Uzlabojoties Covid-19 epidemioloģiskajai situācijai, no aprīļa Latvijā tiek atcelta ārkārtas medicīniskā situācija, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas komunikācijas speciālists Oskars Šneiders.
Kā skaidroja Šneiders, epidemioloģiskie dati liecina, ka šobrīd turpinās saslimstības ar Covid-19 samazināšanās visās iedzīvotāju vecuma grupās un saslimstības līmenis Latvijā ir nedaudz zemāks par Eiropas Savienības valstu vidējo līmeni.
Tāpat turpinās pakāpenisks Covid-19 slimnieku skaita samazinājums slimnīcās, un vairs nav novērojami stacionāro ārstniecības pakalpojumu ierobežojumi.
“Ņemot vērā, ka nav prognozējamu draudu un aktuālu pazīmju, kas liecinātu, ka šobrīd būtu resursu trūkums medicīniskās palīdzības sniegšanai”, Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) locekļi ir nolēmuši atcelt ārkārtas medicīnisko situāciju un pāriet uz “gatavības režīmu”.
Ārkārtas medicīniskā situācija Latvijā bija spēkā aptuveni pusgadu – no pagājušā gada 7.oktobra.
Jau ziņots, ka no 1.aprīļa tiks atcelti līdzšinējie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Daži no tiem tiks saglabāti tikai vidēs, kur ir īpaši augsts inficēšanās risks.
VOMK ir konsultatīva un koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt veselības nozares institūciju saskaņotu darbību ārkārtas medicīniskajā situācijā un ārkārtas sabiedrības veselības situācijā. VOMK veido pārstāvji no Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Zāļu valsts aģentūras, Veselības inspekcijas, Valsts asinsdonoru centra un Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra.