Ričardam Gīram netrūkst pielūdzēju. Viņu mīl dažādos pasaules nostūros, un viņam nav vajadzīga lieka reklāma. Bet nesenais viņa ieraksts Facebook sociālajā tīklā izsauca veselu emociju vētru. Viņa vēstījumu pārpublicēja simtiem tūkstoši cilvēku, daudzi no kuriem nav pat Ričarda pielūdzēji.

Mēs piedāvājam šīs brīnišķīgās vēstules tulkojumu. Tajā katram vārdam ir patiesa un dziļa nozīme.

“Viena mana drauga mamma vienmēr ir pieturējies pie veselīga dzīvesveida. Viņa deva priekšroku tikai veselīgai pārtika, nelietoja alkoholu, nesmēķēja, veica fiziskas aktivitātes un baidījās parādīties saulē bez aizsargkrēma. Viņa regulāri konsultējās ar dietologiem un fizioterapeitiem, nesavtīgi sekojot viņu norādēm. Var teikt, ka viņa bija nedaudz jukusi ar savu veselību.

1

Tagad viņai ir 76 gadi, un viņai atklāja ādas vēzi, kā arī kaula smadzeņu vēzi. Turklāt sievietei ir osteoporoze smagā formā…Mana drauga tēvs sev nekad neko neatteica. Viņš nekad nav nodarbojies ar sportu, ļoti mīlēja labi un kārtīgi paēst, uzsmērējot sviestu pa taisno uz bekona. Varēja atļauties iedzert, un sauļojās pludmalē līdz brīdim, kad āda sāka lobīties nost.

Var teikt, ka visu savu dzīvi viņam bija nospļauties par ārstu ieteikumiem, viņš dzīvoja tā, kā viņam patika. Tagad viņam ir 81 gads, un ārsti saka, ka viņa veselību varētu apskaust pat jaunieši.

Lai kā jūs arī necenstos, jūs nekad nevarēsiet paslēpties no savas iekšējās indes. Agri vai vēlu, bet tā jūs pārņems. Kā teica nāvējoši slimā mana drauga mamma: “Ja es būtu zinājusi, ka mana dzīve beigsies tā, tad es nekad nebūtu klausījusi ārstus, bet gan dzīvotu tā, kā pašai labpatīk.”

Tāda dzīve, un neviens no mums no šejienes dzīvs neizkļūs. Tāpēc nevajag attiekties pret sevi kā pret kaut ko otršķirīgu. Kamēr ir laiks, vajag dzīvot tā, kā pašam labpatīk. Jo rīt var būt jau par vēlu.

1

Tāpēc dariet to, ko jums gribas. Ēdiet garšīgu ēdienu, sauļojieties saulē, nekautrējieties paslinkot. Esiet muļķīgi un jocīgi, bet esiet tādi, kādi esiet. Jo visam pārējam vienkārši nav laika!”

Šajos vienkāršajos vārdos ir paslēpta dziļa jēga.

Komentē
21 komentāru
 1. Anonīms 2 gadi ago

  Tā ir!

  • anoniims 2 gadi ago

   nee taa nav

   • Anonīms 1 gads ago

    taa ir

 2. Sceptical 2 gadi ago

  Kāda sakritība, pirms laika Keanu Reeves it kā publicējis teju identisku rakstiņu…vai nu viņiem ir viens un tas pats draugs, vai arī žurnālistiem pietrūkst iztēles un tematu (turklāt – neviena vērā ņemama avota). http://worldonurscreen.com/wp-content/uploads/2015/12/unofficial.png

  • anoniims 2 gadi ago

   visdriizaakais ka raksta autors ir gaļas kombinaata iipašnieks kurš pamanījis ka līķu lietošana uzturā vairs nav tik populāra kā agrāk

 3. iki 2 gadi ago

  es arī to sapratu pirms 4 gadiem, labi, ka vēl laikus 😀

 4. Līga 2 gadi ago

  Pareizi. Tikai – atkal jau tie žurnālistu “jociņi” – tas nav nekāds dvēseles kliedziens. Mr. Gīru diez vai var iedzīt izmisumā, turklāt vēl tādā, lai viņa dvēsele kliegtu pa visu internetu.
  P.S. Ļoti cienu šo cilvēku.

 5. Anonīms 2 gadi ago

  Būtu labāk atstājuši oriģinālvalodā tekstu. Ļoti nepatīk tulkoti “raksti” ar drukas kļūdām.

  • Marika 2 gadi ago

   Jūs droši variet uzmeklēt oriģinālu norādītajā avotā

 6. Anonīms 2 gadi ago

  Kas tas par šausmīgi neprofesionālu tulkojumu?!

 7. Anonīms 2 gadi ago

  Es biju viņu domājusi esam inteliģentāku. Kārtējā vilšanās.

 8. Anonymous_Conscientious 2 gadi ago

  “Tāda dzīve, un neviens no mums no šejienes dzīvs neizkļūs. Tāpēc nevajag attiekties pret sevi kā pret kaut ko
  otršķirīgu”…turpiniet ēst bekonu, tas ir mirušo zvēru, ko kāds cits priekš Jums ir nogalinājis, un sašķērdis gabalos, un iepakojis, kā arī nevjag atteikties no dzīvesveida, kas varbūt Jums sagādā prieku, bet kopumā kaitē mūsu Planētai,
  un neaizmizrstiet iemācīt būt tikpat bezrūpīgiem un savtīgiem saviem bērniem.

 9. Edgars 2 gadi ago

  Šāds pats raksts bij piedēvēts citam aktierim…šādi mēdiji grib paskalot smadzenes iedzīvotājiem..ka ļaujaties instinktiem un dzīvnieka dzīvei..dzīvojiet uz pilnu banku un vienreiz… tādu masu grib redzēt cilvēki,kas domā,ka visu mūžu valdīs par pasauli…aik 🙂

 10. Anonīms 2 gadi ago

  Ar organismu ir līdzīgi kā ar auto markām ( kāds ražatais/kāds ģenētiskais materiāls no senčiem), bet arī tas ko mēs daram ar savu ķermeni ir no svara (kādu degvielu un eļļu lejam, cik bieži pulējam, kā uzturam, respektīvi ko ēdam, kā kustamies, cik bieži ārstu apmeklējam.

 11. sandra 2 gadi ago

  Pilnīgi piekrītu R. Gīram.

 12. Arnis 1 gads ago

  Priecājies,jo ilgi Tu būsi miris!

 13. deta 1 gads ago

  Vairumā tomēr ir cilvēki, kuri nožēlo, ka nav klausījuši ārstus. Un paši sev darījuši pāri. Šim rakstam nepiekrītu.

 14. es 1 gads ago

  tieši tā tas ir,dzīvojam tikai vienu reizi,dzīve ir īsa ,kaut kur pat bezjēdzīga,arī tā dzīšanās pēc varas,naudas,mantas.Jaunībā tam liekas ir nozīme,bet vēlāk ar gadiem…..,jo tiešām dzīviem mums no šejienes neaiziet.

 15. xyz 1 gads ago

  Shis tematinjsh gan rakstos gan sarunaas ir malts liidz shkjeermai duushai, diez vai veel bija veerts atstaastiit Giira domas.
  Katram tachu pasham jaasaprot, kas vinjam shajaa pasauliitee ir interesants un kaa savu dziivi nodziivot. Atsauces uz ilgu muuzhu dziivojoshu cilveeku shaubiigaam izpriecaam (dzershanaam, smeekjeeshanaam…utt ), manupraat ir pagalam muljkjiigas. Ja man, piemeera peec, patiik Afrikas tautu melodijas, tad es tachu nedauziishos pa krogiem taapeec vien, lai kaada ljauzhu grupa teiktu, ka es esmu skaistu muuzhu nodziivojis.

 16. Ieva 1 gads ago

  Es arī zināju vienu cilvēku,kas sevi ļoti uzpasēja,un diagnoze identiska-ādas vēzis. Diemžēl…..

 17. Normunds 11 mēneši ago

  100% par!!!!

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, [email protected] 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X