Katram no mums jāatzīst, ka dzīve ir bijis brīdis, kad izmisīgi nākas aizturēt gāzu palaišanu.
Svētku laiks mūsu kuņģim un zarnu traktam parasti ir visgrūtākais, tad nākas īpaši papūlēties, lai nepalaistu tautās “indīgās” gāzes.
Protams, ka tas nav pretīgi. Tu taču esi tikai cilvēks.
Lai vai kā, ja tu zinātu, ka ir kāds veids, kā izvairīties no smakojošām gāzēm, vai tu to izmantotu?
Lai tas darbotos, nāksies stingri pārskatīt savu esošo diētu.
Lai atrisinātu nepatīkami smakojošo gāzu veidošanās pamatnosacījumus, zinātnieki eksperimentēja, sajaucot fekālijas ar dažādām barības vielām, tādējādi noskaidrojot, kā izveidojas pretīgās smakas.
Pētījuma rezultātā tika atklāts, ka vēdera gāzes smird tādēļ, ka kuņģī nonākošajā gaļā, piena produktos un cita veida olbaltumvielās ir cistenīns, kas izraisa smaku.
Zinātnieki bažījas, ka tieši no šādas diētas lielākā daļa cilvēku pārtiek svētku laikā.
Cisteīns liek septiņkārtīgi palielinātājs kuņģī izdalītā ūdeņraža sulfīda daudzumam. Tieši šī gāze padara gāzveida izdalījumus tik smakojošus.
Ja vēlies ar to cīnīties, tas darāms šādi!
Lai arī šie ieteikumi neliks vēdera izdalītajām gāzēm smaržot pēc rožlapiņām, tie krietni palīdzēs samazināt šķebinošo smaku.
Kopā ar savu zinātnieku komandu Ču Jao Melburnas Universitātē Austrālijā atklāja, ka cieti saturoši ēdieni ir līdz pat 75% rezistenti pret ūdeņraža sulfīdu.
Šie ir uzturā lietojamie pārtikas produkti:
- Kartupeļi;
- Banāni;
- Pākšaugi;
- Graudaugi;
- Artišoki;
- Sparģeļi.
Ču piemetina:
Tas izskaidro, kādēļ bodībilderiem, kuri ikdienā uzturā lieto lielu daudzumu olbaltumvielu, ir tik nepatīkami smakojošas vēdera gāzes.”
Pētījuma rezultāti prezentēti gastroenteroloģijas konferencē Austrālijā.
Komentārs: