Ko darīt, lai dzīve sagādā vairāk prieka

Long-and-Happy-Life

Kā pārstāt skumt un ienest savā dzīvē vairāk prieka? No vienas puses, cilvēkiem patīk, kad dzīve ir prognozējama un viss norit pēc plāna, bet, no otras puses, kad šāda saulaina eksistence ir panākta, tad uznāk banāla garlaicība. Cilvēks sāk instinktīvi meklēt izeju jaunā hobijā, dzīvesveida, darba vai partnera maiņā, pārceļas citā valstī u.c. Bet labāk tomēr ar garlaicību sākt cīnīties jau pašā saknē un dzīvot interesanti jau tagad.

Pārkāpiet pāri paši saviem aizliegumiem Katrs cilvēks dzīves laikā sakrāj lielu daudzumu iekšējo tabu, kas atspoguļo viņa uzskatus par „pareizu” uzvedību un „normālu” cilvēku viņa vecumā un stāvoklī. Kāpēc jūs iedzeniet sevi stūrī ar šiem izdomātiem aizliegumiem? Pamēģiniet vismaz reizi atslēgt savu iekšējo uzraugu un pārkāpt pāri ierobežojumiem, kuri eksistē tikai jūsu galvā.

Atbrīvojieties no laika zagļiem Bieži vien mūsu neizdarība tiek attaisnota ar vārdiem „man nav laika”. Pats vieglākais veids, kā atrast laiku sākt dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, ir tikt vaļā no diviem laika zagļiem – televizora un interneta. Jā, iespējams, tādēļ jūs neuzzināsiet , kas interesants ir noticis kāda cita dzīvē. Bet toties sāksiet piepildīt savu dzīvi ar interesantiem notikumiem.

Pārtrauciet gaidīt „piemērotāku” laiku Jūs tikāt skaidrībā ar mērķiem un plāniem, bet nolēmāt, ka laiks to realizēšanai dzīvē nav tas piemērotākais. Labāku laiku var gaidīt mūžīgi. Daudzi cilvēki ar to tik nodarbojas. Patiesībā vislabākais moments, lai kaut ko sāktu mainīt, ir viens – šodiena.

Sāciet tieši šodien Ja jūtiet, ka rutīna sāk sagandēt jūsu dzīvi, tad nav obligāti gaidīt atvaļinājumu vai plānot globālas pārmaiņas (kaut gan arī tas dažreiz ir nepieciešams). Pamēģiniet sākt ar vienkāršiem un pieejamākiem paņēmieniem, kuri ienesīs jūsu dzīvē spontanitāti un neprognozējamību.

Dariet visu savādāk Garšo gaļa? Pamēģiniet pāris dienas ēst tikai veģetāros ēdienus. Skrieniet no rītiem? Nomainiet maršrutu. Sēdošs darbs? Sāciet pildīt darbu stāvus, pārvietojiet savu darba vietu, taisiet pārtraukumus ik pēc 30 minūtēm un ejiet pastaigāties.

Izpētiet citus apvāršņus Meklējiet interesantas vietas, kuras, iespējams, atrodas tepat netālu. Apciemojiet blakus pagalmu. Aizejiet ekskursijā pa savu pilsētu. Pameklējiet jaunu kafejnīcu pusdienu ieturēšanai. Atklājumi ir blakus, tikai jāpaiet nostāk no ierastā maršruta.

Izmantojiet nejaušību Ja jūs nevarat izlemt par kaut ko, tad uzmetiet monētu. Jūs ienesīsiet savā ikdienā nejaušības momentu un atbrīvosiet sevi no neizlēmības mokām. Protams, runa šoreiz nav par nopietnām dzīves dilemmām. Izmēģiniet jaunus kursus, hobijus, aktivitātes.

Biežāk atbildiet „jā” Visbiežāk cilvēka reakcija uz jaunu un nezināmu ir pateikt „nē”. Rezultātā mēs paliekam pierastā komforta zonā, bet interesantas lietas paslīd mums garām. Biežāk sakiet „jā” uz negaidītiem piedāvājumiem, dodiet iespēju jauniem notikumiem, cilvēkiem un lietām ienākt jūsu dzīvē.

Komentē
1 komentārs

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, info@dieviete.lv 2017

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account

X