Darba devēji vienmēr intervijas beigās jautā, vai tev ir kādi jautājumi. Pirms saki „nē” un vienkārši aizej, atceries, ka tavi jautājumi var palielināt tavas iespējas iegūt darbu, kā arī labāk saprast, vai tiešām vēlies tajā uzņēmumā strādāt.
1.Pajautā par uzņēmuma kultūras dzīvi
Tā ir ļoti svarīga darba sastāvdaļa. Tev kolēģi būs jāredz katru dienu, un būtu tikai normāli, ja vismaz reizi gadā jums būtu kādas kopīgas aktivitātes, un labas attiecības kopumā.
Uzdodot šādu jautājumu, tu spēsi labāk izprast to, vai uzņēmuma darbinieku kompānija tev būs piemērota, un kā tu tajā jutīsies.
2.Pajautā, kāda ir tipiska darbinieka diena
Šim jautājumam būtu jābūt pašsaprotamam. Ir ļoti svarīgi uzzināt, kāda būs tava ikdiena, un saprast, vai tevi tā vispār apmierinās. Tāpat darba devējam varētu rasties priekšstats par to, ka tu patiesi esi ieinteresēta iegūt konkrēto darbu.
3.Pajautā, kas notiks pēc intervijas
Parasti pēc intervijas ir nervozas atbildes gaidīšanas periods. Kad viņi beidzot zvanīs vai rakstīs? Kādu atbildi es saņemšu? Lai izvairītos no šāda veida stresa, neaizmirsti potenciālajam darba devējam pajautāt, kas notiks pēc intervijas. Ja viņi sola piezvanīt, pajautā, kad tas aptuveni varētu būt; Ja notiks nākamā atlases kārta, pajautā, kas tieši būs jādara.
Nebaidies jautāt, jo tikai tā tu uzzināsi to, ko vēlies un pasargāsi sevi no lieka stresa.
Intervijas beigās neaizmirsti pateikt intervijas vadītājam „paldies”. Un atceries, pat, ja tev atsaka, tas nav iemesls dusmām. Palūdz uzņēmumam paskaidrot, kāpēc tava kandidatūra tika noraidīta, jo tas tev palīdzēs nākotnē nepieļaut tās pašas kļūdas.
Autors: Dieviete.lv