. Nē.
Viņiem ir jāzin, ka Tu viņiem nepiekrīti. Tam ir jābūt stingram un konkrētam ”Nē!”. Bet obligāti paskaidrojiet, kāpēc jūsu lēmums ir tieši tāds.

12. Tu esi malacis.
Pat,ja bērns netiek galā ar uzdevumu, bet ļoti cenšas, Tev noteikti viņu vajag paslavēt. No mazām uzvarām sastāv liela veiksme, bet no sīkām neveiksmēm- izmisums. Motivējiet bērnus būt veiksmīgiem.

13. Esi labs pret apkārtējo pasauli.
Atkārto viņiem atkal un atkal, ka labas lietas notiek ar labiem cilvēkiem. Jā, pasaule mēdz būt ļauna, bet cilvēki, kas pret to visu attiecās ar labestību un mīlestību, pārdzīvo lietas un problēmas daudz vieglāk. Atvieglo viņu nākotni.

14. Piedod.
Atzīsti savas kļūdas un palūdz piedošanu. Tu rādi labu piemēru, parādot, ka vajag piekāpties, kad tas ir vajadzīgs.

15. Pastāsti man vairāk.
Uzdod jautājumus, skatoties viņiem acīs un patiešām, pa īsto centies viņus saprast.

16. Es Tevi Mīlu!
Sakiet to katru dienu skaļi. Viņiem ir jāzina, ka Tava mīlestība ir bez nosacījumiem un uz visiem laikiem.

autors: Marika Tropa

Komentē
2 komentāru
  1. Lauksaimneiks 2 gadi ago

    Pirms visiem šitiem tekstiem mammai vispār jāsāk runāt ar bērnu. Kad esi iemācījusies runāt, var sākt domāt par sarunu tēmām.

  2. Lauksaimneiks 2 gadi ago

    Pirms visiem šitiem tekstiem mammai vispār jāsāk runāt ar bērnu. Kad esi iemācījusies runāt, var sākt domāt par sarunu tēmām.

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, [email protected] 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X