How-Does-Cayenne-Pepper-Help-In-Hair-Growth

Vēl pavisam nesen dzirdot vārdus “piparu uzlējums” man tie asociējās ar vārdu “degvīns” un tikai izlasot dažus rakstus, es uzzināju, ka piparu uzlējums ir brīnišķīgs matu kopšanas līdzeklis.

Piparu uzlējumu var nopirkt aptiekās vai pagatavot pašiem.

Kādos gadījumos jālieto piparu uzlējums?

Tas ir pārbaudīts tautas līdzeklis, bet nevajag uzskatīt, ka tas būs brīnumlīdzeklis tādā gadījumā, ja daba jūs ir apveltījusi ar plāniem matiem, vai arī ja problēmas ar matiem ir saistītas ar iekšējo orgānu slimībām.

Piparu uzlējumu izmanto gadījumos, kad iemesls sliktajam matu stāvoklim (novājinātas saknes, matu izkrišana) ir saistīts ar īslaicīgu iedarbību uz matiem (sezonas avitaminoze, ilgviļņi, ķīmisku balinātāju izmantošana matu balināšanai, nepareiza matu žāvēšana ar fēnu).

Kā tas darbojas?

Tā kā uzlējuma pamatā ir degvīns un sarkanie pipari, kuri satur kapsaicīnus – vielas, kuras liek mums sajust to asumu, uzklājot to uz galvas ādas var sajust dedzināšanu.

Tas notiek tāpēc, ka dedzinošās sastāvdaļas kairina noteiktus receptorus un palielina asins pieplūdumu matu saknēm, matu saknes atjaunojas un sāk ataugt veseli mati.

Piparu uzlējums nostiprina matu saknes un paātrina matu augšanu.

Piparu uzlējuma recepte.

250 ml – degvīns

5 gab – asie pipari

Piparus smalki sagriezt un iebērt stikla pudelē (piparus var izmantot gan svaigus, gan žāvētus).

Apliet ar degvīnu (var arī ar spirtu, tad vēlāk vajadzēs atšķaidīt) un cieši aiztaisīt ar korķi.

Nolikt tumšā vietā uz 1,5 – 2 nedēļām. Tad izkāst un uzlējums ir gatavs lietošanai.

Kā lietot piparu uzlējumu?

Uzlējumu masējošām kustībām uzklāj galvas ādai. Procedūras sākumā sajutīsiet vieglu dedzināšanu. Ja jūtat stipru dedzināšanu, uzlējums ir jāatšķaida.

Izmantojiet cimdus uzlējumu uzklājot un nomazgājot.

Izvairieties no nokļūšanas uz gļotādas.

Uz galvas ādas nedrīkst būt skrambiņas vai citi ādas bojājumi.

Minimālais iedarbības laiks – 30 min, var galvu aptīt ar dvieli un atstāt uz visu nakti. Procedūru jāveic 2 – 3 reizes nedēļā 3 mēnešus.

Nav obligāti uzlējumu ierīvēt galvas ādā, to var izmantot kā maskas sastāvdaļu, pievienojot tai klāt eļļu, medu, olu dzeltenumus, kefīru u. t.

Pati tādu uzlējumu pagatavoju tikai nesen, tāpēc savā pieredzē padalīties nevaru, bet vēlāk noteikti pastāstīšu par rezultātiem un iespaidiem.

Ir pagājušas tikai dažas dienas pēc uzlējuma pagatavošanas, bet tas jau ir ieguvis zeltainu nokrāsu. Ļoti gribas ātrāk to izmēģināt!

Komentē
Nav komentāru

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, [email protected] 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X