Rīgas 1. Tālmācības vidusskola – ar personisku attieksmi un iespēju iegūt izglītību jebkurā vecumā!

Iemesli, kāpēc vidusskola tiek pabeigta tālmācībā, ir dažādi – pieteicies bērniņš, tiek mainīta mītnes zeme, vai arī skolu nav iespējams savienot ar darbu un hobiju. Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā var iegūt gan pamata, gan vidējo izglītību. Skolēni mācības var plānot sev atbilstošā ikdienas ritmā, jo mājas darbus un ieskaites var pildīt jebkurā diennakts laikā. Audzēkņiem ir pieejami zinoši skolotāji internetā, klātienes un neklātienes konsultācijās. Par savu mācību pieredzi Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā stāsta jaunā māmiņa Maija Ludiņa:

Kāpēc izvēlējies Tālmācību?

Kad man piedzima bērniņš, es sapratu, nevēlos bērnu audzināt, pati esot bez izglītības. Kad dēliņš bija paaudzies, man bija vēl brīvs gads, lai tālmācības vidusskolā pabeigtu 12.klasi. Kad mācījos vidusskolā, dzīvoju viena. Tajā laikā ballītes man bija prioritāte. Vidusskolu nepabeidzu, jo nobijos no eksāmeniem. Ar dēla piedzimšanu radu jēgu vidusskolas izglītībai. Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā iestājos spontāni – vakarā internetā ieraudzīju skolas reklāmu un uzreiz aizsūtīju skolai pieteikuma vēstuli. Salīdzinot laiku tad un tagad, jāsaka – kad pati izdomā, tev vajag iegūt izglītību, ir pavisam cita motivācija mācīties.

Снимок экрана 2015-08-09 в 13.11.21

Kā izvēlējies Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā apgūstamos priekšmetus?

Es izvēlējos vispārējās vidējās izglītības programmu. Vēl ir Humanitārā programma ar krievu valodu. Tā kā krievu valodu ikdienā praktiski neizmantoju, izvēlējos vispārējo programmu. Daļa mācību priekšmetu tika pielīdzināti no vidusskolas laikiem, tāpēc tie man nebija jāmācās. Mācību process bija viegls, jo man vajadzēja apgūt tikai veselības mācību, politiku un tiesības, matemātiku, angļu valodu un mūziku.

Kā tālmācības ceļā tiek apgūta mūzika?

Jā, sākumā domāju, ka tas būs ļoti grūti. Mācījos mūzikas vēsturi, bija arī klausīšanās, bija jāzina nošu pieraksts un dažādi ritmi. Visa nepieciešamā informācija ļoti pārskatāmi bija uzrakstīta skolotājas sūtītajā materiālā, tāpēc mācības nesagādāja nekādas grūtības.

Kāda bija Tava mācību ikdiena?

Lielākoties lasīju mācību materiālus, kas bija tik labi sagatavoti, ka nebija jāmeklē papildus informācija. Vidusskolā jau vienreiz biju mācījusies, tāpēc šīs zināšanas man nebija nekas jauns un nezināms. Tas bija tikai jāatkārto. Kamēr mācījos Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā, nestrādāju. Atgriezos darbā tikai Valsts eksāmenu mēnesī – maijā. Eksāmenu dienas man bija brīvas. Pārsvarā mācījos vakaros, kad dēls bija aizgājis gulēt.

Vai arī mācību gada laikā bija pieejamas konsultācijas?

Jā, katru mēnesi notika klātienes konsultācijas, un katram skolotājam bija savs Skype konts. Skolotājiem varēja gan rakstīt, gan zvanīt. Bioloģijā skolotāja piedāvāja arī privātas konsultācijas. Skolotāji bija ļoti pretimnākoši!

Un, kā Tev patika izlaidums?

Jā, bija foršs izlaidums. Tas notika Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijas lielajā aulā, kur atrodas arī pati skola. Izlaidumu apmeklēja daudz cilvēku. Pēc svinīgās izlaiduma daļas bija arī izlaiduma ballīte. Rīgas 1. Tālmācības vidusskolai Facebook ir profils, caur kuru var uzturēt saziņu ar saviem klasesbiedriem. Reizi mēnesī klasesbiedrus varēju satikt konsultāciju laikā.

Tev ir vēlme doties tālāk arī studēt?

Es plānoju studēt RPIVA pedagoģiju. No sākuma tālmācībā vai neklātienē gribu iegūt 1. līmeņa augstāko izglītību, jo programma ir lielisks risinājums strādājošiem cilvēkiem! Mūsu klasē mācījās sieviete, kurai bija 47 gadi. Šādā vecumā, iespējams, var kļūt neērti sēdēt vienā skolas solā ar 18 gadīgiem jauniešiem, tāpēc tālmācība ir lielisks risinājums.

Rīgas 1. Tālmācība vidusskola mazina sociālo – emocionālo spiedienu, ko mācoties varētu izjust cilvēks, kam sen jau vajadzēja pabeigt vidusskolu!

Tieši tā! Turklāt, ieskaišu nolikšanai ir dota nedēļa, un izpildīt uzdevumus var jebkurā diennakts laikā. Piemēram, pamosties septiņos no rīta, izpildi un dodies uz darbu. Bija dažas ieskaites, kuras es atliku uz mēnesi. Neviens mani par to nebāra, nespieda tās kārtot. Skolas vadība atrod personīgu pieeju ar ikkatru no skolēniem. Nekad iepriekš nebūtu iedomājusies, ka uz skolu var doties ar tādu prieku!

Mācies viegli! Piesakies mācībām līdz 31. augustam un iegūsti:

  • individuālu mācību plānu, kas ļaus apvienot mācības ar darbu/sportošanu/bērnu audzināšanu;

  • īpaši tālmācībai izstrādāti mācību materiālus un video lekcijas;

  • jaunu un modernu tālmācības vidi “eSkola”;

  • pastāvīgu saziņu ar skolotājiem un skolas administrāciju;

  • bezmaksas PROF lietotāja statuss Uzdevumi.lv;

  • iespēju iegūt 100% atlaidi no mācību gada maksas.

Mājas lapa: http://www.r1tv.lv

Komentē
1 komentārs
  1. Rita 1 gads ago

    Njā, drausmīgi… ballītes un tusiņi bija svarīgāki, pameklēju soc. tīklos – meitenei jau daudzi gadi pāri vidusskolai! Tikai bērna piedzimšana mudināja uz vēlmi vismaz nedaudz iegūt izglītību! Kauns par tādām un vēl pedagoģiju gribot mācīties – nedod dievs mani bērni nonāks pie tādas!!!! Bet nu izskatās jau ar – košas lūpas, augstpapēdenes un īsti brunči – ko tad no tādas var gaidīt! Droši vien ne vienu vien dzīvi izbojājusi, bet nu ko darīt – nebija jau izglītota, noballējusies – tad jau nav arī prāts! 🙂

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, info@dieviete.lv 2017

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account