Pareizi izvēlēta hurma ir salda kā medus, jo ¼ no tās masas sastāda cukurs.
Apēdot 1-2 augļus katru dienu, kopā ar barojošo enerģiju jūs saņemsiet pilnvērtīgu vitamīnu, minerālvielu un lieliskas garšas kompleksu.
1. Hurma uzlabo redzi, jo gatavā hurmas auglī ir daudz beta karotīna (nokrāso hurmu oranžā krāsā), kas kavē acs novecošanos.
2. Aizsargā elpošanas sistēmu. Beta karotīns rūpējas par jūsu elpošanas orgāniem un novērš saslimšanu ar bronhītu un pneimoniju.
3. Uztur sirdsdarbību. Stabilizē arteriālo spiedienu un palīdz cīņā ar hipertoniju, pateicoties augu cukuriem un kālija sāļiem (stiprina asinsvadu sieniņas un sirds muskuli).
4. Rūpējas par zarnu traktu. Hurmas sastāvā ir pektīns (piedod auglim savelkošu sajūtu), kas labvēlīgi iedarbojas uz zarna trakta darbību. Jāēd tikai saldi un nogatavojušies augļi, jo negatavi augļi var izraisīt zarnu aizsprostojumu. Hurmai ir arī baktericīdas īpašības, kas cīnās ar nosacīti patogēno mikrofloru.
5. Dziedē brūces, pateicoties savelkošām un baktericīdām īpašībām.
6. Atvieglo nieru darbību. Hurma satur magniju, kas palīdz izvadīt no organisma nātrija sāļus.
7. Palīdz pie anēmijas. Hurmas augļi un lapas satur daudz mikroelementu (it īpaši dzelzs) un vitamīnu. Lieto tējas veidā.
8. Atbrīvo no kakla sāpēm un klepus. Hurmā ir A un C vitamīni, kas uztur imunitāti pie saaukstēšanos. Rekomendē 2-3 reizes dienā veikt kakla skalošanu ar svaigu augļu sulu, sajauktu ar nelielu siltā ūdens daudzumu.
9.Cīnās ar depresiju. Hurmā ir tik daudz magnija, ka viena augļa apēšana dienā nomierina nervu sistēmu un normalizē miegu. Savukārt, fruktoze un glikoze, ko satur augļi, uzmundrina, tonizē un uzlabo garastāvokli. Hurma arī paaugstina darbspējas un apetīti.
10. Lielisks veids cīņā ar pinnēm un paplašinātām sejas porām.
Autors: Dieviete.lv