cayfoto

♦Nav ieteicams dzert tēju (īpaši stipru) sievietēm stāvoklī. Kofeīns, kurš ir atrodams tējā, negatīvi ietekmē augļa attīstību. Tā paātrina sirdsdarbību un dod lieku slodzi sirdij un nierēm, kas var izraisīt toksikozi.

♦Neskatoties uz to, ka tēja uzlabo gremošanu, tiem, kam ir divpadsmitpirkstu zarnas, vai kuņģa čūla, kā arī tiem, kuriem ir paaugstināts skābes daudzums- nav ieteicams dzert tēju, jo tēja stimulē kuņģa skābes sekrēciju.

♦Aterosklerozes un hipertonijas slimību saslimšanas gadījumos vajadzētu izvairīties no melnās un no stipras, aplejamās zaļās tējas, jo tējā atrodamais teofilīns un kofeīns uzbudina centrālo nervu sistēmu.

♦Melno un zaļo tēju nav ieteicams dzert tiem, kuriem ir problēmas ar vairogdziedzeri, kā arī tiem, kuri sirgst ar artrītu un podagru.

♦Tiem, kuri sirgst ar bezmiegu, nav ieteicams dzert tēju pēc 18:00. Izdzertā tējas krūze uzlabo asinsriti, paātrina pulsu un uzbudina centrālo nervu sistēmu un stimulē smadzeņu darbību, kāds tur vairs var būt miegs?

♦Nevajadzētu dzert tēju pie paaugstinātas temperatūras, jo zinātnieki ir noteikuši, ka tējas teofilīns paaugstina ķermeņa temperatūru, bez tam, tai ir urīnu dzenošas īpašības, kas padara neefektīvus temperatūru pazeminošu preperātu iedarbību.

Pievērsiet uzmanību:

♦Nav ieteicams dzert tēju tukšā dūšā un tūlīt pēc ēšanas, jo- pirmajā gadījumā tas nelabvēlīgi ietekmē kuņģa un liesas darbību, bet otrajā- var traucēt proteīnu un dzelzs uzsūkšanos organismā. Labāk dzeriet tēju pusstundu pēc ēšanas.

♦Nedzeriet karstu tēju, tas var kaitēt maigajiem rīkles audiem kā arī barības vadam un kuņģim. Optimālā tējas temperatūra- 56 grādi, bet auksta tēja var veicināt krēpju uzkrāšanos un samazināt tonusu.

Lasi vēl:
Sirdsstāsts: Šis pāris adoptēja trīnīšus. Bet drīz pēc tam viņi saņēma šokējošu ziņu
Kartupeļu sautējums podiņā ar vistas gaļu
Veselība un skaistums, matus krāsojot ar tēju

♦Neļaujiet tējai ilgi ievilkties, tā tēja zaudēs savu aromātu, dzidrumu, garšu un jūtami samazinās tās vērtību- vitamīnus C un P, kā arī citas vērtīgas vielas.

♦Tanīns spēj noārdīt medikametus un pazemināt to iedarbību, tāpēc nekad neuzdzeriet zālēm tēju.

♦Ja jūs aplejiet tēju tējkannā visai ģimenei, tad atcerieties, ka tēja, kura ir nostāvējusi visu nakti, ne tikai ir zaudējusi visas savas labās īpašības, bet arī ir labs perēklis mikrobiem un baktērijām , jo tēja satur pietiekami daudz proteīna un cukura.
Bet, ja tēja ir sabojājusies, to droši var lietot ārēji, jo tā ir bagāta ar fluoru un skābēm, kas to padara par lielisku dabīgu ārstniecisko līdzekli mutes dobumam, ādas bojājumiem, vai acu iekaisumiem.

♦Tēju nedrīkst lietot kopā ar alkoholu, tas var negatīvi ietekmēt nieres, pat reizēm apdraudot dzīvību. Alkohols ļoti ietekmē sirdsdarbību un asinsriti, tā pat kā tēja- dubulta stimulācija neko labu jums nedos.

♦Dzerot pārāk stipru tēju jūs variet sasniegt ”tējas reibumu”, kas kaitē jūsu veselībai tik pat ļoti, kā alkohola reibums.

♦Stipras tējas lietošana tukšā dūšā (kas jau tā ir kaitīga) var novest līdz saindēšanās, izraisīt vemšanu, galvas reiboņus, vestibulāros traucējumus, spazmām kuņģī. Ja jūtiet šos simptomus steidzami apēdiet kādu augli, vai medu.

♦Tēja ir brīnumains dzēriens. Lai jūs nekaitētu savai veselībai jums ir jāziņ kad un kā tēju lietot.

Dzeriet tēju ar baudu un, lai tas nāk par labu jūsu veselībai!

 

Komentē
Nav komentāru

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, info@dieviete.lv 2017

or

Log in with your credentials

Forgot your details?

X