9.3 C
Rīga
otrdien, 5 novembris, 2024

Kā tik galā ar nogurumu: astoņi efektīvi padomi

 

Padomi, kā tikt galā ar nespēku un nogurumu, parasti ir garlaicīgi un vienveidīgi. Portāls „Lifehacker” piedāvā interesantas un iedarbīgas metodes.

Noskaidro, kas kaiš organismam. Ir normāli, ja cilvēks nogurst pēc garas darba dienas vai intensīva treniņa. Nav normāli, ja nogurums neatkāpjas par brīvdienās, kad tu esi izgulējusies un atpūtusies. Ja tāda problēma ir, būtu vērts vērsties pie ārsta un noskaidrot, vai tas nav kādas nopietnākas saslimšanas simptoms.

Iemācies gulēt pareizi. Banāli, bet pastāvīgi noguris cilvēks visticamāk slikti guļ: cīnās ar bezmiegu, seklu miegu vai atpūtas laika trūkumu. Ja tu uzskati, ka tev nav laika gulēt, iegaume: jāguļ ir nevis 8 stundas, bet pareizi – ej gulēt vienā un tajā pašā laikā, guli tumsā un klusumā, guli vēsā telpā un uz laba matrača un zem siltas segas.

Pārskati ēdienkarti. Ja savu organismu barosi ar visu pēc kārtas, negūsi pietiekami daudz vajadzīgās enerģijas. Mazāk dzer kafiju, vairāk ūdeni. Saldumu un ātrās ēdināšanas ēdienu vietā izvēlies riekstus un biezpienu. Olbaltumvielām bagāts ēdiens palīdz labāk cīnīties ar nogurumu, nekā konfektes un kafija.

Darbā ņem pārtraukumus. Kad darbu ir daudz un termiņi „deg”, tāpat atrodi laiku, lai apstātos. Darbi nekur nezudīs, bet tava enerģija gan. Izpildi obligātos uzdevumus, bet centies to darīt no rīta. Ja vēlāk nav spēka, atpūties. Jau vakarā izplāno, ko darīsi nākamajā dienā, lai no rīta būtu organizētība prātā, nevis haoss.

Iemācies kustēties. Kustības un fiziskās aktivitātes ir pēdējais, ko gribas darīt, kad ir nogurums. Taču cilvēks ir radīts, lai kustētos. Kad mēs maz kustāmies, automātiski bremzējas arī procesi organismā: palēlinās vielmaiņa, prāta spējas kļūst lēnākas. Rodas apburtais loks: tu nogursti, jo maz kusties, taču rezultātā vēlme kustēties ir vēl mazāka.

Sāc ar pastaigām! Nekas vairāk arī nav vajadzīgs. Tas organismam būs kaut kas jauns un tu manīsi, kā nogurums mazināsies.

Iemācies atteikt. Dažreiz mēs nogurstam, jo neprotam pateikt „nē” un pieņemam visus darbus, palīdzam visiem, uzņemamies pārāk daudz. Ļauj sev atpūsties. Nesēdi darbā līdz vēlam vakaram, dali darbus ar kolēģiem. Atsakies no ballītes, ja labāk vēlies izgulēties. Padomā par sevi!

Uztaisi masāžu. Tas atslābinās, taču vēlāk arī uzlādēs ar enerģiju. Viegluma sajūta radīsies pēdās, rokās, kakla muskuļos, mugurā un par sejā!

Iemācies pārslēgties no darba uz atpūtu. Darbs ir jāatstāj darbā, nenes to mājās pat domās. Mājās nepārbaudi darba e-pastu, neraksti kolēģiem, nerunā par nepabeigtiem darbiem, kuri var pagaidīt līdz rītam.  Ja nākamajā dienā ir gaidāma nopietna sapulce vai prezentācija, satraukties ir normāli. Citos gadījumos nekādu darba domu!

Komunicē ar tuviniekiem vai mājdzīvniekiem, jo tas ir labs veids, kā pārslēgt domas. Tuvinieku enerģija palīdzēs sajusties labāk.

 

Autors: Dieviete.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.