Katru gadu arvien vairāk pilsētu un uzņēmumu Latvijā un pasaulē kļūst par “suņiem draudzīgām” vietām, ļaujot suņu īpašniekiem atpūsties publiskās vietās kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem. Ja Latvijā šī tendence tiek novērota tieši pēdējo gadu laikā, citviet Eiropā pašsaprotami kļuvis tas, ka saimnieki kopā ar suņiem dodas uz labākajiem restorāniem, ekskluzīviem veikaliem un greznām viesnīcām, kā arī bez aizspriedumiem pārvietojas taksometros un sabiedriskajā transportā. Ko Latvijas uzņēmēji var mācīties no citām Eiropas valstīm, lai kļūtu vēl draudzīgāki četrkājainajiem mīluļiem?
Kāds ir suņiem draudzīgs uzņēmums? Pavisam vienkārši – tā ir vieta, kuru drīkst apmeklēt ar suni un kurā tu saņem tikpat labu attieksmi kā apmeklētāji, kuri ieradušies bez dzīvniekiem. Arī Latvijā uzņēmumi kļūst suņiem draudzīgāki, taču joprojām daudzās publiskās vietās suņu saimniekiem nākas vilties un doties prom, pie ieejas ieraugot zīmīti “Suņiem aizliegts”.
Suns mūsdienās ir kļuvis par ģimenes locekli, un ir patīkami doties ikrīta pastaigā un iegādāties kafiju, neraizējoties par to, ka nāksies atstāt savu četrkājaino draugu ārpusē. Šo pilsētnieku vajadzību jau vairākus gadus ņēmušas vērā “Narvesen” tirdzniecības vietas, verot savas durvis arī četrkājainajiem klientiem. “Narvesen” Mārketinga un komunikācijas departamenta direktore Ilze Dumceva norāda: “Patīkami priecē, ka apkalpojošā sfēra seko pasaules tendencēm un arī Latvijā parādās arvien vairāk uzņēmēju, kuri dzīvnieku īpašniekiem ir pretimnākoši, ļaujot apmeklētājam iepirkties vai ieturēt maltīti iekštelpās kopā ar savu četrkājaino draugu.. Daudzās kafejnīcās šādam nolūkam ir ierīkotas terases un zaļās zonas. Tāpat ir vietas, kur pieejami dažādi kārumi suņiem un pat īpašs piedāvājums ēdienkartē. Mūsu tirdzniecības vietās, kur to ļauj telpu platība, ir izvietoti ūdens trauki, lai četrkājainajam draugam būtu iespēja remdēt slāpes.”
Lielākajās Eiropas pilsētās publisku vietu apmeklēšana ar suņiem ir pavisam ikdienišķa parādība, piemēram, Itālijas modes pilsēta Milāna ir bagāta ar zaļajām zonām, tajā ik uz soļa pieejami dzīvniekiem draudzīgi restorāni un bāri, un vēsturiskos apskates objektus var apmeklēt kopā ar savu mājdzīvnieku. Lielākajā pilsētas parkā Parco Sempione ir iespējams pastaigāties ar suni pavadā, taču netālu no tā ir ierīkoti divi speciāli suņiem paredzēti atpūtas parki.
Savukārt Francijas galvaspilsēta Parīze tiek dēvēta par vienu no dzīvniekiem draudzīgākajām pilsētām pasaulē, jo dzīvniekiem draudzīgi uzņēmumi ir atrodami ik uz stūra. Parīzē ir aptuveni 800 suņiem draudzīgu viesnīcu, vairākās no tām tiek piedāvātas personalizētas siksniņas, suņu gultiņas un paklāji, uz kuriem izšūts mīluļa vārds. Sevišķi prasīgiem klientiem pilsētā pieejama pat viesnīca, kas piedāvā īpašu sulaiņa pakalpojumu tieši suņiem. Šādu pakalpojumu suņu saimnieki var saņemt arī viesnīcās Spānijā, Valensijā, kura 2019. gadā saņēma “suņiem draudzīgas pilsētas” kvalitātes zīmi. Šajā pilsētā atrodas arī pludmale Playa de Pinedo, kurā ir speciāli izveidota atpūtas zona suņiem un to saimniekiem.