2.8 C
Rīga
svētdien, 22 decembris, 2024

82% strādājošo gada izskaņā no darba devēja cerēja saņemt naudas balvu

 

 

82% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju gada noslēgumā kā bonusu no sava darba devēja vēlējās saņemt naudas balvu, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja.

Aptaujā „Ko Jūs visvairāk vēlētos saņemt no sava darba devēja gada noslēgumā kā bonusu?” 49% respondentu norādījuši, ka priecātos par 13.algu, savukārt 33% aptaujas dalībnieku būtu visvairāk apmierināti par prēmiju.

Tikmēr 5% aptaujāto gada noslēgumā no darba devēja sagaida lielu neformālo pasākumu visam kolektīvam, un tikpat daudz respondentu būtu iepriecināti par dāvanu katram darbiniekam no uzņēmuma. 4% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka tīkamākais apbalvojums būtu papildu brīvdiena, bet vēl 4% strādājošo nevēlas neko, norādot, ka viņiem nav nepieciešami bonusi gada noslēgumā.

„Prēmiju piešķiršana noteikti ir ieguvums abām pusēm, jo tai ir arī atgriezeniskā saite,” komentē CV Market personāla atlases vadītājs Kristaps Kolosovs. „Apbalvojot darbinieku, darba devējs ne tikai pateicas viņam par ieguldīto darbu, bet arī parāda, ka darbinieks ir nozīmīgs kompānijai. Tas savukārt vairo strādājošo vēlmi uzlabot savus darba rezultātus un būt lojāliem konkrētajai darbavietai. K.Kolosovs norāda, ka ne vienmēr bonusam ir jābūt apjomīgam, labāk ir pateikties darbiniekiem kaut nelielā veidā darba devēja iespēju ietvaros nekā nedarīt to vispār. „Lai gada izskaņas bonuss darbiniekiem būtu pēc iespējas efektīvāks, vislabāk ir to piemeklēt katram darbiniekam individuāli, par kādu konkrētu viņa ieguldījumu,” iesaka K.Kolosovs.

Aptaujas dati arī liecina, ka naudas bonusu no sava darba devēja visbiežāk sagaida abu dzimumu pārstāvji visdažādākajos vecumos. Savukārt lielu neformālo pasākumu vairāk vēlas sievietes vecumā līdz 30 gadiem, kurām seko vīrieši vecumā virs 40 gadiem. Dāvanas gada noslēgumā par labu atzīst abu dzimumu pārstāvji, kas lielākoties pārsnieguši 35 gadu robežu, savukārt pieticīgāki attiecībā uz apbalvojumu ir tieši stiprā dzimuma pārstāvji. Viņi absolūti lielākajā vairākumā pārstāv atbilžu variantu „nevēlos neko”.

Online biznesa platformas QuickBooks speciālisti atklāj, ka kopumā ir trīs galvenie bonusu veidi, kā atalgot darbiniekus. Viens no tiem ir Performances bonuss, kas balstīts uz konkrēta darbinieka sasniegtiem rādītājiem vai mērķiem uzņēmumā, darbinieka profesionālo izaugsmi, piemēram, papildus izglītošanos, kā arī uz darbinieka sasniegumiem, kas pārspējuši iepriekš plānoto. Otrs finansiālo bonusu veids ir piesaistīts katra darbinieka nostrādātajam laikam uzņēmumā vai viņa pamatalgai. Tāpat pie otrās kategorijas pieskaitāmi apbalvojumi, kuru pamatā ir fiksēta summa, kas visiem padotajiem tiek izmaksāta vienādā apjomā. Savukārt pie trešās kategorijas apbalvojumiem pieder tādi bonusi kā dāvanas, papildus brīvdienas vai atzinība, piemēram „mēneša darbinieks”.

CV Market aptaujā “Ko Jūs visvairāk vēlētos saņemt no sava darba devēja gada noslēgumā kā bonusu?” kopumā piedalījās 1175 respondenti vidēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem.

 

Autors: CV Market 09.01.2018

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.