Iegādājoties glāzes, atcerieties: katram dzērienam ir sava glāze. Sarkanais vīns jums sniegs daudz lielāku baudu, ja dzersiet to no glāzēm ar ieapaļu formu, tāpēc ka lielais saskarsmes laukums ar gaisu veicina labāku un smalkāku dzēriena buķetes atvēršanos. Baltajam vīnam izmanto glāzes ar neliela apjoma trauku. Tādā glāzē lejot klāt vīnu, tas vienmēr būs vēss un svaigs. Šampanietim ir ieteicamas augstas glāzes. Tādās glāzēs tas labi putosies un ilgāku laiku būs gāzēts. Par konjaka un stiprinātā vīnā glāzēm varam teikt to pašu, ko par sarkanā vīna glāzēm: trauka apaļās formas veicinās dzēriena unikālās buķetes atvēršanos.
Glāžu sortiments var būt ļoti plašs. Vislabāk ir iegādāties divus komplektus: ikdienai un svētku reizēm vai arī nopirkt vienu komplektu un vēlāk to papildināt. Pērkot glāzes pievērsiet uzmanību tam, kādas glāzes būs atbilstošas jūsu trauku un citu galda servējamo piederumu stilam. Jūs varat papildināt savus trauku krājumus ar speciālām glāzēm, piemēram: ruma glāzēm, rozā vīna glāzēm vai alus krūzēm.
1 liķiera glāze
2 heresa pokāls
3 šampanieša pokāls
4 minerālūdens glāze
5 alus glāze
6 rozā vīna glāze
7 šampanieša pokāls
8 burgundijas vīna glāze
9 glāze sarkanvīnam
10 glāze baltvīnam
11 reinas vīna glāze
12 bokāls deserta vīnam
13 konjaka glāze
14 viskija glāze
15 degvīna glāze
16 minerālūdens, sulas glāze
17 šampanieša pokāls
18 liķiera glāze
19 martini glāze
20 kokteiļglāze
21 groka glāze
22 tējas vai punša pokāls.
Visas glāzes var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, izņemot kristāla un ar zeltu aprakstītās glāzes. Tās labāk ir mazgāt ar rokām, siltā ūdenī, kuram ir pievienots mazgāšanas līdzeklis. Tad tās noslaukām un nopulējam ar dvieli, kuram nav pūku.