3 C
Rīga
otrdien, oktobris 20, 2020

Rīgas Doma baznīcā izskanējuši koncerti “Ziemassvētku prelūdija” (+FOTO)

 

Aizvadītajā sestdienā Rīgas Doma baznīcā jau četrpadsmito reizi notika visgaidītākais ziemas sezonas muzikālais pasākums – pasaulē atzītās operas dīvas Ineses Galantes koncerts “Ziemassvētku prelūdija”. Lai pasākumu varētu apmeklēt visi gribētāji, organizators – “Ineses Galantes fonds” – šogad sarīkoja dienas papildkoncertu. Arī dienā klausītāji piepildīja monumentālo un seno Rīgas sakrālo būvi. 

Pateicoties vairākām muzikālajām pirmizrādēm, “Ziemassvētku prelūdijas 2019” programma bija patiešām unikāla: pirmo reizi izskanēja sen nedzirdēti dižā franču komponista, XIX gs. romantiķa Šarla Fransuā Guno skaņdarbi. Nepelnīti aizmirstās kompozīcijas pirms daudziem gadiem atklāja komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs – nenogurdināms citu komponistu nenovērtētu darbu meklēšanas entuziasts. Koncertu klausītāji dzirdēja Guno skaņdarbu pirmatskaņojumus, kurus izpildīja gan spožais duets – operas dīva, soprāns Inese Galante un kontrtenors Sergejs Jēgers, gan konkursa “Ineses Galantes talanti” jaunie uzvarētāji – koklētāja Līga Griķe, vijolnieks Rūdolfs Miķelsons un Reinis Tomiņš (marimba/vibrofons), kā arī pats nozīmīgo atradumu autors – leģendārais Latvijas ērģelnieks Aivars Kalējs. 

Galerija

Tāpat koncerta programmā skanēja slaveni Bēthovena, Baha, Mendelsona, Grūbera, Skarlati, Sezāra Franka un Bruno Skultes skaņdarbi, kurus izpildīja koncerta dalībnieki: virtuozais pianists Andrejs Osokins, aizkustinošais Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, kā arī spožie dziedātāji – Sergejs Jēgers un vakara patronese Inese Galante. 

Pateicoties unikālajam, “NA kompānijas” un tās vadītāja Normunda Bļasāna veidotajam gaismas noformējumam zem Doma baznīcas velvēm valdīja neatkārtojama Ziemassvētku atmosfēra. Baznīcas izgaismojuma radošo koncepciju izstrādāja uzņēmuma mākslinieciskā direktore Diāna Galante, bet veiksmīgi īstenoja ļoti profesionālais gaismu mākslinieks Raivo Rozenbriks. Krāšņās un dinamiskās gaismas dekorācijas pārvērta telpu, ļaujot
klausītājiem izbaudīt krāsainu pirmsziemassvētku pasaku.

“Ziemassvētku prelūdija” ir viens no visspilgtākajiem muzikālajiem notikumiem Latvijā, un to tradicionāli apmeklē populāri politiķi, uzņēmēji un sabiedriskie darbinieki. Šogad koncertu apmeklēja Latvijas Republikas bijušie prezidenti Vaira Vīķe – Freiberga ar kungu un Raimonds Vējonis ar kundzi, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs un Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks ar kundzēm, Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars ar kundzi, mākslinieci Ievu Bondari, aktrise Lilita Ozoliņa ar meitu Liliānu, mediju eksperte Gunta Līdaka, VAS “Latvijas dzelzceļš” ārējo sakaru un protokola daļas vadītāja Silvija Dreimane ar dēlu Kārli un Krievijas partneriem, zvērināts advokāts Viktors Tihonovs ar ģimeni, uzņēmējs Sols Bukingolts, Austrijas Republikas goda konsuls Latvijā Bernards Levs, mediju holdinga Mix Media Group vadītāja Andreja Feldmaņa kundze Aleksandra Krasovicka, televīzijas raidījumu vadītāja Maija Silova ar pavadoni un daudzi citi. 

“Vēlos pateikt paldies savai mīļajai publikai, visiem māksliniekiem un partneriem, kas kopā ar mums ir kļuvuši par vienu lielu ģimeni, par jūsu mīlestību pret mūziku, sirsnīgo un dvēselisko attieksmi. No visas sirds vēlu visiem panākumus, prieku un labu garastāvokli – tas ir atkarīgs tikai no mūsu iekšējā noskaņojuma, lai arī tas vienmēr ir optimistisks un pozitīvs. Lai gaiši un silti Ziemassvētki, kas pavadīti tuvu un mīļu cilvēku lokā,” pēc koncerta visiem klātesošajiem novēlēja Inese Galante. 

Informatīvi atbalsta Dieviete.lv

Autors: Ineses Galantes fonds

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!