16. maijā plkst. 11.00 Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zālē ar vieslekcijām uzstāsies Francijas apģērba dizaina, prêt-à-porter un modes radītāju federācijas prezidents Didjē Grambaks (Didier Grumbach) un vēsturnieks, žurnālists un konsultants, modes un luksusa preču speciālists Farids Šenuns (Farid Chenoune). Viesi Latvijas Mākslas akadēmiju apmeklēs Francijas institūta rīkotā lekciju cikla “Kultūras un radošās industrijas” ietvaros, lai caur vēsturisku un socioloģisku prizmu iepazīstinātu auditoriju Latvijā ar Francijas augstās modes un apģērbu dizaina aktualitātēm.
Attēlā: Īvs Senlorāns
Didjē Grambaka lekcija veltīta modei kā fenomenam, kas atspoguļo visdažādākās pārmaiņas sabiedrībā. Grambaka kungs aplūkos modi kā konkurētspējīgu Francijas rūpniecības nozari gan monarhijas, gan republikas apstākļos. Savukārt Farids Šenuns auditoriju iepazīstinās ar Francijas mūsdienu modes panorāmu – tendencēm, stiliem un zīmoliem, kā arī ar jaunajiem, daudzsološajiem dizaineriem.
Lekciju cikls “Kultūras un radošās industrijas” ir četru lekciju sērija, kas veltīta kultūras un radošajām industrijām. Mākslas akadēmijā gaidāmā lekcija ir pēdējā tikšanās ciklā, kas aplūko kultūras un radošās industrijas kā teritorijas aktivitāti un konkurētspēju veicinošu faktoru, kā nozari, kas attīstās un saglabā noturīgu izaugsmi, neraugoties uz ekonomiski nelabvēlīgo situāciju. Tiešā vai netiešā veidā kultūras un radošās industrijas ieguldījums Francijas valsts ekonomikā mērāms 61 miljarda eiro apmērā. Šis skaitlis pārsniedz apgrozījumu automobiļu rūpniecībā un ir samērojams ar apgrozījumu telekomunikāciju un ķīmiskās rūpniecības nozarē.
Cikla ietvaros līdzās modei tiek aplūkotas tādas tēmas kā Francijas politika kultūras un radošo industriju jomā, audiovizuālā un kino industrija un video spēles. Pazīstamie franču eksperti, kas viesojas Latvijā, ir augstas raudzes profesionāļi un lekciju cikla kvalitātes garants.