34Ye8xFt3R66c Sastāvdaļas:

– 0,5 l kefīrs – 1 ola – 1-1,5 ēdamkarotes cukurs – 1/3 tējkarotes sāls – 0,5 ēdamkarotes soda – 350 g milti

Pagatavošana:

Bļodā ielej kefīru, pievieno olas, cukuru un sāli. (Labāk, ja kefīrs ir istabas temperatūrā, bet man bija no ledusskapja un tik un tā viss sanāca lieliski!) Ar slotiņu visu rūpīgi samaisa. Pēc tam ieber miltus un sodu (soda jāpievieno tieši kopā ar miltiem, nevis iepriekš) Pēc tam sāk maisīt mīklu. Tā ir pietiekami bieza, bet nebaidieties – izmaisīsies. Mīklu uzreiz kārtīgi izmaisiet. Jo pēc tam mīklu maisīt vairs nevajadzēs. Tas vairs nav paredzēts!

Un tā, mīkla ir samaisīta – tagad par to uz kādām 10 – 15 minūtēm var droši aizmirst (ja kefīrs ir no ledusskapja, tad labāk par to “aizmirst” uz kādām minūtēm 20 – 30). Pa to laiku sāksies sodas reakcija ar kefīra skābumu un sāks veidoties burbulīši. Mīkla nedaudz pacelsies, un mainīsies tās struktūra.  Nu un viss lipeklis piepūtīsies, tas pats par sevi.

Pēc tam ieslēdz plīti, uzliek pannu. Es lieku mitru pannu – gaidu, kad tā izžūs – tas nozīmē, ka plīts ir uzsilusi, uzleju eļļu. Un tā, eļļa uzkarst. Ņem karoti un sāk likt mīklu. Ar vienu karotes pusi ņem mīklo no pašas bļodas malas. Pēc tam tik pat rūpīgi mīklu liek uz pannas. Neraut un nekratīt mīklu. Bet atdaliet. Var pat apgriezt lieko mīklu ar karotes malu stingri piespiežot pie bļodas malas. Liek uz plāts – cep. Lēnām. Skatieties uz pankūkām – pēc tām var saprast, kad ir laiks apgriezt un cept no otras puses. Dodiet vēl nedaudz laika, jo no otrās puses pankūkas cepas nedaudz ātrāk. Ja pēc pankūkas malām jau ir redzams, ka mīkla apakšā jau ir vismaz par trešdaļu sarāvusies – var griez otrādi. Ar lāpstiņu “pabrauciet” pilnībā zem pankūkas un ar vienu kustību apgrieziet otrādi. Šķidrāka mīkla, protams, sāks tecēt. Bet mūsu mīkla – nemaz. Tieši otrādi, vēl vairāk sacelsies. Un jā, gandrīz aizmirsu – lejot mīklu uz pannas, ņemiet vērā, ka pankūkas izmērs palielinās vismaz divas reizes, tāpēc ievērojiet distanci. Kad cepat pankūkas, tad nebaidieties – paceliet tās ar lāpstiņu un skatieties, kā apakša ir izcepusies. Gatavo partiju ņemiet nost – uzreiz uzlejiet eļļu, lai līmenis būtu vienāds. Eļļu uzlējāt – negaidiet, kamēr tā uzsils – atkal uzlieciet mīklu un cepiet tālāk. Otrajā un turpmākajās partijās es sāku samazināt uguns liesmu (es iepriekš par to stāstīju). Jo panna sāk sildīt stiprāk, bet stiprāk mums nevajag.

 
13 Comments
 1. Anonīms 4 gadi ago

  sāli 13 tējkarotes?! Nav vārda “cepjas”! Cepas!

 2. IJa 4 gadi ago

  13 tējkarotes cukura?! Nav vārda “cepjas”! Cepas!

  • Andris Gobiņš 3 mēneši ago

   Analfabēts tāds. 1/3 lasās kā trešdaļa.

 3. Zane 3 gadi ago

  Izmēģināju! Tiešām ideālas pankūkas! Šī būs mana favorītrecepte, BET protams sāli neliku 13 (!!!) tējkarotes, es sāli liku 1/2 tējkaroti bez kaudzes! Iesaku!

 4. Ieva 1 gads ago

  Labi, ka gatavoju divas porcijas? Un miltus pievienoju par ~ 100g mazāk.

 5. ! 11 mēneši ago

  Tur nav 13 karotes,bet 1/3 karotes!

 6. Līga 11 mēneši ago

  Diemžēl man mīkla sanāca kā klīsteris iekšā pankūkā visdrīzāk nenotika reakcija kefīram ar sodu kā arī neizdevušos pankūku garša bija pliekana nejutās ne sāls, ne cukurs

 7. Andža 10 mēneši ago

  Arī bez olām ļoti garšīgas,vismaz vēlāk arī mīkstas.Un sodas vietā iesaku likt cepamo pulveri,būs garšīgāk!

 8. Iii 10 mēneši ago

  Iemàcieties LASÌT….1/3….tas nav 13!!!!!!!!!

 9. ZZ 9 mēneši ago

  Paldies! Pankūkas izdevās perfekti, gaisīgas, uzpūstas, tā kā vajadzēja. 🙂

 10. Anonīms 9 mēneši ago

  Jau otro reizi taisu pēc šīs receptes. Ideāli, paldies!

 11. Aiga 8 mēneši ago

  perfektas, iesaku. Es gan liku 2 olas.

 12. Kristīne 5 mēneši ago

  Pankūkas sanāca pasakainas. Paldies

Komentēt

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?