PAREJA-ROMANTICA-HECHIZOS
1. Konfekšu – ziedu periods
 
Ilgst aptuveni 18 mēnešus. Kad satiekas vīrietis un sieviete, viņu organismos izstrādājas noteikti hormoni, kuru ietekmē pasauli sāk uztvert spilgtās krāsās. Šajā momentā otrā cilvēkā viss liekas apburošs: izskats, balss, pat rakstura nepilnības liekas interesantas. Cilvēks ir kā narkotiku reibumā. Šajā periodā nekādā gadījumā nedrīkst pieņemt liktenīgus lēmumus, jo šis reibums kādreiz pāries un viss nostāsies savās vietās.
 
2. Pārsātinājums
 
Jūtu un emociju vētra nomierinās, Jūs sāciet apdomīgi izvērtēt partnera plusus un mīnusus. Jūs pierodiet viens pie otra, sāciet izturēties dabiskāk un brīvāk.
 
3. Nepatika
 
Šis etaps ir obligāts jebkurās ilgās attiecībās. Uz nepatikas fona sākas strīdi, it kā jūs koncentrētos tikai uz abu nepilnībām. Visvieglākais un tai pat laikā sliktākais variants ir šķiršanās. Jūs atteiksieties no pārbaudītām attiecībām, drīzumā uzsāksiet konfekšu – ziedu periodu ar citu partneri un viss sāksies no sākuma.
 
4. Pacietība
 
Strīdi šī etapa laikā var gadīties, bet tie vairs nav tik fatāli, jo abi partneri zina, ka strīds beigsies un attiecības atjaunosies. Ja pāris attīsta pacietību, tad ar laiku atnāk arī gudrība. Tas ir dabas likums.
 
5. Pienākums un cieņa
 
Šī ir arī pirmā mīlestības stadija! Īstenībā mīlestības līdz šim nebija. Šajā attiecību etapā partneri sāk aizdomāties ne tikai par to, kas viņiem pienākas, bet arī par mīļotā cilvēka vajadzībām. Savu pienākumu apzināšanās cilvēku attīsta.
 
6. Draudzība
 
Jūs kļūstiet pa īstam tuvi. Jūs uzticaties viens otram kā vistuvākie draugi. Draudzība ir nopietns solis pretī mīlestībai.
 
7. Mīla
 
Patiesa mīlestība nav viegla. Pie tās nonāk ilgi. Mīlēt iemācās ilgstošu attiecību garumā, izejot cauri dažādām dzīves situācijām. Patiesa mīlestība nav jūtas, kas pēkšņi uzkrīt uz galvas, kā to ir pieņemts uzskatīt. Īstai mīlestībai cilvēks nobriest, atsakoties no egoisma un aizspriedumiem.
 
Daudzi pāri par mīlestību uzskata pirmo, konfekšu – ziedu periodu. Bet tiklīdz romantika zūd, nokrīt rozā brilles, sākas pirmās grūtības, un kāds nodomā, ka mīlestība ir pārgājusi.
 
Mīlestībā ir visas garšas: salda un sāļa, šķērma un savelkoša, rūgta un pat skāba. Uzticība un iecietība ir galvenās mīlestības īpašības. Ja Jūs nospriedāt, ka mīlestība jūsu attiecības ir beigusies, tātad tā vēl pat nebija sākusies.
Komentē
2 komentāru
  1. opā 2 gadi ago

    Atliek vien piekrist.

  2. pele 1 gads ago

    Tiešām labs raksts!

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, [email protected] 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X