Vakar pirmizrādi piedzīvoja LTV Ziņu Dienests veidota dokumentālā filma “Covid-19 pozitīvs”, kas stāsta par tiem, kuriem vīruss atņēmis pašus mīļākos cilvēkus, un par tiem, kuri joprojām cenšas slimību uzvarēt. Filmu vari noskatīties ŠEIT: https://replay.lsm.lv/…/ltv-dokumentala-filma-covid-19…
Cilvēka prāts joprojām nav izdibinājis Covid-19 vīrusa viltīgo, neparedzamo un nāvējošo dabu. Saņemot analīžu rezultātus, kur rakstīts SARS-CoV-2 – pozitīvs, sākas organisma cīņa. Vairums tajā uzvar un daži veiksminieki pat nepamana, ka izslimojuši to. Zaudē galvenokārt veci un slimi cilvēki, taču ne tikai. Vīruss ir nežēlīgs slepkava. Tas nogalina arī cilvēkus spēka gados un neskaita ģimenes locekļus. Arvien vairāk ārsti lauza galvu, kāpēc tik daudz slimo vīrieši vecumā ap 40 – 50 gadiem, kāpēc, saņemot pozitīvus analīžu rezultātus, cilvēks jūtas šķietami vesels, bet pēc dažām dienām jau ir pieslēgts skābekļa aparātam vai pat mākslīgai elpināšanai. Latvijas Televīzijai vairāki cilvēki, kuriem tuvinieki miruši no Covid-19, uzticēja savus stāstus. Savus mīļos viņi saņēma plastmasa maisos, neatvērtos zārkos un atvadīties no viņiem nevarēja.
Žurnāla “Ir” redaktore Nellija Ločmele, kurai no Covid-19 nomira vīrs Rolands Tjarve, stāsta, ka viena no skarbākajām atziņām ir tas, ka elpināšanas aparāts nepalīdz. Tajā brīdī, kad cilvēks tam tiek pieslēgts, ir skaidrs, ka tas tikai atliek nāves brīdī, tāpēc nav jēgas skaitīt elpināšanas aparātus. Galvenais iemesls, kāpēc viņa piekrita intervijai, ir daļā sabiedrības joprojām valdošais viedoklis, ka vīrusa dēļ uzvedība un paradumi nav jāmaina. Taču vīrusu uzšķaudīt, mēs, paši nezinot, varam jebkuram, un nezinām, vai viņa organisms būs tik spēcīgs, lai uzvarētu cīņu ar vīrusu.
Sabiedriskā mediju portāla lsm.lv žurnālists Aleksandrs Krasņitskis savu tēti Juriju pēdējo reizi redzēja, kad viņu uz Ogres slimnīcu aizveda Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Viņa tētis bija zinātnieks ar asu prātu, kuram prāta rotaļas patika spēlēt ar savu dēlu. Iespējams, ka tieši Ogres slimnīcā tētis tika aplipināts ar Covid-19, jo tieši tas rakstīts nāves izrakstā. Aleksandrs ir skarbs. Viņaprāt, tie, kas uzspļauj drošības pasākumiem, ir pašnāvnieki, kas staigā apkārt ar munīcijas vestēm.
Liene Liepa ir jaunākā Covid-19 upure Latvijā, viņai bija 34 gadi. No Covid-19 nomira arī viņas tētis Imants. Lienes brālis Kalvis Liepa saka, ka pats kādreiz jokojis par Covid-19 un ticējis sazvērestības teorijām, taču personīgā traģēdija atvēra acis. Viņam joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu, kāpēc tuvinieki saslima, kāpēc saslimušais tētis netika aizvests uz Rīgu un stundu gulēja gultā ar izkritušu katetru.
Vīrusa ļaunā daba ir tāda, ka tas aizsprosto plaušas tik ļoti, ka asinis vairs nesaņem skābekli un cilvēks nomirst. Pirmo reizi, veidojot filmu «Covid-19 pozitīvs», žurnāliste Aija Kinca pabija arī vietā, kur ārsti cīnās par smagi saslimušajiem pacientiem, un tur, kur zem mikroskopiem cenšas izdibināt vīrusa neparedzamo un nāvējošo dabu.