0 C
Rīga
ceturtdien, 21 novembris, 2024

Kāpēc mēs stresa brīžos mēdzam ēst un kā to novērst?

Dieviete.lv
 

Stress ir neatņemama dzīves daļa, taču kāpēc mēs stresa iespaidā bieži gribam ēst dažādus našķus un ātros ēdienus?Vai ir iespējams kontrolēt savus ēšanas paradumus, lai neļautu stresam ietekmēt mūsu izvēles? Šie ir jautājumi, kas skar daudzas sievietes…

Stresa ietekme uz taviem ēšanas paradumiem:

Stresa ietekme uz mūsu ēšanas paradumiem saistās ar sarežģītu hormonālo reakciju. Stresa brīžos organisms ražo kortizolu, sauktu par stresa hormonu, kas ietekmē cukura līmeni asinīs. Augsts kortizola līmenis var izraisīt vēlmi pēc saldumumiem un taukainiem ēdieniem, kuri var piedāvāt īslaicīgu atvieglojumu emocionālajos brīžos.

Kā neļauties kārdinājumam?

  1. Pārtikas izvēle:
    Izvēlieties veselīgus ēdienus, kas bagāti ar šķiedrvielām, vitamīniem un minerālvielām. Svaigi augļi, dārzeņi, un pilngraudu produkti nodrošinās ilgstošu sāta sajūtu.
  2. Regulāras ēdienreizes:
    Ievērojiet regulāras ēdienreizēs, tas var palīdzēt saglabāt stabilu cukura līmeni asinīs, samazinot vēlmi pēc neveselīgas ēšanas stresa brīžos!
  3. Relaksācija:
    Svarīgi savā dzīvē ir ieviest dažādas relaksācijas tehnikas, piemēram, meditāciju vai dziļas elpošanas vingrinājumus, lai mazinātu kopējo stresa līmeni.
  4. Fiziskās aktivitātes:
    Regulāras fiziskās aktivitātes palīdz samazināt stresa līmeni un veicina endorfīnu – laimes hormonu izdalīšanos.
  5. Atbalsts no apkārtējiem:
    Svarīgi ir atrast cilvēkus, kuriem uzticēties un stāstīt savas sajūtas, pārdzīvojumus un, protams, arī priecīgos dzīves notikumus, tādējādi tu izvairīsies no emocionālās pārēšanās.

Secinājums

Mūsu ēšanas paradumi var būt cieši saistīti ar stresu, taču, apzinoties šo saistību, mēs varam veikt zināmas izmaiņas savā dzīvesstilā. Izvēloties veselīgu pārtiku, ieviešot regulāras ēdienreizes un praktizējot relaksācijas tehnikas, mēs varam samazināt stresa ietekmi uz mūsu ēšanas paradumiem un sekmēt savu kopējo labsajūtu. Izturieties pret savu ķermeni ar mīlestību un aprūpi, īpaši stresa brīžos.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.