1.1 C
Rīga
ceturtdien, 21 novembris, 2024

Ceļš uz labu pašsajūtu: Ko darīt?

Huawei
 

Mēs visi zinām, ka neatkarīgi no vecuma par veselību ir jārupējas regulāri, pievēršot uzmanību sabalansētam uzturam un fiziskajām aktivitātēm. Tomēr, lai gan teju puse jeb 48% Latvijas iedzīvotāju domā, ka viņiem ir laba veselība, pilnīgi veseli jūtas vien 13%, kā liecina Veselības indeksa pētījuma dati. Lai stiprinātu veselību un aizkavētu dažādu slimību attīstību, ir svarīgi atrast sev piemērotas aktivitātes. Kuras aktivitātes ir vislabākās? Un kā mūsdienu tehnoloģijas iederas veselīgā dzīvesstilā?

Aktivitātēm nav vecuma ierobežojuma

Riteņbraukšana ir atzīta par vienu no 10 veselīgākajiem sporta veidiem, kas ne tikai nodrošina pozitīvas emocijas, bet arī lieliskus ieguvumus veselībai. Šai aktivitātei nav vecuma ierobežojuma, un pietiek tikai 30 minūtes aktīvas riteņbraukšanas 3–5 dienas nedēļā.

“Better Health Channel” ziņo, ka četrus gadus ilgā Dānijas pētījumā, kurā piedalījās 30 000 dalībnieku, konstatēts, ka regulāra riteņbraukšana palīdz novērst sirds slimības. Tāpat tā palīdz stiprināt kāju muskuļus un uzlabot mobilitāti ar minimālu slodzi locītavām. Kā arī riteņbraukšana mudina pavadīt vairāk laika svaigā gaisā, uzņemt vairāk skābekli, un, nenoliedzami, stiprina plaušas pie paaugstinātas slodzes un aktīvas elpošanas.

Ar riteņbraukšanu arī mentālā veselība netiek atstāta novārtā. Braucot ar velosipēdu, ir jākoncentrējas uz veicamo darbību un apkārtējo vidi. Tas palīdz “atslēgties” no ikdienas rūpēm un būt “šeit un tagad”, tādējādi mazinot trauksmes vai depresijas simptomus.

Neaizstājams palīgs tiem, kas nodarbojas ar sportu

Bieži vien uzņemties jaunus paradumus vai pieturēties pie rutīnas var šķist apgrūtinoši. Kā norāda Huawei produktu apmācības vadītājs Mikus Tillers, mūsdienās tirgū pieejamās tehnoloģijas, piemēram, bezvadu austiņas, var būt lielisks papildinājums aktīvam dzīvesstilam.

“Ja vēlamies, lai mūzikas klausīšanās nekļūst par traucēkli treniņu laikā, ir svarīgi izvēlēties bezvadu austiņas, kas ne tikai uztver visas mūzikas nianses, bet ir arī ērtas. Piemēram, Huawei atvērtā dizaina tipa FreeClip bezvadu austiņas ir vienas no tām. Tās sastāv no trim daļām – C-bridge savienojuma, ergonomiskas pupiņas formas moduļa un akustiskās lodītes. Austiņu savienojums ir izgatavots no augstas kvalitātes niķeļa-titāna sakausējuma, kas palīdz austiņām pielāgoties dažādām ausu formām un izmēriem, kā arī tās ir ļoti vieglas, jo katra no tām sver tikai 5,6 gramus. Ierīces dizians ļauj austiņām būt stingri piekļautām pie lietotāja ausīm pat dažādu jogas, akrobātikas vingrinājumu vai skriešanas laikā,” stāsta M. Tillers.

Ierīces unikālais dizains nav vienīgā tās priekšrocība. “Bezvadu austiņu dizains ļauj būt vērīgam par apkārt notiekošo, jo netiek pilnībā izolētas apkārtējās skaņas. Tas sniedz drošības sajūtu, ja, piemēram, vēlaties braukt ar velosipēdu vai pastaigāties ārā. Sportojot ir svarīgi arī tas, ka austiņas var lietot ilgstoši. Huawei FreeClip var lietot līdz pat 8 stundām ar vienu uzlādi vai līdz pat 36 stundām ar uzlādes ietvaru,” skaidro eksperts.

Ķermeņa, prāta un dvēseles nodarbe

Joga ir vēl viena populāra fiziskā aktivitāte, kuru praktizē vairāk nekā 300 miljoni cilvēku visā pasaulē. Jogas nodarbībās nomierinoša mūzika tiek kombinēta ar elpošanu un vingrinājumiem, un to var veikt kā grupu nodarbībās, tā arī mājas apstākļos.

Joga veicina locītavu veselību un mobilitāti un mazina to stīvumu. Tā ir ideāli piemērota, lai atbrīvotos no muguras, kakla un plecu sāpēm un veicinātu pareizu stāju. Joga ietver dažādas kustības un pozas, kas stimulē asinsriti visā ķermenī, kas, savukārt, ļauj skābeklim un barības vielām efektīvāk sasniegt šūnas un izvadīt toksīnus no audiem.

Ar jogu nereti nodarbojas arī, lai atbrīvotos no iekšējās spriedzes. Ir pierādīts, ka joga samazina stresa hormona – kortizola – veidošanos un palielina endorfīnu jeb laimes hormonu izdalīšanos. Dažas jogas tehnikas, piemēram, prānajama un meditācija, līdzsvaro arī veģetatīvo nervu sistēmu, kas kontrolē tādas organisma funkcijas kā sirdsdarbību, gremošanu un elpošanu. Šis līdzsvars veicina vispārēju relaksāciju un samazina organisma reakciju uz stresu.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.