21 C
Rīga
pirmdien, augusts 10, 2020

TOP 5 mobīlās lietotnes bērnu drošībai

 

Bērni ir atgriezušies skolās, un auļiem tuvojas gada tumšākie mēneši, kad vecākiem īpaši satraucoša kļūst bērna drošība ārpus mājas. Telefonu servisa centrs “MTTC Latvija” iesaka piecas mobilās lietotnes, kas palīdzēs justies drošāk, kamēr atvases devušās patstāvīgās gaitās.

1.Ģimenes pārvietošanās pārlūks
Laikā, kamēr vecāki atrodas darba vietās, bet skolnieks patstāvīgi pārvietojas starp māju un skolu, ārpusskolas interešu nodarbībām un dodas citās aktivitātēs kopā ar draugiem, gan bērnam, gan vecākiem noderēs lietotne, kurā pārskatāmi tiek atspoguļotas visu ģimenes locekļu atrašanās lokācijas un pārvietošanās gaitas, piemēram, bezmaksas Life 360. Lietotne dod iespēju ne tikai uzzināt atrašanās vietas, bet arī sūtīt bezmaksas SMS, veidot grupu un privātās tērzēšanas. Tā ir pieejama gan Android, gan iOS operētājsistēmu tālruņiem

2.    Bērna lokāciju pārlūks
Vecākiem, kuri vēlas, lai tiktu fiksētas bērna aktivitātes, talkā var nākt bezmaksas lietotne Find My Kids, kas sniedz iespēju sekot līdzi pārvietošanās aktivitātēm un saņemt paziņojumus, ja bērns maina savu lokāciju. Tāpat vecāki var pārlūkot bērna mobilās ierīces baterijas uzlādes stāvoli, kā arī citus tālruņa iestatījumus. Lietotne piedāvā arī iespēju dzirdēt bērna apkārtnē notiekošo, to skaitā, sarunas, kā arī piedāvā iespēju padarīt ienākošā zvana signālu īpaši skaļu, ja bērns neatbild uz telefona zvanu. Savukārt bērnam ir pieejama SOS poga, ja viņš ir nonācis nelaimē. Lietotne ir pieejama gan Android, gan iOS operētājsistēmu tālruņiem.

3.    Bērnu pārvadāšanai
Tiem vecākiem, kas ir gatavi un vēlas kooperēties ar citiem vecākiem viņu atvašu kopīgai pārvadāšanai, palīdzību sniegs lietotne GoKid. Tā dod iespēju vecākiem viegli, ērti un pārskatāmi vienoties, kurš varētu uzņemties vairāku bērnu aizvešanu, piemēram, no skolas uz bērniem kopīgu sporta nodarbību un pēc tam arī nogādāt katru uz savu mājvietu. Vēcākiem un bērniem, kuri būs pievienoti slēgtai grupai, būs iespēja pārlūkot bērnu aktivitāšu grafikus, lietotnes piedāvāto maršrutus bērnu izvadāšanai, kā arī savstarpēji sazināties. Lietotne ir pieejama gan Android, gan iOS operētājsistēmu tālruņiem.

4.    Ģimenes aktivitāšu plāns
Ģimenes ikdiena ir piesātināta – darbs, skola, ārpusskolas nodarbības, iepirkšanās, pasākumi un citas aktivitātes. Lai visas ģimenes plāni būtu pārskatāmi vienkopus, noderēs lietotne FamilyWall. Tā dod iespēju visiem veidot kopīgu kalendāru, sinhronizējot to ar jau esošo Google kalendāru, lai vienuviet būtu iespējams pārlūkot aktuālo. Tāpat šeit iespējams veidot pienākumu un uzdevumu sarakstus, piemēram, iepirkumu sarakstu, ja bērnam jau tiek uzticēti ģimenei nepieciešamie pārtikas iepirkumi. Šeit arī iespējams veidot īpašus ģimenes foto albumus un uzzināt ģimenes locekļu atrašanās vietas. Lietotne ir pieejama gan Android, gan iOS operētājsistēmu tālruņiem.

5.    Sabiedriskais transports
To rīdzinieku atvasēm, kas paši jau pārvietojas ar sabiedrisko transportu, labs palīgs būs Rīgas Satiksmes mobilā lietotne Satiksme Rīgā, kurā ir iespējams plānot individuālu maršrutu, lai tumšajos un aukstajos mācību gada vakaros nevajadzētu lieki uzkavēties sabiedriskā transporta pieturās. Lietotne ir pieejama lietošanai arī bezsaistē un ir bez maksas, tā ir saderīga gan Android, gan iOS operētājsistēmu tālruņiem.
 

Autors: Samsung Latvija

 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!