3.4 C
Rīga
svētdien, 22 decembris, 2024

Draudzība: Kā rīkoties, ja saproti, ka vairs nevēlies uzturēt draudzību?

Dieviete.lv
 

Dažreiz, lai draudzība uz mums un mūsu dzīvi neatstātu negatīvu iespaidu, tā ir jāpārtrauc.Daži padomi palīdzēs saprast, kad un, kā to vislabāk izdarīt.

Kad vajadzētu pārtraukt draudzību?

Kaut vai apdomāties par draudzības izbeikšanu vajadzētu šādos gadījumos:

1.Draugs mudina tevi uz amorālu uzvedību

Viss var sākties ar mazumiņu: draudz paprasīs tev viņa dēļ samelot vai noklusēt taisnību. Visticamāk ar laiku šādu lūgumu biežums pieaugs un kļūs tikai nopietnāks.

2.Draugs mudina atbalstīt viņa amorālo rīcību

Šajā gadījumā atslēgvārds ir „atbalstīt”. Labāk uzreiz pārtraukt attiecības ar cilvēku, kurš lūdz ne tikai pieņemt viņa rīcības, bet arī palīdzēt tās īstenot.

3.Draugs aicina darīt kādam pāri

No sākuma runa var būt par kaut ko it kā nenozīmīgu, bet, ja tavs draugs/draudzene, grib, lai tu dari visu „melno darbu” viņa vietā – samelo vai ievaino kādu – ir iemesls aizdomāties par šādu attiecību nepieciešamību tavā dzīvē.

4.Jums vairs nav kopīgu interešu/ līdzīgu dzīves uzskatu

Šeit jau viss ir skaidrs. Kāda gan draudzība var būt gadījumā, ja jums pat nav kopīgu interešu? Ne jūs varat uz teātri, kino vai sporta spēlēm iet, ne papļāpāt par dzīvi, neaizskarot otra uzskatus.

Kā izbeigt attiecības?

Protams, pārtraukt draudzīgās attiecības nav viegli. It īpaši, ja runājam par cilvēku, ar kuru tu daudz esi piedzīvojusi. Kā to izdarīt pēc iespējas saudzīgākā veidā?

1.Dari to pakāpeniski

Atšķirībā no romantiskām attiecībām, draudzīgās pārtraukt var pakāpeniski. Retāk tiekaties, retāk runājiet… Tu manīsi, kā viss pats par sevi noplok.

2.Izvairies no naidīguma

Pārtraucot attiecības, svarīgi ir nekļūt par ienaidniekiem. Izvairies no strīdiem. Tavs uzdevums ir pārstāt kontaktēties ar cilvēku, nevis strīdēties vai aizvainot.

3.Neiesaisti apkārtējos

Pārtraukt attiecības ar cilvēku ir tikai tava privātā darīšana. Nevajag tajā iesaistīt un informēt visus draugus un paziņas. Tu vari paskaidrot viņiem savu rīcību vai palūgt sniegt morālo atbalstu, bet noteikti neiesaisti konfliktos.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.