3.5 C
Rīga
sestdien, februāris 24, 2024

5 lietas, kuras tev jāzina par savu partneri!

Dieviete.lv
 

Runāt ar izredzēto par ne visai patīkamām tēmām ir tikpat svarīgi kā runāt ar darba devēju par atalgojumu un darba grafiku. Nezinot un nemēģinot uzzināt, kas notiek izredzētā prātā, kā viņu uzvedas vienā vai otrā situācijā, tu riskē veltīgi izšķiest savu laiku cilvēkam, ar kuru tev nav „pa ceļam”. Iedvesmojoties no portāla „Cosmo.ru”, mēs esam apkopojuši piecas svarīgas tēmas, kuras ir jāizrunā ar partneri.

Sadzīves jautājumi

Vislabāk šo jautājumu risināt praksē. Tavs mērķis ir noskaidrot, kādus mājas uzdevumus viņš ir radis/gatavs/prot pildīt. Varbūt viņš ir tas, kurš vispār neko nedara un labprātāk aicina pie sevis reizi nedēļā apkopēju? Pārbaudīt šo ir pavisam viegli. Pieņemsim, ka viņš dzīvo viens. Tu aizbrauc pie viņa brīvdienās un noel pagatavot gardas vakariņas. Viņš tev piedāvāja palīdzēt? Vismaz traukus nomazgāt vai miskasti iznest?

Ja vīrietis labprāt tev palīdz un pats bez problēmām mājās visu veic, tas nozīmē, ka tev nebūs jāuzņemas visi mājas darbi uz sevi. Taču, ja viņš uzskata, ka visi mājas darbi ir jāveic sievietei, iespējams, ka viņš tevi redz kā bezmaksas mājkalpotāju. Partnerim ir jābūt gatavam nākt palīgā, nevis jādomā, ka sieviete pati klusībā visu izdarīs.

Skats uz attiecībām

Kā viņš redz nopietnas attiecības un, ko tas nozīmē tev? Kas tavam partnerim ir pieļaujams un kas, nē? Vai tas sakrīt ar tavu redzējumu? Kāda rīcība viņaprāt ir „normāla”, un kāda – nē? Kā jūs pavadīsiet kopā brīvo laiku? Kā risināsiet atšķirīgu viedokļu jautājumu?

Izdzirdot atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, izanalizē, cik ļoti tās sakrīt ar taviem uzskatiem. Ja tie atšķiras, vai jūs spējat rast kompromisu? Vai tu spēsi pielāgoties viņa attiecību modelim? Taču, ja vīrietis vispār izvairās atbildēt uz šiem jautājumiem, padomā, vai viņš uz tevi vispār raugās nopietni. Vai tādas attiecības, kurās nav iespējams izrunāties, vispār ir vērts turpināt?

Kāzas

Tavam izredzētajam noteikti ir jāzina, ka tu sapņo par lielām kāzām, baltu kleitu, torti un daudz viesiem. Citādi viņš var nodomāt, ka tevi apmierina vienkārša dzīvošana kopā bez noteikta statusa. Jā, jā daudzi tā arī dzīvo gadiem, klusē, naivi cerot, ka agri vai vēlu viņš spers to nozīmīgo soli, bet viņš to nedara, jo… priekš kam, ja viss tāpat ir labi? Pēc mierīgām vakariņām parunājiet par nākotnes plāniem. Tieši pastāsti kas ir tas, ko vēlies tu, un noskaidro, ko vēlas viņš.

Ja viņa nodomi ir nopietni, viņš atbalstīs tavas idejas un turpinās sarunu, bet, ja viņam ir nenoteikta attieksme pret tevi, viņš ātri slēgs šo tematu. Pamēģini par to parunāt vēl pēc pāris mēnešiem. Ja nekas nemainās, jāsāk domāt, vai tu tā vispār vēlies dzīvot.

Finanses

Daudzu pāru attiecībās šis kutelīgais jautājums liek par sevi manīt tad, kad tiek uzsākta kopdzīve. Ja līdz tam laikam par to netika runāts, tad izbēgt no tā tāpat nevarēs. Patiesībā, tu uzreiz vari saprast, kā vīrietis izturas pret naudu: cik devīgs, cik skops, cik taupīgs vai cik izšķērdīgs viņš ir. Jā, attiecību sākumā tas var šķist maldinoši, jo varbūt viņš tikai cenšas atstāt uz tevi labu iespaidu, taču visbiežāk vīrietis jau pašā sākumā šajā jautājumā būs tāds, kāds viņš ir.

Nebūtu slikti arī noskaidrot, kā viņš attiektos pret to, ka tu kādu laiku nestrādātu; vai viņš tev materiāli palīdzētu, ja zinātu, ka tev pēkšņi vajag naudu kaut kam svarģam. Vai arī viņš uzskata, ka tev pašai ir jārisina savas problēmas un nauda jāprasa vecākiem? Vai tevi apmierina šāds domu gājiens?

Ja jūsu domas par finansēm atšķiras, ir vai nu jāmeklē kompromiss, vai nu jāiet katram savu ceļu, jo laika gaitā šis jautājums pacelsies atkal un atkal.

Intīmā dzīve

Kad jūs jau esat kļuvuši pietiekami tuvi un tiekaties jau labu laiku, būtu jāizrunā vēl kāds jautājums: cik bieži viņš vēlas nodarboties ar seksu un kādas ir viņa vēlmes/ vajadzības? Vai viņš mierīgi izturas pret to, ka šodien tu neesi omā vai esi nogurusi? Vai tu būsi gatava mīlēties arī tad, kad esi nogurusi, lai tikai apmierinātu viņa vēlmes? Kā ar seksuālajām fantāzijām? Ja nu tās tevi biedē vai liek justies neērti?

Ja tevi jūsu intīmajā dzīvē kaut kas neapmierina, parunā ar viņu par to. Vienkārši pastāsti, kas tev patīk, un vik bieži tev tas ir vajadzīgs. Nekādas kritikas! Cilvēks, kuram tu esi svarīga, ņems šo informāciju vērā un cienīs to. Ja, nē, tad jums nav pa ceļam. Kā ne kā, sekss ir svarīga attiecību daļa. Ja tajā nav harmonijas, ar laiku harmonija zūd attiecībās kopumā.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here