34Ye8xFt3R66c Sastāvdaļas:

– 0,5 l kefīrs – 1 ola – 1-1,5 ēdamkarotes cukurs – 1/3 tējkarotes sāls – 0,5 ēdamkarotes soda – 350 g milti

Pagatavošana:

Bļodā ielej kefīru, pievieno olas, cukuru un sāli. (Labāk, ja kefīrs ir istabas temperatūrā, bet man bija no ledusskapja un tik un tā viss sanāca lieliski!) Ar slotiņu visu rūpīgi samaisa. Pēc tam ieber miltus un sodu (soda jāpievieno tieši kopā ar miltiem, nevis iepriekš) Pēc tam sāk maisīt mīklu. Tā ir pietiekami bieza, bet nebaidieties – izmaisīsies. Mīklu uzreiz kārtīgi izmaisiet. Jo pēc tam mīklu maisīt vairs nevajadzēs. Tas vairs nav paredzēts!

Un tā, mīkla ir samaisīta – tagad par to uz kādām 10 – 15 minūtēm var droši aizmirst (ja kefīrs ir no ledusskapja, tad labāk par to “aizmirst” uz kādām minūtēm 20 – 30). Pa to laiku sāksies sodas reakcija ar kefīra skābumu un sāks veidoties burbulīši. Mīkla nedaudz pacelsies, un mainīsies tās struktūra.  Nu un viss lipeklis piepūtīsies, tas pats par sevi.

Pēc tam ieslēdz plīti, uzliek pannu. Es lieku mitru pannu – gaidu, kad tā izžūs – tas nozīmē, ka plīts ir uzsilusi, uzleju eļļu. Un tā, eļļa uzkarst. Ņem karoti un sāk likt mīklu. Ar vienu karotes pusi ņem mīklo no pašas bļodas malas. Pēc tam tik pat rūpīgi mīklu liek uz pannas. Neraut un nekratīt mīklu. Bet atdaliet. Var pat apgriezt lieko mīklu ar karotes malu stingri piespiežot pie bļodas malas. Liek uz plāts – cep. Lēnām. Skatieties uz pankūkām – pēc tām var saprast, kad ir laiks apgriezt un cept no otras puses. Dodiet vēl nedaudz laika, jo no otrās puses pankūkas cepas nedaudz ātrāk. Ja pēc pankūkas malām jau ir redzams, ka mīkla apakšā jau ir vismaz par trešdaļu sarāvusies – var griez otrādi. Ar lāpstiņu “pabrauciet” pilnībā zem pankūkas un ar vienu kustību apgrieziet otrādi. Šķidrāka mīkla, protams, sāks tecēt. Bet mūsu mīkla – nemaz. Tieši otrādi, vēl vairāk sacelsies. Un jā, gandrīz aizmirsu – lejot mīklu uz pannas, ņemiet vērā, ka pankūkas izmērs palielinās vismaz divas reizes, tāpēc ievērojiet distanci. Kad cepat pankūkas, tad nebaidieties – paceliet tās ar lāpstiņu un skatieties, kā apakša ir izcepusies. Gatavo partiju ņemiet nost – uzreiz uzlejiet eļļu, lai līmenis būtu vienāds. Eļļu uzlējāt – negaidiet, kamēr tā uzsils – atkal uzlieciet mīklu un cepiet tālāk. Otrajā un turpmākajās partijās es sāku samazināt uguns liesmu (es iepriekš par to stāstīju). Jo panna sāk sildīt stiprāk, bet stiprāk mums nevajag.

 
21 Comments
 1. Anonīms 5 gadi ago

  sāli 13 tējkarotes?! Nav vārda “cepjas”! Cepas!

  • Gita 11 mēnesis ago

   Kurā vietā rakstīts 13 tējkarotes sāls? Vai lasīt protat?

  • Anonīms 11 mēnesis ago

   Daunis

 2. IJa 5 gadi ago

  13 tējkarotes cukura?! Nav vārda “cepjas”! Cepas!

  • Andris Gobiņš 1 gadi ago

   Analfabēts tāds. 1/3 lasās kā trešdaļa.

   • Antons 11 mēnesis ago

    Xd

 3. Zane 4 gadi ago

  Izmēģināju! Tiešām ideālas pankūkas! Šī būs mana favorītrecepte, BET protams sāli neliku 13 (!!!) tējkarotes, es sāli liku 1/2 tējkaroti bez kaudzes! Iesaku!

 4. Ieva 2 gadi ago

  Labi, ka gatavoju divas porcijas? Un miltus pievienoju par ~ 100g mazāk.

 5. ! 2 gadi ago

  Tur nav 13 karotes,bet 1/3 karotes!

 6. Līga 2 gadi ago

  Diemžēl man mīkla sanāca kā klīsteris iekšā pankūkā visdrīzāk nenotika reakcija kefīram ar sodu kā arī neizdevušos pankūku garša bija pliekana nejutās ne sāls, ne cukurs

 7. Andža 2 gadi ago

  Arī bez olām ļoti garšīgas,vismaz vēlāk arī mīkstas.Un sodas vietā iesaku likt cepamo pulveri,būs garšīgāk!

 8. Iii 2 gadi ago

  Iemàcieties LASÌT….1/3….tas nav 13!!!!!!!!!

 9. ZZ 2 gadi ago

  Paldies! Pankūkas izdevās perfekti, gaisīgas, uzpūstas, tā kā vajadzēja. 🙂

 10. Anonīms 2 gadi ago

  Jau otro reizi taisu pēc šīs receptes. Ideāli, paldies!

 11. Aiga 2 gadi ago

  perfektas, iesaku. Es gan liku 2 olas.

 12. Kristīne 1 gadi ago

  Pankūkas sanāca pasakainas. Paldies

 13. Veronika 8 mēneši ago

  Fantastiska recepte! Beidzot sanāca biezas pankūkas! : )

 14. Baiba 7 mēneši ago

  Soda domāta o,5 ēdamkarotes vai tomēr tējkarotes?

 15. Inese 4 mēneši ago

  Man jau likās ka nekad mūžā nemācēšu cept perfektas pankūkas. Bet nu tas ir noticis! Ģimene ir sajūsmā! Un viena pankūka sanāca sirsniņas formā, tas par godu receptes autorei! Liels paldies! ❣️

 16. Lēne 3 mēneši ago

  Iznāca pirmajā reizē! Ļoti garšīgi! Laba recepte. 👍👍👍

 17. Mega 1 mēneši ago

  Cik porcijām?

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?