Ņemot vērā dienestu rekomendācijas, Rīgas dome nav saskaņojusi pasākuma rīkošanu pret Covid-19 ierobežojumiem, kas bija paredzēts svētdien, mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņoja pilsētas mērs Mārtiņš Staķis (APP).
Viņš skaidroja, ka Rīgas pašvaldības izpilddirektores pienākumu izpildītājas Elīnas Trautmanes lēmums par sapulces aizliegšanu ir tapis saskaņā ar dienestu rekomendācijām.
“Mēs necīnāmies pret piketiem, mēs cīnāmies pret vīrusu. Vakar dzīvību zaudēja 25 cilvēki, 1000 jauni saslimušie. Tie ir mūsu cilvēki,” norādīja politiķis.
Viņš uzskata, ka pašvaldība nedrīkst pieļaut cilvēku apdraudēšanu.
Ceturtdien Trautmane bija sasaukusi speciālu sanāksmi, lai, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, spriestu par svētdien nodibinājuma “Tautas varas fronte” pieteikto protesta akciju.
Video
Sapulcē 11. novembra krastmalā bija pulcējušies vairāki simti cilvēku, bet pie Brīvības pieminekļa bija sanākuši vairāk nekā simt protestētāju.
Iepriekš Staķis pauda, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai būtu jāaizliedz protesta akcijas. Politiķis uzsvēra, ka vārda brīvība ir būtiska, taču, vērtējot sestdien, 12.decembrī, notikušos protesta pasākumus, kļuvis skaidrs, ka pasākumu rīkotāji ne tikai nevarēja, bet arī negribēja ievērot ierobežojumus.
Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele (AP) pēc otrdien notikušās valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdes sacīja, ka netiekot plānots aizliegt ārkārtējās situācijas laikā rīkot protesta akcijas. Paužot personisko viedokli, Viņķele sacīja, ka izteikšanās brīvība ir nostiprināta Satversmē, tāpēc cilvēkiem būtu jāparedz šāda iespēja.
“Lai arī kāda nesena pieredze mums būtu, šis būtu saglabājams. Bet, ja ir bažas, ka potenciālie protestu dalībnieki negrasās ievērot noteikumus, tad tas ir norišu atļaujas izsniegšanas un kontroles mehānisma jautājums,” sacīja ministre.
Kā ziņots, 12.decembrī Rīgā notika divi protesta pasākumi, kuru laikā tika pārkāpti vairāki Covid-19 ierobežošanas pasākumu noteikumi, tostarp pasākumos piedalījās vairāk nekā 25 cilvēki un viņi neievēroja distancēšanos.
Likumsargi centās iedzīvotājus izklīdināt ar skaļruņos atskaņotiem aicinājumiem nepulcēties un nekavējoties izklīst, pretējā gadījumā solot saukt pie likumā paredzētās atbildības.