Ir ļoti svarīgi pavadīt kādu laiku kopā ar partneri, pirms dodaties gulēt. Nav svarīgi, cik daudz laika jūs pavadīsiet kopā – stundu vai tikai dažas minūtes.
Pārslēdziet tālruņus klusajā režīmā un novietojiet tos prom.
Atkarība no sociālajiem medijiem nomāc oksitocīna izdalīšanos jūsu ķermenī. Šis hormons ir atbildīgs par emocionālo tuvību un saikni. Psihoterapeite Kerola Kerija iesaka ievērot vienkāršu likumu: izslēdziet tālruņus vai nolieciet tos uz pāris stundām.
Aizmirstiet par darbu.
Mēģiniet aizmirst par darbu un pārtrauciet pārbaudīt savu darba e-pastu, kad atrodaties gultā. Ir daudz labāk pavadīt to laiku kopā un nedaudz atpūsties, lai rīt darbā varētu būt produktīvs. Spilvena saruna emocionāli savieno pārus, palīdz aizmirst par problēmām un liek justies relaksētam. Izvairieties runāt par darbu, finansiālām problēmām vai jebko citu, kas varētu likt jūsu partnerim justies slikti.
Ej gulēt vienlaikus ar partneri.
Daudzi pāri visu dienu neredzas, un viņiem ir ieradums iet gulēt dažādos laikos. Pēc psihologa Kurta Smita teiktā, laimīgi pāri vienlaikus tīra zobus un dodas gulēt. Tas viņiem palīdz saglabāt savu attiecību siltumu un tuvību!
Ievērojiet rutīnu.
Katru dienu tās pašas gulētiešanas režīma ievērošana palīdz labāk gulēt. Ievērojot pazīstamu rutīnu, jūsu smadzenes saņem signālu par tuvojošos gulētiešanas laiku un sagatavo ķermeni gulēšanai. Ja jūs kopā ar partneri ievērosiet to pašu rutīnu, tas padarīs jūsu attiecības intīmākas un uzticamākas.
Runājiet no sirds uz sirdi.
Pievērsiet uzmanību otra jūtām. Jums nav nepieciešams sniegt padomu vai rast tūlītējus problēmu risinājumus. Dažreiz mēs vienkārši vēlamies runāt un sajust tuvinieku rūpes un atbalstu.
Psihologs Raiens Hovess iesaka dažas minūtes pirms gulēšanas veltīt pozitīvu jūtu izteikšanu partnerim. Tas palīdzēs dienu noslēgt ar pozitīvu noti un ļaus justies labāk. Tas pozitīvi ietekmē arī jūsu vispārējo noskaņojumu.
Mēģiniet aizmirst par visu, kas tajā dienā notika, un atstājiet visas savas problēmas un rūpes ārpus guļamistabas durvīm. Pastāstiet savam partnerim, cik ļoti jūs viņu mīlat.
Nestrīdies un neieslīgsti asās sarunās.
Kurts Smits atgādina, ka pirms gulēšanas mēģiniet neiesaistīties karstos strīdos. Jums abiem būs grūti aizmigt, un nākamajā dienā jūs jutīsities nomākti.
Guļamistaba bez bērniem.
Saskaņā ar psihologa Maikla Vinera-Deivisa teikto, vienīgais laiks, kad jūs varat ļaut bērniem gulēt savā gultā, ir tas, kad viņi murgo. Pārējā laikā jūsu guļamistabai vajadzētu būt jūsu privātajai telpai. Jums ir jābūt šai vietai, lai jūs divi varētu uzturēt savu tuvību.
Nedaliet gultu ar saviem mājdzīvniekiem.
Kā ziņo Kanzasas universitātes pētījumi, 63% cilvēku, kuri guļ kopā ar saviem mājdzīvniekiem, neguļ pietiekami daudz. Jūsu dzīvnieki nevar gulēt visu nakti un bieži traucē jūsu miegu. Papildus tam, ja mājdzīvnieks atrodas jūsu gultā, jūsu guļamistabā tiek pārkāpts “noteikums 2”.
Veiciet viens otram masāžu.
Nacionālā miega fonda speciālisti apstiprina, ka viegla un relaksējoša masāža pirms gulētiešanas uzlabo jūsu miega kvalitāti, mazina trauksmi un tuvina pārus.
Neaizmirstiet par apskāvieniem un skūpstiem.
Neaizmirstiet noskūpstīt savu partneri pirms gulēšanas, kā arī pāris minūtes, kad jau gulējat, pieglausties. Tas ir ļoti relaksējoši un raisa pozitīvas emocijas.