3.4 C
Rīga
svētdien, 22 decembris, 2024

10 praktiski padomi efektīvai pavasara tīrīšanai mājā

Lidl Latvija
 

Pirmajiem spožajiem un priecīgajiem pavasara saules stariem ielūkojoties pa mājas logiem, itin neviļus domas pievēršas lielajai tīrīšanai. Ne tikai logi, bet arī citas virsmas, pagultes, mēbeles un mājas lietas ir gatavas nomazgāties, atsvaidzināties un uzspodrināties, vai – tieši pretēji – sagatavoties lielajai vasaras guļai.

Padomus, kā efektīvi sapost savu māju, sadarbībā ar “Lidl Latvija” iesaka Inese Šulca, dārza un mājas pārvērtību entuziaste @lovemybrickhouse

  1. Lai arī cik banāli tas neizklausītos – sāc ar plānu! Tici man, katrs izsvītrotais darbiņš vai pieliktais ķeksis nesīs prieku un motivēs turpināt.
  2. Noteikti iekļauj pavasara darbos arī logu mazgāšanu. Izvēlies labus laikapstākļus, lai šis darbs nes prieku un pavasara klātbūtnes sajūtu. Istaba uzreiz paliks gaišāka! Izmazgā arī aizkarus, būsi pārsteigta, cik daudz vairāk gaismas iekļūs telpā.
  3. Ir divu veidu cilvēki – vieniem patīk lielos tīrīšanas darbus paveikt koncentrēti pāris dienās, veltot tiem dienas lielāko daļu. Citiem der sadalīt darbiņus ilgākā periodā, pieķeroties katru dienu kādam no tiem. Abi varianti ir pareizi, jāvadās pēc sajūtām un dzīves ritma, režīma, saprotot, kas der tieši tev.
  4. Putekļu slaucīšanu no virsmām un grīdu mazgāšanu labāk paveikt vienā dienā, lai atlikušie putekļi atkal nenosēžas uz abām virsmām.
  5. Noteikti velti vienu dienu arī mazāk patīkamiem darbiem, piemēram, cepeškrāsns, mikroviļnu krāsns, ledusskapja, radiatoru tīrīšanai. Šīs vietas parasti ikdienā piemirstas, bet neiztīrītas nomāks kopējo kārtības sajūtu.
  6. Tīrot skapjus un virsmas, vienmēr vērts turēt blakus maisiņu vai kasti nevajadzīgajām mantām. Tā būs lielāka iespējamība atbrīvoties no liekā, nevis iemest atpakaļ “līdz vēlākam”.
  7. Ir ērtāk, ja vannasistabā pa rokai stāv kāds universāls līdzeklis, kas der visam. Tādu parasti pārleju neitrālā iepakojumā un novietoju redzamā, ērtā vietā. Pēc pieredzes zinu, ja līdzeklis stāv acu priekšā, tad izmantošu to čaklāk. Un, ja tas ir videi draudzīgs līdzeklis, man arī nav bažu par biežu  tā lietošanu.
  8. Man patīk darbus grupēt atkarībā no izmantotā līdzekļa un darbarīkiem. Lai ar vienu kombināciju varu izdarīt vairāk, un tikai tad ķeros pie nākamās. Ja tīru logus, notīru arī spoguļus. Ja slauku skapju virsmas, noslauku arī palodzes.
  9. Priekšnamā vienmēr turu mitrās salvetes. Tās ļoti palīdz brīžos, kad ātri jāsavāc netīrumi, kas ienesti no āra r apaviem, suņu kājām, virsdrēbēm utt. Ja to nenovērš uzreiz, viss netīrais aizceļos tālāk pa istabām.
  10. Pēc lielās pavasara tīrīšanas labs veids, kā noturēt mājās kārtību, ir sadalīt telpu ātro uzkopšanu pa dienām. Piemēram, pirmdienās 15-20 minūtes veltīt vannasistabai, otrdienās 15-20 minūtes virtuvei utt.  Ar tik mazu laiku un efektīviem palīglīdzekļiem pilnīgi pietiek iknedēļas uzkopšanai.

Noslēgumā iesakām pievērst uzmanību izmantotajiem tīrīšanas līdzekļiem – vienmēr ir svarīgi izvēlēties dabai draudzīgus līdzekļus. Turklāt atcerieties – tīrot ar labu sadzīves ķīmiju, nav nepieciešams to izmantot lielā daudzumā, māja būs tīra un videi būs labāk, ja izmantosiet nedaudz līdzekļa. Taču pat visdabiskākie tīrīšanas līdzekļi jāglabā bērniem nepieejamā vietā, kā arī tīrīšanas laikā jāpielūko, kur atrodas bērni, un kur – līdzekļi. Savas zinātkāres dzīti, bērni šos līdzekļus var mēģināt izmantot absolūti nepiemērotiem mērķiem, tā gūstot pat smagus ķīmiskus apdegumus.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.