Живот беременной женщины и пинеточки

Grūtniecība ir laimīgākais un atbildīgākais laiks sievietes dzīvē. Lai mazulis piedzimtu stiprs un vesels, organisms patērē milzum daudz enerģijas. Priekšā sagaida arī barošana ar krūti, kas prasa ne mazāk pūļu. Cik laika tad ir nepieciešams sievietes organismam, lai atgūtu spēkus pēc pirmajām dzemdībām?

Pēc ārstu viedokļa optimāls laiks nākamā bērna ieņemšanai ir kā minimums 3 gadi pēc pirmā mazuļa dzimšanas. Nozīme ir arī abu vecāku ģenētikai, iedzimtībai, veselībai un sociāliem apstākļiem. Var divdesmit gados piedzemdēt trešo bērnu, bet mūsdienās tikpat labi par vecākiem kļūst arī ap četrdesmit. Šoreiz vairāk pievērsīsim uzmanību vēl vienam aspektam – bērnu psiholoģijai, katras noteiktas vecuma starpības plusiem un mīnusiem

Tiek uzskatīts, ka bērniem ar mazu vecuma starpību ir tuvākas attiecības, ir līdzīgas intereses, viņiem patīk vienas un tās paša rotaļlietas, ir vienāds dienas režīms. Viņi līdzinās dvīņiem, un tā ir dubultslodze mammai. Vēl viens mīnuss – garš bērnu kopšanas atvaļinājums, kura dēļ var rasties problēmas atgriezties darba vietā, kurā mamma strādāja pirms bērniem, ja viņai, protams, ir vēlme
drīzumā doties strādāt algotu darbu.

Psihologi apgalvo, ka optimāla vecuma starpība starp bērniem ir 4-8 gadi. Vecākais bērns apmeklē bērnudārzu un mamma mierīgi var nodarboties ar jaunāko atvasīti. Mazinās arī greizsirdības risks, jo vecākais bērns neatrodas visu laiku blakus un neredz to, kā mamma aprūpē mazāko. Bet 6-7 gadu vecumā vecākais jau dosies uz skolu.3-4 gadu vecuma starpību psihologi sauc par „zelta vidusceļu”. Pirmkārt, mammas organisms paspēj pilnīgi atjaunoties pēc pirmajām dzemdībām. Otrkārt, vēl svaigi atmiņā ir zīdaiņa kopšanas īpatnības un pieredze.

Pēc būtības svarīgākais nav gadu skaits starp dzemdībām, bet tas, lai visi bērni būtu gaidīti ar mīlestību un rūpēm un dzimtu labestīgā un drošā vidē!

Komentē
Nav komentāru

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, [email protected] 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X