0.3 C
Rīga
piektdien, 22 novembris, 2024

Cilvēce: lielākais jebkad izstāstītais stāsts

 
Foto: National Geographic

Kā cilvēcei ir izdevies attīstīties no pērtiķiem, kas šūpojas koku zaros, līdz astronautiem, kas staigā pa mēness virsmu? Uz šo jautājumu atbildi meklē atraktīvais raidījumu vadītājs Džeisons Silva un videomākslinieks Džons Bosvels (Melodysheep) raidījumu ciklā “Izcelšanās: cilvēces ceļojums”.

Astoņu raidījumu cikls, kas no 8.aprīļa skatāms “National Geographic”, ieskatīsies pašos pirmsākumus, lai izstāstītu visdižāko piedzīvojumu stāstu – stāstu par cilvēci. Tas izseko inovācijām, kas kopš tālas senatnes ir veidojušas moderno pasauli tādu, kādu to pazīstam šodien.

“Izcelšanās: cilvēces ceļojums” ir neparasts, emocionāli piesātināts ceļojums vēsturē, kas atklāj svarīgākos evolūciju veicinošos apstākļus. Strauji augošu tehnoloģiju laikmetā, kas ir pārpilns ar viedtālruņiem un satelītiem, ir īpaši svarīgi atcerēties savas saknes.

Dokumentāli kadri, vēsturiski dokumenti, inscenēti stāsti un ekspertu komentāri mīsies ar psihodēliskiem Bosvela veidotiem video un Silvas brīvo filosofiju, tā izsekojot vēstures svarīgākajiem brīžiem, piemēram, uguns atklāšanai un izmantošanai, kas veicināja evolūciju un veidoja moderno civilizāciju.

“Visam, ko mēs darām šodien, saknes ir pagātnē. “Izcelšanās: cilvēces ceļojums” atgādina mirkļus, kad mēs sacēlāmies pret likteni dzīvnieku valstī un meklējām veidu, kā celties augšup, lai veidotu jau nākotni – moderno pasauli,” saka Silva.

Raidījumu vadītāja unikālais un pārliecinošais domāšanas process dabīgi un nemanāmi virza mūs cauri dažādiem vēstures posmiem, bet pieminētos notikumus komentēs pasaules gaišākie prāti – eksperti tehnoloģiju, kara, komunikāciju, medicīnas, transporta, ekoloģijas, paleontoloģijas un bioloģijas jomās.

“Mūzika mūs skar zemapziņas, instinktu līmenī. Tas ir veids, kā atminēties cilvēces vēsturi un dziļi zemapziņā iesakņojušās emocijas, kas mūsu savieno ar pagātni. Sadarbība ar “National Geographic” mums ļauj pastāstīt plašai auditorijai jaunu stāstu par cilvēci,” uzsver Bosvels.

Foto: National Geographic

Dokumentālā seriāla “Izcelšanās: cilvēces ceļojums” pirmā sērija ir veltīta ugunij, kam ir bijusi milzīga ietekme uz mūsu likteni. Uguns iegūšana ir vissvarīgākais faktors, kas vispār ļāva cilvēkiem paplašināt savu ietekmi uz Zemes un civilizācijai kļūt modernai.

Silva aizved skatītājus 12 000 gadus senā pagātnē, kad nomadu ciltis bija ļoti atkarīgas no uguns, kas bija svarīgs ierocis cīņā par izdzīvošanu un aizsardzībai pret izsalkušiem plēsoņām. Savukārt 1232.gadā, Jinu dinastijas laikos ķīnieši izgudroja šaujampulveri – salpetra, sēra un kokogļu maisījumu, kas galu galā radīja nāvējošus ieročus. Tas uz visiem laikiem mainīja karus.

1666.gadā Londonas lielais ugunsgrēks iznīcināja 90 baznīcu un 13 000 ēku, taču ļāva uzbūvēt modernu pilsētu un pavēra ceļu industriālajai revolūcijai. 1926.gadā amerikāņu zinātnieks Roberts Godārts bija viens no pirmajiem, kas sāka interesēties par raķetēm, kuras ļāva mums doties ārpus Zemes robežām.

Citās sērijās Silva vedīs skatītājus ceļojumā, kas ļaus iepazīt medicīnas, naudas, kara, komunikācijas, patvēruma, izpētes un transporta nozīmi civilizācijas attīstībā.

Raidījumu cikls “Izcelšanās: cilvēces ceļojums” patiesi ir vēsturisks un filosofisks atskats cilvēces vēsturē. Skatieties kanālā “National Geographic” sestdienās, no 8.aprīļa plkst. 22:00!

 

“National Geographic” (NG) ir pieejams 440 miljoniem mājsaimniecību 171 pasaules valstī 45 valodās. NG kopā ar “Nat Geo WILD”, “Nat Geo People” un “Nat Geo MUNDO” veido kanālu grupu “The National Geographic” – tie ir daļa no “National Geographic Partners”, kas ir kopuzņēmums starp “21st Century Fox” un “National Geographic Society”. Sociālās saziņas vietnē “Facebook” vien NG ir vairāk nekā 55 miljoni sociālo mediju fanu. Latvijā NG ar subtitriem latviešu un krievu valodā ir pieejams “Lattelecom”, “Baltcom”,  “Livas”, “Latnet TV”, “SkaTVis” un “Mits LV” digitālās televīzijas abonentiem.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.