“Vecāku veselības mēneša” pārbaužu rezultāti

Foto_vecaku_menesis

Lai pasargātu mūsu vecākus no saslimšanas ar ādas vēža vai, lai vismaz savlaicīgi diagnosticētu saslimšanu, ārstu kustība “Sargi ādu – sargi dzīvību!” novembri pasludināja par “Vecāku veselības mēnesi”.  Tā ietvaros bērni, kuru vecāki jau ir sasnieguši cienījamo senioru vecumu, tas ir, 70 gadus un vairāk, tika aicināti pastiprināti pievērst uzmanību vecāku veselības, tostarp, ādas stāvoklim!

Akcijas laikā Derma Clinic Riga, pacientiem vecumā no 40  līdz 55 gadiem bezmaksas tika veikta dermatoskopija, savukārt, pacientiem no 55 līdz 70 gadiem veicot dermatoskopiju, konsultācijas tika nodrošinātas bez maksas. Pēc 70 gadu vecuma, gan dermatoskopija, gan konsultācijas bija bez maksas!

Pārbaudes veica kopā 789 pacientiem un lielai daļai akcijas dalībnieku tika konstatēti dažādi  pirms ļaundabīgie un ļaundabīgie ādas veidojumi:

  • 190 pacientiem diagnosticētas aktīniskās keratozes, starp tiem 127 – bazālo šūnu karcinomas,
  • 21 pacientam plakanšūnu karcinomas,
  • Un diemžēl arī 9 melanomas.

“Vecāku veselības mēneša” laikā bija pieejams informatīvais tālrunis konsultācijām, taču, lai akcijā iesaistītu pēc iespējas vairāk dalībnieku, tika aicināts piedalīties lietojot modernās tehnoloģijas – epastus un pat Whatsapp aplikāciju.

Kopumā tika saņemti 129 e-pasti (fotogrāfijas un problēmas apraksti) dermatologu konsultācijai, no kuriem 11 atsūtītajās fotogrāfijās konstatēja ļaundabīgus veidojumus. 19 gadījumos attēlu kvalitāte nebija pietiekami laba, lai izvērtētu ādas stāvokli. Pārējos gadījumos ādas veidojumi bija labdabīgi vai arī tika konstatētas mazāk bīstamas, ikdienišķas ādas saslimšanas.

Izmantojot WatsApp aplikāciju, saņēmām 7 ziņojumus. No tiem tika diagnosticētas 3 bazālo šūnu karcinomas, 1 lentigo maligna melanoma un pārējie 3 – citi labdabīgi ādas veidojumi.

Kā norāda Derma Clinic Riga vadītājs, dermatovenerologs Dr.Raimonds Karls: “Kaut par ādas veidojumiem īpaši runā pavasaros pirms vasaras sezonas, šīgada rudens kustības rezultāti liecina par lietderību visa gada garumā pievērst uzmanību un aizdomāties par tiem. Vizuāli apskate ir svarīga, bet ļoti liela loma agrīnā problēmas atpazīšanā ir speciālai izmeklēšanai dermatoskopijai, kuru veic speciāli tam apmācīti ārsti.”

Arī turpmāk aicinām Jūs sūtīt attēlus uz e-pastu dcr.klientiem@gmail.com un saņemt  komentārus no speciālistiem par ādas veidojumu (-iem) un ieteikumiem kādai jābūt turpmākai rīcībai.

Komentē
Nav komentāru

Komentē

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Dieviete.lv,  noteikumi, info@dieviete.lv 2017

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account