Kas pamudina cilvēkus ziedot labdarībai? Pārdomās dalās operdziedonis Jēgers un uzņēmējs Levs

Pub_foto_Jegers

Latvijā starpkaru laikā bija izveidojušās spēcīgas un stabilas filantropijas un labdarības tradīcijas. Pēc neatkarības atgūšanas labdarība ir piedzīvojusi strauju atdzimšanu. Pēdējā laikā mūsu valstī notiek arvien vairāk dažādu ziedošanas akciju un pasākumu, kuros savākto naudu atvēl kopējam labumam kultūrā, izglītībā, veselībā un zinātnē.

Taču, kas pamudina atsevišķus cilvēkus vai uzņēmumus, ziedot daļu savu ienākumu vai talantu labdarībai?

Pārdomās dalās operdziedātājs Sergejs Jēgers, kura labdarības fonds galvenokārt palīdz bērniem, kuriem ir veselības problēmas vai grūtības iekļauties sabiedrībā, kā arī uzņēmējs Bernhards Levs – viņš vada viesnīcu „Grand Palace Hotel”, kur jau pavisam drīz norisināsies grandioza labdarības masku balle – Martas balle.

Labdarība ir sirds aicinājums, kas sniedz laimes sajūtu

„Cilvēkiem, kas darbojas labdarības jomā, ziedošana nav pienākums, bet gan sirds aicinājums. Mana ikdiena ir mūzika un labdarība. Esmu ļoti gandarīts dodot, jo dzīvē viss labais atgriežas atpakaļ. Man vislielākais prieks ir redzēt otru laimīgāku, veselāku. Ne vienmēr ir jābūt naudai, lai nodarbotos ar labdarību. Es, piemēram, varu palīdzēt dāvinot savu balsi,” saka Sergejs Jēgers, paužot prieku, ka Latvijā labdarība ir plaši izplatīta.

Bernhards Levs savukārt atsaucas uz vienu no Hārvarda biznesa skolas pētījumiem, kurā secināts – naudas došana vai ziedošana kādam citam padara devēju laimīgāku nekā tad, ja viņš šo naudu iztērē pats sev.

Citā pētījumā atklāts – kad cilvēks ziedo labdarbībai, aktivizējas tie smadzeņu reģioni, kas saistīti ar prieku, sociālo saikni un uzticēšanos. Zinātnieki arī ir pārliecināti, ka altruistiska uzvedība smadzenēs atbrīvo endorfīnus, kas rada patīkamas sajūtas. Došana vai ziedošana citiem ir saistīta ar laimes hormona oksitocīna izdalīšanos, kas izraisa siltuma un eiforijas jūtas un saikni ar citiem cilvēkiem.

Pārsteidzoši, bet labdarība uzlabo veselību

Daudzos pētījumos ir konstatēts, ka pastāv cieša saistība starp dažādām dāsnuma izpausmēm un labāku veselību. Zinātnieki norāda – viens no iemesliem tam, ka dalīšanās ar grūtībās nonākušiem cilvēkiem var uzlabot labdara fizisko veselību un dzīves ilgumu, ir tas, ka šāda veida palīdzība samazina stresu, kas ir cēlonis dažādām veselības problēmām.

Gan Jēgers, gan Levs ir vienisprātis – gandarījumu rada tas, ka ar labdarības palīdzību tiek dots ieguldījums, lai cilvēki veidotos par labestīgām personībām, un tādējādi labumu gūtu visa sabiedrība kopumā.

Pub_foto_Levs

Martas balles idejas autore un projekta koordinatore Sveta Leva iepriekš informēja, ka balle norisināsies viesnīcā “Grand Palace Hotel” Vecrīgā, Pils ielā 12, piektdien, 25.septembrī, plkst.19.30

Daļa no ienākumiem, ko organizatori saņems par balles ieejas biļetēm, tiks izlietoti, lai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroķirurģijas nodaļas vajadzībām nopirktu augstas izšķirtspējas binokulāro mikroskopu, kas sniedz iespēju precīzi un kvalitatīvi noteikt galvas un muguras smadzeņu audzēju diagnozi neiroonkoloģiskajiem pacientiem operācijas laikā un klasiskā pēcoperācijas izmeklēšanā.

Līdzekļu vākšana norisināsies sadarbībā ar “Sergeja Jēgera labdarības fondu”.

Pagājušajā gadā “Martas balle” norisinājās pirmoreiz – tās laikā tika saziedoti vairāki tūkstoši eiro, lai bērni no maznodrošinātām ģimenēm visu 2015.gadu varētu nodarboties ar sportu, garīgi un fiziski attīstīties. Pagājušajā gadā “Martas ballē” piedalījās vairāk nekā 400 viesu, tostarp sabiedrībā pazīstamas personības.

Pasākumu atbalsta „Sergeja Jēgera labdarības fonds”,„Transferta”, „Concierge Latvia”, „Daily Print”, „Ermetino Solutions”, „PRIKE Latvija”, „La Casa Del Habano”, PREMIUM CHOCOLATE, BIBIDATI, „Sapņu studija”, “Studia poligrāfijas aģentūra”, „Rīgas piena kombināts”, KONIG DISTRIBUTION, “Lietas MD”, „Reaton, LTD”, „Al Sound”, „FREY WILLE GmbH & Co. KG”, „Imperial Torte Wien”, „Veuve Clicquot Champagne House”, „Berndorf Besteck-Tafelgeräte GmbH”, „Sabine Gaar”, „Vladlena Art Dolls”.

Komentē
Nav komentāru

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, info@dieviete.lv 2017

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account